گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 256860

اختصاصی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛

تسهیلات وام‌های دانشجویی در نیمسال دوم تحصیلی دانشگاه آزاد منتشر شد +جدول

اینگونه تسهیلات به دانشجویانی تعلق میگیرد که برای باز پرداخت نیاز به مهلت بیشتری دارند و از محل اعتبارات شُعب صندوق رفاه و بیمه دانشجویان واحدها طبق ضوابط و مقررات مربوط در اختیار دانشجو گذاشته میشود و در زمان تحصیل دانشجو تسویه میگردد.

به گزارش خبرنگار صنفی - آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ طی روزهای گذشته دوره تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد در چهار مقطع آغاز شده است، دوره های کاردانی پیوسته، ناپیوسته، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته چهار دوره ای است که به گفته مسئولین این دانشگاه بر اساس شیوه جدیدی که برمبانی سوابق تحصیلی است، برگزار می شود.

اما آنچه که در این دوره کمتر مورد توجه قرارگرفته است، تسهیلاتی است که به دانشجویان این دانشگاه اعطا خواهد شد. این تسهیلات بر مبانی وام های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم بندی شده است. که دارای ضوابط زیر است:

ضوابط و مقررات صندوق رفاه و بیمه دانشجویی:
1- تسهیلات مالی دانشجویی:
قرضالحسنه ها از نظر مدت زمانی به سه دسته کوت اه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم میگردند. قرضالحسنه کوتاه مدت حداکثر 6 ماه، قرض الحسنه میانمدت حداکثر 12 ماه، قرضالحسنه بلند مدت حداکثر 60 ماه.

قرض الحسنه های کوتاه مدت و میان مدت در زمان تحصیل دانشجو تسویه میگردند.
الف – وام های کوتاه مدت :
وامها به صورت کوتاه مدت و 3 تا 6 ماهه بدون بهره بوده و تا پایان هر ترم تحصیلی تسویه حساب شود.

ب – وام های میان مدت:
اینگونه تسهیلات به دانشجویانی تعلق میگیرد که برای باز پرداخت نیاز به مهلت بیشتری دارند و از محل اعتبارات شُعب صندوق رفاه و بیمه دانشجویان واحدها طبق ضوابط و مقررات مربوط در اختیار دانشجو گذاشته میشود و در زمان تحصیل دانشجو تسویه میگردد.

ج – وام های بلند مدت:
1- منابع داخلی
2- منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

- این نوع تسهیلات در اختیار دانشجویانی قرار می گیرد که در حین تحصیل قادر به تأمین و پرداخت شهریه و اقساط قرضالحسنه خود نمیباشند.

انوع قرض الحسنه:
- کمک هزینه اجاره:

بابت تأمین بخشی از هزینه تحصیلی برای مدت یک بار در طول تحصیل قابل پرداخت میباشد.

- کمک هزینه تحصیلی: بابت تأمین بخشی از اجاره مسکن دانشجویان در طول مدت تحصیل پرداخت میشود. در طول سال یک بار و صرفاً جهت مسکن دانشجویان غیر بومی میباشد با باز پرداخت 12 ماهه.

- کمک هزینه ازدواج: این وام از محل منابع صندوق رفاه و بیمه دانشجویان به دانشجویانی تعلق میگیرد که در زمان دانشجویی متأهل شده باشند. یک بار در طول تحصیل و جهت ازدواج اول پرداخت میشود. دانشجویان حداکثر یک سال پس از تاریخ عقد نامه فرصت دریافت وام مذکور را دارند.

- وام ضروری: وام ضروری صرفاً جهت عمل جراحی، بستری در بیمارستان، هزینه دارو بیماریهای خاص و زایمان میباشد.

گفتنی است  وام کوتاه مدت شهریه فاقد کارمزد میباشد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
تورهای مسافرتی آفری