گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 260093

در دانشگاه علوم‌پزشکی شوشتر اتفاق افتاد؛

اعتصاب غذای دانشجویان در مقابل دفتر معاون دانشجویی +فیلم و عکس

این دانشجویان که به وضعیت آموزشی، ورزشی، تغذیه و افزایش قیمت شهریه خوابگاه خواهران اعتراض داشتند، ظهر دیروز اعتصاب غذا کردند و با چیدن نهار سلف در مقابل دفتر معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه، اعتراض خود را به مسئولین نشان دادند.

به گزارش خبرنگار صنفی – آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم‌پزشکی شوشتر در اعتراض به اوضاع نامطلوب صنفی و آموزشی تجمع کردند.

این دانشجویان که به وضعیت آموزشی، ورزشی، تغذیه و افزایش قیمت شهریه خوابگاه خواهران اعتراض داشتند، ظهر دیروز اعتصاب غذا کردند و با چیدن نهار سلف در مقابل دفتر معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه، اعتراض خود را به مسئولین نشان دادند.


این دانشجویان معترض که تعدادشان به حدود 100 نفر می‌رسید، خواستار تغییر نگرش مسئولین دانشگاه در ارائه خدمات دانشجویی بودند.

گفتنی است که هزینه خوابگاه برای ترم جدید دانشجویان دختر، 765 هزار تومان اعلام شده که این موضوع نیز به شدت مورد اعتراض قرار گرفته است.

پاسخ معاون دانشجویی
اما مجتبی کلانتر، معاون آموزشی، دانشجویی و فرهنگی این دانشگاه در پاسخ به اعتراض دانشجویان گفت: متاسفانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر حاضر به عقد قرارداد با دانشکده علوم پزشکی شوشتر با شرایط کنونی اجاره خوابگاه نشده و فقط درصورت اجاره کامل یک بلوک مجزا با دانشکده قرارداد خواهد بست.

وی همچنین ادامه داد: هزینه اجاره یک بلوک کامل جهت دو نیمسال تحصیلی طبق مذاکرات صورت گرفته 360 میلیون تومان است که با توجه به هزینه های جاری پرسنل خدمات، سرپرستی، هزینه حامل های انرژی (آب، برق و گاز)، مواد شوینده بهداشتی و دفع زباله نیز بر این هزینه اضافه خواهد شد و مجموعا مبلغی حدود 485 میلیون تومان هزینه در بر خواهد داشت.

مدیر فرهنگی دانشجویی: هزینه خوابگاه باید یکجا پرداخت شود
محمد نیک زادیان مدیر فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم‌پزشکی شوشوتر نیز در خصوص تغییرات خوابگاه خاطرنشان کرد: ظرفیت نفرات در اتاق‌ها کاهش یافته است، کولر و وسایل رفاهی تامین شده و تلاش می‌شود که اینترنت نیز اضافه شود. سرپرستی خوابگاه نیز بر عهده ی دانشکده علوم پزشکی خواهد بود.

وی افزود: با توجه به اخذ قرارداد با یک شرکت خدماتی، نظافت خوابگاه بهتر خواهد شد.

نیک‌زادیان همچنین در پاسخ به سوال در مورد نحوه ی پرداخت هزینه خوابگاه گفت: درصورت موافقت کمیته مالی دانشکده و جمع بندی های لازم و نیز موافقت امور دانشجویی شرایطی فراهم خواهد شد که هزینه این نیمسال تحصیلی(97-96) در دو نوبت دریافت گردد اما بر طبق بند 5 ماده 3 آیین نامه خوابگاه مشارکتی، دانشجو موظف است در بدو ورود به خوابگاه، شهریه خوابگاه را پرداخت کند.

جدول مربوط به هزینه‌های خوابگاه را در ادامه می‌بینید:

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.