گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 250157

جلسه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه با رئیس دانشگاه

دیدار صمیمانه اعضای انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه طباطبایی و ریاست دانشگاه برگزار شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در این جلسه صمیمی سلیمی در ابتدا با اشاره به نحوه فعالیت سیاسی دانشگاهی در جهان، گفت: در بسیاری از کشورهای جهان اصلا محلی برای فعالیت سیاسی در دانشگاه وجود ندارد؛ در برخی کشورها از قبیل فرانسه، ایتالیا و اسپانیا نیز فعالیت حاد سیاسی وجود دارد، بطوریکه بعضا شاهد هرگونه اقدام دانشجو در دانشگاه بدون هیچگونه برخوردی از سوی مسئولین بوده ایم.

وی ادامه داد: در اغلب کشورها به علت وجود احزاب فعالیت سازمان یافته کمتر وجود دارد اما در جامعه ما بار احزاب روی دوش دانشگاه آمده است؛ به همین علت فعالیت های توسعه ای دانشگاهها دیده نمی شود.

سلیمی با این سوالات که «آیا فقط وظیفه دانشجوی در تراز انقلاب اسلامی، بیان مطالبات است؟» و «زبان سیاسی دانشگاه علامه باید چگونه باشد؟» از اعضای انجمن اسلامی دانشجویان مستقل خواست که به بیان دیدگاههای خود بپردازند.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه در ابتدا ضمن تشکر از دانشگاه بابت میزبانی نشست سالانه به پاره ای از ناهماهنگی های ایجاد شده جهت اسکان دانشجویان انتقاد کرد.

رفعتی در ادامه به ضعف در آزاد اندیشی و کرسی های آن پرداخته و خواستار تجهیز دفتر نوپای انجمن اسلامی دانشجویان در دانشگاه شد.

از دیگر مسائل مطرح توسط سایر اعضا لزوم نظریه پردازی بیشتر در حوزه علوم انسانی و ارتقاء نظارت بر عملکردهای دانشگاه شدند.

ریاست دانشگاه علامه در ادامه گفت: الگوی انجمن اسلامی دانشجویان مستقل موفق بوده و آن را قبول دارم.

طی چند ماه اخیر مشکلات بودجه ای داشته ایم و از نقاط قوت ایجاد شده بالا بردن قرارداد پژوهش با دستگاههای اجرایی کشور بوده که آن را به بیش از 9 میلیارد تومان رسانده ایم.

وی افزود: زمانی برای ارائه نظریات اساتید دانشگاه علامه خدمت رهبر معظم انقلاب پیش بینی شده است و محقق می شود. اختصاص  دو سوم از بودجه فرهنگی به تشکل های انقلابی را با وجود برخی مخالفت ها از افتخارات خود می دانم و در راستای تمرکز دانشگاه تا دو سال آتی 7 دانشکده به درون دهکده المپیک انتقال می یابند.

سلیمی در انتها به برخی برنامه های پیشرو پرداخته و گفت: برای جذب اساتید قویتر برنامه داریم؛ در راستای تحول در علوم انسانی معتقد به نظریه پردازی اساتید هستیم؛ ایجاد خانه آزاد اندیشی را در برنامه داریم که خواستار مشارکت دانشجویان و تشکل ها هستیم؛ تلاش ما ایجاد خوابگاه به عنوان محیط تربیتی و نه صرفا خواب و خوراک است، که امیدواریم محقق شود.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.