گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 256228

واکنش «هیئت ریحانه الحسین(ع)» به ادعای جدید یاشار سلطانی

در این اطلاعیه آمده است: «وفق مصوبات شورای شهر تهران و ردیف‌های مصوب شده برای شهرداری تهران، این نهاد از حیث قانونی مکلف به حفظ و نگهداری بناها و امکان فرهنگی و هنری و مذهبی است. این امر بدون آنکه شمولیت به افراد داشته باشد یک مصوبه عام است که همه اماکن فوق الذکر را در برمی گیرد.»

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از عقیق، هیئت امنای مجتمع فرهنگی مذهبی ریحانه‌الحسین در پی فرافکنی‌های جدیدی که در فضای مجازی منتشر شده است اطلاعیه‌ای را صادرکرد.

متن بیانیه بدین شرح است:

طی روزهای گذشته متن و سندی مجعول و دستکاری شده تحت عنوان کمک شهرداری به مجتمع فرهنگی مذهبی  ریحانه الحسین منتشر شده که در فضای مجازی بازتاب‌هایی داشته است. در کمال شگفتی محتویات مجعول و اطلاعات غلط مندرج در این مطلب به ذاکر ارجمند مجید بنی فاطمه منتسب شده که حکایت از یک هماهنگی خاص و برنامه ریزی دروغ پردازانه برای رقم زدن دور جدیدی از حمله به اعتقادات دینی و معارف حسینی دارد.

نظر به اهمیت این موضوع برای شهروندان عزیز و محبان اباعبدالله چند مورد ذکر می شود:

1- وفق مصوبات شورای شهر تهران و ردیف‌های مصوب شده برای شهرداری تهران، این نهاد از حیث قانونی مکلف به حفظ و نگهداری بناها و امکان فرهنگی و هنری و مذهبی است. این امر بدون آنکه شمولیت به افراد داشته باشد یک مصوبه عام است که همه اماکن فوق الذکر را در برمی گیرد.

2- کمک فوق الذکر  وفق مصوبه شماره 107022405 شورای شهر تهران در بهمن 95   به مبلغ یک میلیارد تومان مصوب و به شهرداری اعلام شده است. شهرداری از این رقم حدود هشتصد میلیون تومان را تایید و طی سه واریز پانصد و پنجاه میلیونی، صد میلیونی  و پنجاه میلیونی به حساب موسسه ریحانه الحسین  و نه فرد خاصی واریز کرده است. بنابراین کل رقم 700 میلیون تومان است که طی یک تردستی رسانه ای با رقم مصوب شهرداری جمع زده شده و رقم یک و نیم میلیارد عنوان شده است!!

3- مجتمع فرهنگی ریحانه الحسین از اوایل سال جاری به علت مشکلات عدیده ای که در سیستم برق و سازه ناایمن سقف هشتصد متری آن و احتمال آتش سوزی یا فروریختن سقف، مجبور به تعطیلی فعالیت ها و  تعمیرات و بازسازی وسیع و احداث سقف جدید و سیستم برق رسانی ایمن گردید. این امر در کنار سایر هزینه های عمرانی نیازمند اعتباری مشخص بود که بخشی از آن با مصوبه شورای شهر و مابقی با اعانات خیرین و محبان  اباعبدالله تامین گردید.

4- بدیهی و مبرهن است که مجتمع فرهنگی ریحانه الحسین صاحب هییت امنا و کادر اجرایی است و جناب آقای بنی فاطمه صرفا به عنوان ذاکر و مادح اهل بیت در این مجتمع فعالیت می کنند و مطلقا ورودی به مسائل خاص و اجرایی و عمرانی مجتمع ندارند.بنابراین انتساب این خبر وارونه و رقم مجعول به عنوان کمک به ایشان، کذب محض و دروغی کثیف و یک بهتان و تهمت آشکار است که فارغ از مسئولیت عقیدتی و فقهی که برای ناشر این جعلیات پدید می آورد، یقیننا مورد پیگیری قضایی واقع خواهد شد.
مجید بنی فاطمه طی قریب به یک دهه فعالیت در این مجتمع خالصانه  و بدون هیچ چشم داشت یا توقعی مالی، برای نشر معارف حسینی و بهره گیری از معارف حقه تشیع کوشش کرده است و خیل عظیم جوانان مشتاقی که در این مجتمع به ذکر حسین و بهره گیری از معارف حقه تشیع می پردازند گواهی بر این جهد خالصانه است و گویا همین رونق و شوق است که کینه ها و حقدهای خاص را در بیماردلان برانگیخته...بنابراین این سنخ جعلیات و کذب گویی ها چیزی جز تلاش برای کمرنگ کردن اعتقادات مردم نیست.

5- بدیهی است که لطمات نشر این جعلیات و شاذگویی های بی مبنا وفق سنت الهی به نشر دهنده و گوینده باز خواهد گشت. از این حیث مشفقانه به این افراد هشدار می دهیم که اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید و از هجمه به آبرو و تهمت به افراد پرهیز کنید.

انشاالله این بلیه عظیم دروغ گویی و شایعه پراکنی از جامعه اسلامی ما رخت بربندد.

ما می رویم اوست هوالباقی السلام
دنیا به نام آل حسین است والسلام

هیئت امنای مجتمع فرهنگی مذهبی ریحانه الحسین

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.