گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 261324

رئیس شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران:

دلیل استعفای نجفی «بیماری» است

رئیس شورای شهر تهران گفت: بنده قصدی برای شهردار شدن ندارم و دنبال آن هم نیستم.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، به نقل از فارس، محسن هاشمی در جمع خبرنگاران درباره استعفای امروز شهردار تهران گفت: استعفای شهردار تهران را دریافت کردیم و امروز در جلسه هم‌اندیشی شورای شهر تهران با حضور 20 نفر از اعضای شورا مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: علت استعفا یک مشکل جدید پزشکی است که نمی‌توانیم آن مشکل پزشکی را مطرح کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه شورا باید در جلسه رسمی درباره استعفا تصمیم بگیرد لذا این تصمیم‌گیری در مورد استعفای نجفی بر اساس قانون باید در اولین جلسه رسمی شورای شهر تهران مورد بررسی قرار بگیرد که در سال آینده است، ولی تا آن زمان شهردار و معاونینش به کار خود ادامه خواهند داد تا برای شهروندان مشکلی پیش نیاید.

وی افزود: در اولین جلسه سال آینده استعفای نجفی مورد بررسی قرار می‌گیرد و از شهردار توضیح قانع‌کننده‌ای درخواست می‌کنیم.

وی گفت: اگر استعفا مورد قبول قرار گرفت سرپرست تعیین خواهیم کرد و اگر اعضاء، استعفا را نپذیرفتند بستگی به آقای نجفی دارد که بماند یا خیر.

وی افزود: تا زمان بررسی استعفا، شهردار و تیمش قطعاً به وظایف خود عمل خواهند کرد.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه نجفی از اعضای شورای شهر تهران دلخوری داشته است، گفت: تاکنون جمله‌ای در این خصوص نشنیده‌ام و نجفی هم‌چنین چیزی را نگفته است.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه «آیا بازداشت شدن آقای نجفی از دلایل استعفا بوده است؟»، گفت: در این خصوص خبری ندارم.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا استعفای نجفی سیاسی بوده است، گفت: نجفی گفته است موضوعات سیاسی در استعفایش دخیل نیست هرچند فشارهای زیادی را تحمل کرده است و تصمیم گرفته بود بر اساس همین فشارها استعفا ندهد ولی مشکل بیماری وی موجب شد که این استعفا را ارائه بدهد.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه «برنامه‌ای برای شهردار شدن دارید؟»، گفت: بنده قصد چنین کاری ندارم و دنبال آن نیستم.

هاشمی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه «اگر اعضای شورا اجماع برای شهردار شدن شما داشته باشند چه برنامه‌ای دارید؟»، گفت: بنده شهردار شدن را قبول نمی‌کنم چون دلم نمی‌خواهد مریض شوم؛ مریضی نجفی از استرس هم می‌آید؛ از جوانی‌ام دلم می‌سوزد.

وی ادامه داد: اصلاً سیاست استرس‌زاست و استرس پست شهرداری تهران زیاد است.

رئیس شورای شهر درباره برنامه برج میلاد نیز افزود: از دادستانی نیز درخواست کردم در این خصوص موضع بگیریم و اگر قوه قضائیه دراین‌باره ورود نمی‌کرد، قطعاً ما ورود می‌کردیم و تصمیم می‌‌گرفتیم.

هاشمی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه «چه زمانی در جریان استعفا قرار گرفتید؟»، گفت: از دیروز در جریان استعفا قرار گرفته بودم و پس‌ از آن با چند تن از اعضاء مشورت کردم و با هیأت رئیسه نیز جلسه‌ای داشتم. نهایتاً با آقای نجفی و جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور جلسه‌ای در این خصوص برگزار شد.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: نهایتاً دیروز تصمیم گرفتم که جلسه هم‌اندیشی با تمام اعضای شورا، امروز برگزار شود.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.