گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 248015

واکنش دانشجویان و اساتید پردیس‌های دانشگاه‌ فرهنگیان به ترامپ +تصاویر

دانشجو معلمان، اساتید و کارکنان دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور به اظهارات اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، واکنش نشان دادند.

به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران، دانشجو معلمان، اساتید و کارکنان دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور به اظهارات اخیر دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا پاسخ محکمی دادند.

بیانیه استادان معارف اسلامی دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور
استادان معارف اسلامی دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور با بیانیه‌ای اظهار داشتند: با گذشت قریب به 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران علیه رژیم دیکتاتور و دست نشانده پهلوی، علی‌رغم اثبات صلح‌جویی و دوستی جمهوری اسلامی ایران با ملل مختلف جهان، رئیس جمهور آمریکا در سخنانی سخیف و توهمی حکومت، دولت و ملت ایران را به مواردی از پایه بی اساس و کذب متهم کرد.

در تاریخ ثبت شده و مردم آزاده جهان می‌دانند که عامل آشوب در سراسر جهان به خصوص منطقه خاورمیانه، دولت امریکا و رژیم‌ها و گروهک‌هایی هستند که تحت حمایت مستقیم آن قرار دارند. امروز عربستان سعودی کودکان یمن را با سلاح های خریداری شده از کدام کشور ذبح می‌کند؟ تروریست‌های داعشی که روزانه خون ده‌ها تن از مردم مظلوم سوریه و عراق را می‌ریزند مولود کدام کشور هستند؟ رژیم غاصب صهیونیستی با حمایت کدام کشور هر روز به روی مردم ستمدیده فلسطین آتش می‌گیرد؟

امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علاوه بر پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی و مبارزه با آشوب مستکبران در داخل کشور، در کنار مردم مظلوم و آزادی خواه عراق، سوریه، فلسطین، یمن و سایر ملت‌ها و دولت‌های مورد ظلم در مبارزه با متجاوزان و تروریست‌های وحشی و بی رحم دست نشانده دولت امریکای جنایتکار است.

در ادامه این بیانیه آمده است: هرچند برجام یک سند بین‌المللی است که به تصویب شورای امنیت سازمان ملل و تأیید جامعه جهانی رسیده است، اما اصل برجام برای برداشته شدن تحریم ها علی‌الخصوص تحریم‌های دولت امریکا توافق شده است. لذا در صورت نقض عهد امریکایی‌ها -که قطعاً دور از ذهن نیست و با توجه به سابقه تاریخی آنها قریب الوقوع حدس زده می شود- در قالب بازگشت یا تمدید تحریم‌های قبلی و یا همچنین وضع تحریم‌های جدید -حتی به بهانه مسائل غیر هسته‌ای همچون توان موشکی، حقوق بشر و ...- می بایست دولت جمهوری اسلامی با اقدام عملی شجاعانه و محکم با آنها مقابله کرده و راه پیشرفت بخصوص در صنعت هسته ای را هموار سازد.

اینجانبان به عنوان استادان معارف اسلامی دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور ضمن تقدیر و تشکر از رئیس جمهور محترم، جناب آقای دکتر روحانی به دلیل مواضع سریع، صریح و شفاف پیرامون این سخنان، ضمن محکومیت تهمت‌های رئیس‌جمهور بی ادب امریکای متجاوز و جنایتکار، خواستار وحدت هرچه بیشتر دولت و ملت هستیم و آمادگی خود را در حمایت از اقدامات متقابل جمهوری اسلامی ایران علیه سیاست‌های استکباری و مداخله جویانه و خصمانه دولت امریکا اعلام می داریم.

بیانیه حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان آذربایجان غربی
همچنین حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان آذربایجان غربی در محکومیت هتاکی و یاوه گوییی‌های رئیس جمهور آمریکا بیانیه‌ای صادر کرد، در این بیانیه آمده است:

آنچه که در برابر دیده تماشاگران سخنرانی رئیس‌جمهور آمریکا برای چندمین بار جلوه نمود، ذات پلید و سرشت خباثت آلود سردمدار استعمار، استکبار و بزرگ جنایتکار تاریخ بود؛ آنان که حضورشان در هرمنطقه‌ای با ناآرامی، جنگ، غارت و خشونت عجین شده است؛ گرچه در برهه‌های مختلف عروسک‌خیمه شب بازی و مترسک‌های آلت دست ابلیس و صهیونیست، به نام ''رئیس جمهور آمریکا'' تغییر می‌کند، اما آنچه که تاریخ و سرگذشت پر از سیاهی و لکه ننگ این دست نشانده شیطان نشان می‌دهد، یکی بودن سیاست‌های اتخاذی و اعمالی ایالات متحده آمریکا است.

سخنرانی رئیس جمهور آمریکا که پیشترسوابق وی نمودار بی سوادی سیاسی وی بود، نشان داد که علاوه بر اینکه با علمی به نام تاریخ و‌ جغرافی بیگانه بوده ، ذره‌ای گوهر ادب و متانت در ذات این فرد متبلور نگشته است، گرچه از فردی که دلارهای کثیف خانه‌های فساد و کازینوهایش موجب نخوت و تکبر وی گشته انتظاری بیش از این نیست.

سپاه عزیز و قدرتمند پاسداران انقلاب اسلامی به پشتوانه حمایت‌های مردمی و فرماندهی مدبرانه فرماندهی معزز کل قوا و سرداران و پاسداران عزتمند و جان برکفش، همچون خاری در چشم دشمنان اسلام و ملت سرافراز ایران می‌باشد؛ آنچه که لرزه بر اندام پوشالی استکبار و مستکبرین انداخته، محبوبیت روز افزون سپاه، نه تنها در میان مردم ایران، بلکه در میان مردم مظلوم و رنج دیده جهان است.

نکته‌ای که دشمنان ایران اسلامی فراموش کرده‌اند پشتوانه مردمی انقلاب و رهبری فرزانه انقلاب اسلامی می ‌اشد؛ انقلابی که درخت تنومند آن را خون رنگین هزاران شهید آبیاری شده است و آرزوی فاصله‌اندازی بین نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت انقلابی را با خود به گور خواهند برد.

ما دانشجومعلمان بسیجی دانشگاه فرهنگیان آذربایجان غربی ضمن محکومیت سخنان مملو از هتاکی و یاوه‌گویی رئیس جمهور آمریکا، با صدایی رسا اعلام می‌داریم: که تا آخرین نفس و قطره خون پشتیبان نظام اسلامی، ولایت فقیه و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خواهیم بود و لحظه‌ای در راه رسیدن به اهداف مقدس نظام، نابودی کامل استکبار و صهیونیست، غفلت ننموده و اگر آمریکا برجام را نقص یا پاره کند، به فرمان فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) '' برجام را به آتش می کشیم".

در اکثر پردیس ها و مراکز آموزش عالی دانشگاه فرهنگیان نیز تجمعاتی علیه اظهارات رئیس جمهور آمریکا برگزار شد.

تجمع اعتراض آمیز دانشجومعلمان انقلابی پردیس ‌شهید مدرس سنندج

تجمع دانشجومعلمان، کارکنان و استادان دانشجو معلمان گیلانی در اعتراض به سخنان رئیس جمهور آمریکا

برگزاری تجمع اعتراض آمیز دانشجو معلمان پردیس شهید رجایی کرمانشاه

تجمع دانشجومعلمان، کارکنان و استادان مرکز آموزش عالی شهید مطهری خوی در اعتراض به سخنان رئیس جمهور آمریکا

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان آذربایجان غربی در محکومیت یاوه‌گویی های اخیر رئیس جمهور آمریکا

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان آذربایجان غربی در محکومیت یاوه‌گویی های اخیر رئیس جمهور آمریکا

تجمع اعتراض آمیز دانشجومعلمان انقلابی پردیس ‌شهید مدرس سنندج در محکومیت سخنان سخیف رئیس جمهور امریکا

تجمع دانشجومعلمان ، کارکنان و استادان دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان در اعتراض به سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا

تجمع اعتراض آمیز دانشجو معلمان پردیس بنت الهدی صدر دانشگاه فرهنگیان استان قزوین

قرائت بیانیه توسط دانشجومعلمان پردیس شهید مفتح در پی اظهارات رئیس جمهور امریکا

تجمع اعتراض آمیز اساتید، کارمندان و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان - مرکز آموزش عالی شهید بهشتی تهران

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.