گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 2587

ضرر ماهواره ها بیشتر از پارازیت ها؟!

در این بین ماهواره‌های جاسوسی به علت اینکه می‌خواهند قدرت نفوذ بسیاری در کشورهای هدف و از جمله ایران داشته باشند طوری برنامه ریزی شده‌اند که حتی امواج آنها از دیوارهای بتنی نیز عبور کنند لذا برنامه ریزان این ماهواره‌های جاسوسی مجبور هستند توان فراکانس این ماهواره ها را افزایش دهند و به عنوان مثال امواج این ماهواره‌های جاسوسی به شکلی برنامه ریزی شده تا بتوانند از دیوار بتنی 5 متری نیز عبور کنند و از آن سوی دیوار اطلاعات لازم را دریافت کنند.

خبرنامه دانشجویان ایران:عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: مدعیان نگرانی از تاثیرات پارازیت‌‌‌های ماهواره‌ای باید نگران ایجاد میدان مغناطیسی توسط ماهواره‌های جاسوسی و ماهواره‌های دشمن باشند نه سیستمی که سعی در خنثی سازی ماهواره‌های دشمن دارد تا توان فرکانس آنها را کاهش دهد.

امیر حسین قاضی زاده هاشمی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با«خبرنامه دانشجویان ایران»به نقل ازفارس در خصوص ادعای برخی رسانه‌های موسوم به دوم خردادی مبنی بر ایجاد صدمه امواج و پارایزیت‌هایی توسط سیستم های سایبری کشور در جهت خنثی سازی ماهواره‌های خارجی به بدن انسان، گفت: امروزه متاسفانه مانوری به این شکل راه اندازی شده اما باید توجه داشت در خصوص نوع ضرر امواج رادیویی و ماهواره‌ای به بدن انسان مطالعه بسیاری در دنیا صورت گرفته و در خصوص نزدیک بودن بدن انسان به میادین مغناطیسی دکل‌های برق بعضی از بیماری‌ها به اثبات رسیده است و درباره ضرر سایر امواج به بدن ارتباطی پیدا شده اما سندیت علمی در این خصوص تاکنون یافت نشده است.

وی افزود: هنوز قطعیت اثرگذاری این امواج بر برخی از نقاط بدن به طور مثال ایجاد تومور مغزی یا سقط جنین به صورت مشخص روشن نیست.

قاضی زاده با تاکید بر اینکه در محیط زیست از فرکانس‌های رادیویی و تلویزیونی گرفته تا امواج تلفن‌های همراه وجود دارد خاطر نشان کرد: در حال حاضر حجم توان امواجی که توسط ماهواره‌های خارجی به داخل کشور ارسال می‌شود بسیار بالا است.

وی افزود: این ماهواره های جاسوسی به مراتب توان مغناطیسی خیلی بیشتر از دکل‌های نصب شده جهت ایجاد پارازیت در ماهواره‌های ایجاد می‌کنند و تجهیزات سایبری کشور برای خنثی سازی این ماهواره‌ها از فرکانس و امواج هم جهت استفاده می‌کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: اگر قرار است کسی غصه سلامت مردم را بخورد باید در ابتدا نگران ایجاد میدان مغناطیسی توسط ماهواره‌های جاسوسی و ماهواره‌های دشمن باشد نه سیستمی که سعی در خنثی سازی ماهواره‌های دشمن دارد تا توان فرکانس آنها را بگیرد.

وی با اشاره به اینکه بیگانگان با حجم بالا و ایجاد فرکانس‌های فراوان در حال پخش برنامه های حمایتی خود از طریق ماهواره ها هستند اظهار داشت: به نظر می‌رسد بخشی از این موضوع سیاسی است و افرادی در خصوص خنثی کردن فرکانس‌های ماهواره‌های دشمن و ضد نظام اسلامی ناراحت هستند. اما باید توجه داشت سال‌ها این دشمنان برای ایرانیان داخل کشور برنامه پخش می‌کنند و ماهواره‌های جاسوسی آنها از بالای سر ما عبور می‌کنند و برای اینکه از گوشه و کنار ایران نقشه برداری کنند با توان بالا امواج متصاعد می‌کنند.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه اگر قرار است به این موضوع رسیدگی شود باید به همه جوانب این بحث پرداخته شود، تاکید کرد: این موضوع در مجلس شورای اسلامی مطرح شده و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس که مدافع سلامت مردم جامعه است این موضوع را پیگیری می‌کند. اما رسانه های خارجی و معاند قصد دارند این موضوع را سیاسی جلوه دهند.

قاضی زاده افزود: تمامی وسائل ارتباطی که در جهان استفاده می‌شوند به محیط زیست ضرر می‌رسانند. اما ضرر ایجاد این پارازیت‌ها در حد بزرگ نمایی که رسانه‌های خارجی می‌کنند نیست و اگر هم باشد اصل ضرر مربوط به ماهواره‌های است که امواج را از خارج کشور به داخل ارسال می‌کنند و سعی می‌کنند برای اینکه حجم دسترسی را بالا ببرند از سیستم های قوی تری نیز استفاده کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امواجی که توسط سیستم سایبری کشور جهت خنثی سازی امواج ماهواره های خارجی استفاده می‌شود. ضرر ارسال امواج ماهواره‌های خارجی را تا حد قابل قبولی کاهش می‌دهد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.