گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 260756

درخشش تیم‌های ایرانی در هفتمین دوره مسابقات رباتیک امیرکبیر

تیم‌های ایرانی حاضر در هفتمین دوره مسابقات رباتیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر موسوم به فیراکاپ آزاد این دانشگاه معرفی شدند.

به گزارش سرویس فناوری اطلاعات «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، هفتمین دوره مسابقات رباتیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر موسوم به فیراکاپ آزاد برگزار شد.

برگزیدگان این مسابقات به نام فیراکاپ آزاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر (AUTCup 2018 ) در مراسم اختتامیه مسابقات بعد از 5 روز رقابت فشرده تیم ها، با حضور سردار وحید حقانیان معاون امور اجرایی بیت مقام معظم رهبری، مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان، سیداحمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر و پروفسور جکی بالتز رئیس فدراسیون جهانی رباتیک (فیرا) معرفی شده و جوایز خود را دریافت کردند.

سروش صادق نژاد رئیس کمیته ملی رباتیک فیرا با بیان اینکه این مسابقات از 11 اسفند در دانشگاه صنعتی امیرکبیر آغاز شد، افزود: این دوره در 15 لیگ و با حضور 161 تیم برگزار شد.

وی ادامه داد: تیم‌های حاضر در مسابقات از کشورهای ایران، کانادا، آلمان تایوان، کره جنوبی، مکزیک و افغانستان بودند.

صادق نژاد با اشاره به جزئیات این دوره از رقابت‌ها اظهار داشت: 2 روز اول مسابقات آماده سازی تیم‌ها اختصاص یافت و تیم‌های شرکت کننده در دوره‌های مقدماتی نیمه نهایی و نهایی با یک دیگر رقابت کردند‌.

وی خاطرنشان کرد: در بخش دانش آموزی 26 مقام اصلی در لیگ‌های مختلف و 9 مقام در رقابت‌های فنی معرفی می‌شوند.

رئیس کمیته ملی فیرا با اشاره به برگزیدگان بخش دانشجویی گفت: در این بخش 14 مقام اول تا سوم لیگ‌های مختلف معرفی می‌شوند؛ ضمن اینکه از برترین‌های رقابت فنی این مسابقات تقدیر می‌شود.

رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم نیز در این مراسم با اشاره به تلاش‌های دیرینه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در زمینه دانش رباتیک اظهار داشت: خوشبختانه این رویداد در سطوح ملی و بین المللی برگزار می شود و روابط بین المللی خوبی را ایجاد کرده است.

مجتبی صدیقی افزود: رباتیک فصل مشترک مکانیک، برق و رایانه است و جنبه‌های علمی آن در دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی توسعه یافته است.

وی برگزاری چنین رویدادهایی را موجب نشاط میان دانش اموزان دانست و ادامه داد: دانشجویان و دانش‌اموزان باید از اتاق های تاریک کلاس به محیط واقعی علمی وارد شوند.

صدیقی با انتقاد از اینکه دانشجویان بعد از دانش آموختگی با محیط کسب و کار اشنا نیستند، خاطرنشان کرد: برگزاری چنین اقداماتی موجب کارافرینی و اشنایی آنها با بازار کسب و کار می‌شود.

در بخش دانش آموزی لیگ ربات‌های ماموریت غیرممکن (پرایمری/ نخست) به ترتیب تیم‌های ای تی ای پرایمری/ ATA primary از موسسه اندیشه مهر علامه طباطبایی، رایمند ربات، علامه حلی ملارد پرایمری سی C رتبه‌های اول تا سوم و تیم‌ ایران قهرمان ( تیم مستقل) در رقابتی فنی برگزیده شد.

همچنین در لیگ ماموریت غیرممکن (سکندری/ دوم) تیم‌های رایمند ربات سکندری، روبو وار بی 3 /Robo war B3 از مدرسه رباتیک امیرکبیر و تسلا از مدرسه رباتیک امیرکبیر اول تا سوم شده و تیم‌ دوم دبیرستان دوره اول علامه طباطبایی و بیسات جینیس سکندری/Besat Genous Secondary از آکادمی بیسات رتبه فنی را کسب کردند.

افزون بر این در لیگ خلاقیت در رباتیک تیم های پازل از مجتمع آموزشی سوده، تیم قهرمانان جوان از مدرسه رباتیک امیرکبیر، آی سی آر/ ICR از رایمند ربات اول تا سوم شدند و این لیگ برنده رقابت فنی نداشت‌.

تیم‌های دبیرستان سما 1، خ ترانسپورتر/ Kh transporter 1 دبیرستان خضرا رتبه اول و دوم در لیگ ربات های ترابری هوشمند را به دست آوردند و دبیرستان قلم برنده رقابت فنی این تیم شد.

در لیگ ربات‌های امداد و مدیریت بحران شهری تیم‌های دانش A دانش B از دبیرستان دوره اول دانش قلهک و تیم آریانا نصر از آموزشگاه فنی و حرفه ای آریانا مصر البرز اول تا سوم شدند و تیم خاتم و سلام دیباجی از دبیرستان دوره اول خاتم و دبیرستان دوره دوم‌ سلام دیباجی در رقابت فنی برنده شدند.

لیگ‌ ربات‌های المپیک چرخدار نیز سه تیم سلام دیباجی، سلام صدر از دبیرستان دوره اول سلام صدر و دانش B از دبیرستان دوره اول دانش قلهک را به عنوان برنده شناخت و این لیگ برنده رقابت فنی نداشت.

در لیگ جنگنده هوشمند تیم صدرا ربات 1 از آموزشگاه چیستا رباتیک صدرا، تیم جی 2 ار اف 1/ G2 Rf1 از مدرسه متوسطه دوره دوم گلبانگ‌ و تیم وی سی سی/vcc از دبیرستان رضا واثقی اول تا سوم شدند.

در لیگ ربات‌های انسان نما تیم توین از دبیرستان مهرنامی نوین، تیم های ام اس آر /MSR از پیش ربات و اپیتموس/ Optimus از پیش ربات رتبه های اول تا سوم را به دست آورده و تیم های روبومن/Roboman از مدرسه رباتیک امیرکبیر ایگل/ Eagle، کینگز/ kings و آوا از پیش ربات برنده رقابت فنی شدند.

در لیگ‌ربات‌های نمایشی (دانش آموزی) تیم A@A از دبیرستان شهیدمهدوی کرمان، تیم آریانا ربات 3 از آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد آریانا ربات و ندای زهرا از مجتمع فرهنگی آموزشی ندای زهرا رتبه های اول تا سوم شناخته شدند.

در بخش دانشجویی نیز در لیگ المپیک ربات های انسان نما (کودک) تیم های اسنوبات/snobots از دانشگاه مینه سوتا، آت من/Autman از دانشگاه امیرکبیر و تیم توراباتس/ Taurabots از دانشگاه فدرال سانتا ماریا اول تا سوم شدند. همچنین در لیگ المپیک ربات های انسان نما (نوجوان) تیم های اسنوباتس، آت من و زد اس تی تی/ zstt از دانشگاه ملی تایوان اول تا سوم معرفی شدند.

لیگ ربات‌های پرنده نیز تیم‌های سما از دانشگاه آزاد جنت آباد، ثامن ( تیم مستقل) و هومای از شرکت فناوری و مهندسی فرتای همای را به عنوان تیم های برتر شناخت.

در لیگ چالش ربات‌های چرخدار که رتبه اول نداشت تیم های ای آر سی/ARC و آت بات/Autbot از دانشگاه صنعتی امیرکبیر دوم و سوم شده و ترتل بات/ Trtlebot 3 از پیش ربات مقام فنی را به دست آورد‌.

همچنین در لیگ ربات‌های نمایشی تیم اتوپیا از دانشگاه علم و صنعت ایران، آت من از دانشگاه صنعتی امیرکبیر و تیم اسفریکال ربات/spherical robot (تیم مستقل) اول تا سوم شدند و هیچ تیمی برنده رقابت فنی شناخته نشد.

نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.