گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 255396

نامه بسیج دانشجویی یک دانشگاه به حجت الاسلام علی اکبری

متاسفانه خطبه های نماز جمعه در اکثر شهرها و همچنین شهر تهران به عنوان پایتخت کشور اسلامی ایران «تکرار» مطالبات و رهنمودها و بصیرت دهی های رهبری و نه تبیین و بسط و روشنگری این سخنان و اصول اشاره شده توسط ایشان، بدون محتوا و و به دور از نیازهای اصلی جامعه و مشکلات مردم میباشد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق به حجت‌الاسلام علی اکبری در خصوص حکم 4 دانشجوی جنبش عدالتخواه دانشجویی، نامه نوشت.

ائمه جمعه باید «امام جمعه ی از شنبه تا جمعه ی مردم» باشند و با آنها مانوس و عجین باشند/امروز وظیفه ی تک تک ائمه جمعه است که در خطبه های خود از دردها و مشکلات مردم سخن بگویند./ نماز جمعه ها از محتوا خالی، بدون تحلیل و تکرار سطحی مطالبات رهبری شده است.

در ادامه قسمتهایی از این نامه را میخوانید:
نماز جمعه از ابتدای انقلاب محلی برای روشنگری عموم مردم و فریاد علیه ظلم ها و ستم های داخلی و خارجی بوده است. به خوبی در خاطر داریم که در این جایگاه بزرگانی همچون آیت الله طالقانی، آیت الله مشکینی، حضرت آیت الله خامنه ای و دیگر بزرگان ایراد خطبه میکرده و زمینه ساز بسیاری از روشنگری ها و حرکت ها در جامعه بودند.

حضرت امام خامنه ای نیز بارها در سخنان خود به اهمیت این جایگاه اشاره کردند و آن را به عنوان «قرارگاه ایمان، قرارگاه تقوا، قرارگاه بصیرت، قرارگاه اخلاق» دانسته و عمده ترین هدف این قرارگاه را نیز «تبیین» نامیدند.

متاسفانه خطبه های نماز جمعه در اکثر شهرها و همچنین شهر تهران به عنوان پایتخت کشور اسلامی ایران «تکرار» مطالبات و رهنمودها و بصیرت دهی های رهبری و نه تبیین و بسط و روشنگری این سخنان و اصول اشاره شده توسط ایشان، بدون محتوا و و به دور از نیازهای اصلی جامعه و مشکلات مردم میباشد.

با توجه به روحیه انقلابی و جوان پسندی که از حضرتعالی سراغ داریم، از شما انتظار می رود که توقع داریم این سنگر سیاسی عبادی اسلام را به محلی برای شنیده شدن صدای مستضعفان و ولی نعمتان انقلاب اسلامی بدل کنید؛ به نحوی که مطالبات اصلی مردم بدون ملاحظات جناح های سیاسی در مرعی و منظر ملت و مسئولان مطرح شود و مسئولان مختلف از دستگاه مربوطه در پیشگاه مردم پاسخگو باشند.

داستان البته آنجایی تاسف بار تر نیز میشود که انتقاد نسبت به یکی از ائمه جمعه توسط چند دانشجوی بسیجی نیز به پیگرد قانونی و اجرای حکم علیه آنان کشیده میشود و متهم میگردند. این دست از اتفاق ها امید را به این نهاد مقدس میخشکاند.

ائمه جمعه باید «امام جمعه ی از شنبه تا جمعه ی مردم» باشند و با آنها مانوس و عجین باشند. در این بین امام جمعه محترم شهر تبریز نمونه ای ممتاز و قابل تقدیر و الگو برای ائمه ی جمعه دیگر میباشند.

بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام از هرگونه کمکی در بهبود یافتن این جایگاه مقدس اهمال نکرده و آمادگی خود را جهت ارائه ی محتواهای علمی ناظر به مسائل روز از جمله برجام، fatf، فسادها و ... با ظرفیت اساتید انقلابی خود اعلام میدارد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.