گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 249380

تصمیمی برای مصرف سیگار توسط دانشجویان در دانشگاه

معاون فرهنگی دانشگاه تهران گفت: در دانشگاه تهران سعی شده است تا به دلیل مصرف سیگار برای دانشجویان پرونده انضباطی تشکیل نشود.

خبرنامه دانشجویان ایران: مجید سرسنگی در گفتگو با مهر گفت: برای جلوگیری از مصرف سیگار در میان دانشجویان باید آمیزه ای از آیین نامه ها و فعالیت های فرهنگی و ترویجی در یک بازه زمانی میان مدت اجرا شود تا این مسئله حل شود.

وی افزود: طرحی به عنوان دانشگاه عاری از دخانیات در تمام دانشگاه ها در حال اجرا است که دانشگاه تهران نیز در این طرح مشارکت دارد.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران اظهار داشت: استفاده از دخانیات در محیط های دانشگاهی صحیح نبوده و این موضوع در شان دانشجویان نیست.

سرسنگی خاطرنشان کرد: کشیدن سیگار علاوه بر اینکه به جسم لطمه وارد می کند ممکن است زمینه ساز تخلفات بعدی باشد بنابراین سعی داریم در دانشگاه تهران خطرات استفاده از سیگار را به دانشجویان منتقل کنیم.

وی گفت: برنامه داریم فضاهای آموزشی را از مصرف دخانیات عاری کنیم بنابراین موضوع عدم مصرف سیگار در میان دانشجویان موضوعی نیست که به صورت بخشنامه ای و یک باره قابل حل باشد.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران افزود: تجربه نشان داده است اگر بخواهیم در این زمینه افراطی عمل کنیم ممکن است در مسیر با شکست مواجه شویم.

سرسنگی عنوان کرد: در حوزه مصرف سیگار در میان دانشجویان باید به صورت تدریجی وارد شد و فعالیت های فرهنگی انجام داد تا در یک پروسه زمانی چندساله بتوانیم این موضوع را از دانشگاه خارج کنیم.

وی گفت: باید زمینه ای صورت گیرد که دانشجویان به این موضوع برسند که کشیدن سیگار زشت است و با شان دانشگاه در تنافر است.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران اظهار داشت: دانشجویانی که در محیط های مسقف، فضاهای آموزشی، پژوهشی و خوابگاه ها استعمال دخانیات داشته باشند اگر به ما معرفی شوند موضوع را پیگیری می کنیم.

سرسنگی عنوان کرد: در دانشگاه تهران سعی شده است تا به دلیل مصرف سیگار برای دانشجویان پرونده انضباطی تشکیل نشود.

وی تاکید کرد: سعی می کنیم با دانشجویانی که سیگار می کشند صحبت و به آنها تذکر داده شود. 

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.