گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 259341

کمال لطفی

ارتجاع نوین!

تلاش غربگرایان برای تئوریزه‌کردن افکار انحرافی و خلاف شعارها و آرمان‌های انقلاب البته به همین مساله محدود نمانده و از سال‌ها پیش بر آن هستند تا هضم شدن در نظام سلطه را به‌عنوان «شرایط جدید جهان» به افکارعمومی القا کنند و اهداف مدنظر خود را با خدشه‌دار کردن عزت و استقلال به پیش ببرند.

خبرنامه دانشجویان ایران: کمال لطفی// رهبر معظم انقلاب اسلامی دیروز در جمع مردم آذربایجان شرقی، باب جدیدی در نقد تفکر غربگرایان داخلی گشودند. ایشان که تاکنون بارها بر اهمیت دست یافتن به «استقلال » به وسیله انقلاب اسلامی مردم ایران تاکید و تکیه داشتند، این بار با «ارتجاع» معرفی کردن تلاش امیدواران به غرب برای بازگشت سلطه آنان بر کشور، به نقد این تفکر پرداختند.

رهبر فرزانه انقلاب، دیروز فرمودند: «اگر به جای تکیه به مردم، به خارجی ها تکیه کردیم و امیدمان به بیگانه شد، این حرکت به سمت ارتجاع است.»

در سالیان اخیر برخی جریانات داخلی و روسای آنها سعی کردند با پروپاگاندای خاص خود، در مقابل شعارهای انقلاب، عنوان و مفهوم عقلانیت را مطرح می کنند؛ کأنه عقلانیت نقطه مقابل انقلابیگری است! اما در همان زمان رهبر معظم انقلاب به این مساله واکنش نشان دادند و فرمودند: «عقلانیت واقعی هم در انقلابیگری است. نگاه انقلابی است که می تواند حقایق را به ما نشان بدهد. ببینید! کی بود آن وقتی که امام، آمریکا را به عنوان شیطان بزرگ معرفی کرد و به عنوان یک موجود یا دولت غیرقابل اعتماد معرفی کرد؛ این را سال ها پیش امام بزرگوار به ملت ایران -به ماها- یاد داد؛ امروز بعد از گذشت سال ها، روسای کشورهای اروپایی می گویند آمریکا غیرقابل اعتماد است. آنچه در آینه جوان بیند، پیر در خشت خام آن بیند.»

تلاش غربگرایان برای تئوریزه‌کردن افکار انحرافی و خلاف شعارها و آرمان‌های انقلاب البته به همین مساله محدود نمانده و از سال‌ها پیش بر آن هستند تا هضم شدن در نظام سلطه را به‌عنوان «شرایط جدید جهان» به افکارعمومی القا کنند و اهداف مدنظر خود را با خدشه‌دار کردن عزت و استقلال به پیش ببرند.

تعابیری همچون «آمریکایی‌ها کدخدای ده هستند، با کدخدا بستن راحت‌تر است»، «مگر می‌توان با قدرت‌های بزرگ درافتاد»، جا زدن چند کشور زورگو و مستکبر دنیا به‌عنوان «جامعه بین‌الملل» و... از جمله پازل‌های این برنامه بوده است. اما این افراد و جریانات هرگز پاسخ ندادند که اگر قرار بود بازهم سلطه‌طلبی و تایید برتری این کشورها توسط ایران به رسمیت شناخته شود، اساسا چرا مردم به‌دنبال انقلاب کردن افتادند؟!

در دوره پیش از انقلاب از قاجار گرفته تا پهلوی، روابط مسئولان ایرانی با مقامات خارجی در سطح بسیار بالایی قرار داشت و نتیجه این روابط بسیار خوب! جدا شدن بخش‌های زیادی از خاک ایران، انعقاد قراردادهای استعماری، تحقیر مردم ایران و... بود! تصریح رهبر معظم انقلاب بر «ارتجاع» بودن بازگشت به پذیرش سلطه‌طلبی کشورهای زورگو، پرده برداشتن از نقاب جریانات و افرادی است که تلاش داشتند با بزک رفتار ارتجاعی خود در قالب شرایط جدید جهان، «ارتجاع نوین» را به‌عنوان «تفکری نوین» و راهگشا برای مشکلات کشور معرفی کنند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.