گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 261009

کتابخانه دانشجویان ایران/ کتاب دویست و بیست و یکم؛

بازخوانی نهضت مشروطه در ایران

نویسنده با تکیه بر منابع دست اول تاریخی ضمن بیان نحوۀ شکل‌گیری نهضت مشروطه، راه‌های نفوذ بیگانگان در نهضت و تغییر ماهیت نهضت را به خوبی نشان داده است. از جمله ویژگی‌های این کتاب معرفی بسیاری از شخصیت‌ها و رجال مؤثر در نهضت مشروطه است.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ کتاب «بازخوانی نهضت مشروطۀ ایران» روایتی از جدال نهضت عدالت‌ خواهی مردم ایران با جریان اصلاح‌خواهی است که در نهایت با پیروزی  روشنفکران غرب‌ گرا، نهضت از آرمان‌های خود دور شده و انحراف کشیده شد.

نویسنده با تکیه بر منابع دست اول تاریخی ضمن بیان نحوۀ شکل‌گیری نهضت مشروطه، راه‌های  نفوذ بیگانگان در نهضت و تغییر ماهیت نهضت را به خوبی نشان داده است. از جمله ویژگی‌های این کتاب  معرفی بسیاری از شخصیت‌ها و رجال مؤثر در نهضت مشروطه است.

این کتاب شامل پنج فصل در بیان زمینه‌های مشروطه، فرایند صدور فرمان مشروطه، انسداد مشروطه و بمباران مجلس، فتح تهران، ندامت مشروطه‌خواهان و سرانجام شرح پیامدهای مشروطۀ غربی است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.