گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 250671

بیکاری تاسف آور فارغ‌التحصیلان آذربایجان شرقی

معاون توسعه و برنامه‌ریزی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی گفت: نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان در جامعه ما ۲ تا ۳ برابر نرخ بیکاری عمومی است که این اتفاق مسئله بیکاری جامعه را حادتر می‌کند.

خبرنامه دانشجویان ایران به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی، پرویز محمدزاده در همایش «به سوی کارآفرینی و دانشگاه کارآفرین» اظهار کرد: در اهداف اقتصادی هر جامعه‌ای دو چالش «اشتغال» و «تولید ثروت و ارزش» بسیار پررنگ بوده و در جامعه ما بحث اشتغال در مقایسه با نرخ بیکاری پایین است.

وی افزود: باید توجه داشت رسالت کارآفرین ایجاد اشتغال نیست بلکه مسئولیت اصلی او ایجاد ارزش و خلق ثروت در جامعه است؛ در واقع کارآفرینی به دنبال خلق هر چیز ارزشمند جدید از طریق خلاقیت و نوآوری است.

محمدزاده با بیان اینکه خلاقیت یک قابلیت ذهنی است که در طی آن با تلفیق دانش و مهارت‌های شناخته شده، یافته‌های اصیل و بدیعی حاصل می‌شود؛ نوآوری را تبدیل ایده‌های خلاقانه به کالا، خدمات و یا شیوه‌های بهتر کسب و کار که از سوی جامعه با ارزش تلقی می‌شود، تعریف کرد.

معاون توسعه و برنامه‌ریزی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی خاطرنشان ساخت: دانشگاه کارآفرین دارای سه رویکرد «رفتار کارآفرینانه اعضای دانشگاه»، «دانشگاه به عنوان تبادل دانش ناشی از ارتباط دانشگاه با جامعه با ورود کارآفرینی به دانشگاه» و «دانشگاه به عنوان یک سازمان کارآفرین» است.

وی همچنین به ارائه تحلیلی از وضعیت کارآفرینی دانشگاه تبریز پرداخت و بر لزوم تعیین اهداف بنیادین و جهت گیری‌های اصلی برای دانشگاه تبریز بر اساس توانمندی‌های نیروی انسانی، آینده‌نگاری علم و فناوری در دنیا، تحلیل رقبای دانشگاه تبریز و تحلیل معیشت مردم منطقه تاکید کرد.

معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به لزوم توجه به تجاری‌سازی دانش و فناوری‌ها یادآور شد: در تجاری‌سازی فناوری‌ها باید مواردی مثل ایجاد مکانیزم بازاریابی و دفتر انتقال تکنولوژی، تدوین شیوه‌نامه دقیق مالکیت فکری و تقسیم کار دقیق بین نهادهای مختلف را در نظر داشته باشیم.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.