گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 257779

علی نادری

دروغی به نام «حجاب اجباری»

هجمه به هنجار مورد پذیرش ودرونی اکثریت مطلق زنان ایرانی،ممکن است چندعکس جنجالی برای برنامه علی نژاد دست و پا کند ولی...

خبرنامه دانشجویان ایران: علی نادری// یکی از بزرگترین دروغهای رسانه ای این ایام،دروغ بزرگ حجاب اجباری است.حجاب در ایران بیش از آنکه یک قانون اجباری باشد،یک هنجار بزرگ اجتماعی است.حجاب و پوشیدگی، هنجاری است که برای میلیونها زن درونی شده، چنانکه نبودش را هجمه به خود میدانند.

بخشی کوچک اما پرسروصدا از زنان طبقه متوسط طالب بی حجابند،اماهنجار حجاب آنقدر اجتماعی و درونی زنان ایران هست که همین ایده حتی درمیان بخش قابل توجه تری ازهمین طبقه متوسط هم طرفدار نداشته باشد،درطبقات دیگر اجتماعی که بحثی نیست،طبقات مستضعف،روستایی وآنهاکه در سنت ایرانی ریشه دارند.

هجمه به هنجار مورد پذیرش ودرونی اکثریت مطلق زنان ایرانی،ممکن است چندعکس جنجالی برای برنامه علی نژاد دست و پاکند ولی در دل کنش این بخش کوچک پرسروصدا، واکنش بزرگ و اجتماعی آن اکثریت بی سروصدانهفته است،واکنشی اجتماعی که قطعا ثمراتش مطلوب طراحان این پروژه نخواهد بود.واکنشی از جنس57

معتقدم انقلاب اسلامی،واکنشی بود اجتماعی وتمدنی به هجوم مدرنیته و دولت پهلوی، بر هویت و هنجارهای ملت ایران.هجمه بهایی گونه کارگزارنی چون بنیاد فرح، امثال فروغی و هویدا به هنجارهای درونی و دینی مردم ایران،یک حکومت دینی را نتیجه داد،ثمره هجمه بهائیان جدید به هنجار حجاب چیست؟!

فریب ظاهر مردم ایران را نخورید. هویتی پرمایه، قوی،شیعی و ایرانی در زیرین ترین لایه حرکت اجتماعی مردم ایران درجریان است که کوچکترین حس تعدی به آن، واکنشهای بزرگ اجتماعی را خلق می کند. همین هویت قوی است که ایران را "ایران بزرگ" کرده است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
[1396/11/12 - 23:25]
باید یکبار برای همیشه مشخص شود چرا ازبین اینهمه اجبارهای قانونی در کشور وجود دارد فقط حجاب است که مورد حمله است و باید اختیاری شود اما مثلا هیچ کس به اجباری بودن بیمه شخص ثالث اعتراض نمی کند یا مثلا به اجباری بودن قوانین راهنمایی و رانندگی. هر ند دلیلش واضح است. شیطانها تصمیم دارند خانواده ها را متلاشی کنند. هر قانون و اجباری از نظر آنها قابل پذیرش است و زیر بار هر ولایتی می رود الان قانون خدا و ولایت الله.
باید مشخص شود چگونه است که روسری یک گرمی و یک لباس گشاد و راحت چرا اینقدر برایشان سخت است اما سنگینترین آرایشها و پوشیدن تنگ ترین لباسها برایشان کاری راحت است!