گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 258523

میکائیل دیانی

مغلطه رشیدپور و دوستان

در این برنامه رشیدپور به مهدویان حمله‌ور شد که فیلمش ترویج خشونت و رفتار فاشیستی است و مهدویان در جواب این ادعا مثال شاهنامه و فردوسی را زد که...

خبرنامه دانشجویان ایران: میکائیل دیانی// برنامه هفت پس از حضور محمدحسین مهدویان، کارگردان جوان و موفق کشور که فیلم لاتاری را امسال در جشنواره دارد، وی و فیلمش را وارد حاشیه کرد و هجده های بسیاری را به سمت مهدویان روانه کرد در حالیکه واقعیت مسئله چیز دیگری بود!

در این برنامه رشیدپور به مهدویان حمله‌ور شد که فیلمش ترویج خشونت و رفتار فاشیستی است و مهدویان در جواب این ادعا مثال شاهنامه و فردوسی را زد که اگر فیلم او را که مصداق غیرت است فاشیستی بدانیم شاهنامه و فردوسی را هم باید مروج فاشیست و ناسیونالیست دانست. در حالیکه هم رشیدپور هم مخاطبان و هم خود مهدویان می دانستند که زدن این مثال برای آن بود که بفهمیم «توجه به غیرت ملی» که شاهنامه مصداق اتم و کامل آن است با «خشونت طلبی» متفاوت است و اتفاقا غیرت امر مقدس است.

این مثال مهدویان در واقع زدن خط تفکری رشیدپور و روشنفکران همفکرش بود که تلاش دارند «غیرت» را با «خشونت» یکسان بگیرند و غیرت را رفتاری فاشیستی بدانند!

حالا اما به مدد رشیدپور و دوستانش داستان برعکس شده است! فیلم مهدویان را تقطیع شده در فضای مجازی منتشر می کنند که وی طرفدار فاشیست است و شاهنامه را هم فاشیستی می داند!

این البته نهایت نامردی یک جریان رسانه ای است که برای حذف یک فیلم و کارگردان از جشنواره فیلم فجر و توجه مردم به اینگونه رفتارها دست می زنند اما لاتاری همچنان با بیش‌ترین سانس فوق العاده نشان داده است که اتفاقا مردم ایران طرفدار «غیرت» هستند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.