گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 262989

نامه اخیر شبیه بیانیه‌های نهضت آزادی بود؛

اعلام برائت تشکل‌های دانشجویی از احمدی نژادی‌ها

جمعی از دبیران تشکل‌های انقلابی ضمن برائت از امضا‌کنندگان نامه اخیر تاکید کردند: نامه اخیر شبیه بیانیه‌های نهضت آزادی بود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ طی چند روز اخیر انتشار نامه‌ 300 نفر از دانشجویان (حامیان رئیس دولت‌های نهم و دهم) خطاب به رهبر انقلاب واکنش‌هایی را از سوی تشکل‌‌ها، اتحادیه‌‌های دانشجویی و دانشجویان به همراه داشته است.

این دانشجویان ضمن ابراز برائت و مخالفت با مطالب مطرح شده در این نامه از انتشار چنین نامه‌ای به اسم دانشجویان ابراز تاسف کرده و آن را نگاهی سودجویانه به عنوان تشکل‌های انقلابی دانستند.

گلرو مفرد: جمهوری اسلامی همیشه مقابل دیکتاتوری‌ها ایستاده
محمدرضا گلرومفرد دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با اشاره به اینکه این نامه درخواستی دیکتاتورمابانه برای بازگشت جریان انحرافی به قدرت بود، اظهار داشت: برخی بودند که به دروغ با عنوان عضو فعلی یا سابق انجمن اسلامی دانشجویان مستقل، نامه را امضا کردند که نشان دهنده اوج بی‌اخلاقی و سوء استفاده از عنوان تشکل‌های انقلابی برای نیل به اهداف باطلشان بود.

این فعال دانشجویی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی همیشه مقابل دیکتاتوری‌ها ایستاده و نگذاشته است حقوق ملت پایمال شود، گفت: جمهوری اسلامی اکنون با صلابت‌تر از همیشه در آستانه ورود به دهه پنجم حیات خود است و امید به آینده کشور اکنون بیش از هر زمانی در چهل سال گذشته است.جنبش دانشجویی امروز  باید امید را در جامعه تزریق کند و نگذارد دیکتاتورها مردم را مایوس و دلسرد کنند.

کوهی مقدم: نامه اخیر مشابه برخی بیانیه‌های نهضت آزادی بود
اسماعیل کوهی مقدم دبیر دفتر تحکیم وحدت نیز در مطلبی در این زمینه با اشاره به اینکه برخی از این مطالب مطرح شده در این نامه بارها در مقاطع مختلف توسط دفتر تحکیم وحدت مورد مطالبه قرار گرفته است تاکید می‌کند در مواردی انتقادات بیشتر رنگ و بوی سیاه‌نمایی دارد تا انتقادات واقع‌گرایانه و مبتنی بر ذکر دستاوردها.وی اضافه کرد: مهم‌ترین نقد به تحلیل این جوانان بسیجی، اشاره‌ای است که به "انسداد کشور" و "فروپاشی اجتماعی" ایران داشته‌اند.

کلیدواژه‌هایی که سالهاست توسط معاندین انقلاب اسلامی طرح می‌شود و اصرار دارند تا این فضا را فضای حقیقی کشور نشان دهند. اساسا یکی از دلایل اصلی اقبال رسانه‌ای به این نامه توسط رسانه‌های داخلی و خارجی همین فصل مشترک آن با بیانیه امثال نهضت آزادی است که آن را اتفاقی تازه می‌دانند.

سلیمی: برای قهرمان جلوه کردن همیشه به یک طرف شرور نیاز است
محمدامین سلیمی دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور نیز با اشاره به تحلیل بسیج دانشجویی از اوضاع کشور که در دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب از سوی وی مطرح شده بود، گفت: محوریت متن ارائه شده بسیج دانشجویی در محضر رهبر انقلاب به صورت دقیق ناکارآمدی برخی ساختارهای اداری و حاکمیتی در کشور و پرسش از ایشان در این حوزه بود، سوال اینجاست که چرا عده‌ای از دوستان سابقمان اصرار دارند برخی تشکل‌های انقلابی را توجیه کننده وضع موجود معرفی کرده و از این رهگذر خود بر سریر‌یگانه منتقدان وضع موجود تکیه بزنند. پاسخ این مسئله ساده است چون ما احمدی‌نژادی نیستیم و البته برای قهرمان جلوه کردن همیشه به یک طرف شرور نیاز است.

نیک روش: حزب‌الله با نامه اخیر منتشر شده هم آوایی و همراهی ندارد
محمدجواد نیک‌روش مسئول سازمان بسیج دانشجویی در همین زمینه گفت: ‌تجربه تکراری نامه اخیری که منتشر شد و دستمایه شماتت بیش از پیش دشمنان قرار گرفت نشان داد که منتسبین به این تشکل مقدس و موثر حتی آن موقع که ارتباطی با این سازمان هم نداشته باشند از سوی دوست و دشمن محل توجه و اثر هستند.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی با بیان اینکه دشمن هم می‌داند که امت حزب‌الله با آنچه که در قالب نامه اخیر منتشر شده هم آوایی و همراهی ندارد، گفت: دشمن می‌داند که باسابقه‌تر از منتشرکنندگان این نامه در انقلاب اسلامی چه به واسطه مسئولیت‌ها و چه به واسطه مبارزات و سوابق انقلابی ویژه هم وجود داشته‌اند که در محاسباتشان دچار اشتباهاتی شده‌اند. در هر حال کسانی که از بین این افراد از مسیر اشتباه خود برگشته‌اند برای اسلام و انقلاب خوب بوده است اما کسانی که برنگشته‌اند شاید موانعی را ایجاد کرده باشند و یا موجب کاستن شتاب در مسیر اسلام و انقلاب شده باشند اما هیچ وقت مسیر که تحت اشراف ولایت است منحرف و یا متوقف نشده است و تجربه افتخار آمیز چهار دهه انقلاب اسلامی این مسئله را نیز اثبات می‌کند.

رنج‌نامه دانشجویان علامه خطاب به رئیس دولت دهم: چرا باید تاوان رفیق بازی شما را دهیم
همچنین صد نفر از دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی با انتشار رنج‌نامه‌ای خطاب به احمدی‌نژاد رئیس دولت نهم و دهم با اشاره به برخی رفتارهای خلاف قانون اطرافیان وی و اظهارات ناصوابش تاکید کردند:  از آنجایی که هر روز بیش از پیش ادبیات جنابعالی به اپوزوسیون نظام شباهت پیدا می کند و حتی گاهی مواقع افتخار ربودن گوی سبقت از دیگران و همراهی و تشویق رسانه‌های معاند را نیز نصیب خود کرده‌اید، حقیقتا این سوال مطرح است که اگر قرار بود همین مواضع را اینک از زبان شما بشنویم، اساسا آن همه جنجال و هیاهو و دوقطبی‌سازی‌هایی که منجر به پیروزی انتخاباتی شما شد برای چه بود؟ متاسفانه رفتار و گفتار متعارض جنابعالی، این گزاره را در اذهان تثبیت کرده که از نظر شما کارکرد و ساختار نظام تا جایی مشروعیت دارد که بتوانید از نردبان قدرت بالا روید.

منبع: تسنیم

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
[1397/01/22 - 16:43]
احمدی نژاد را خدا زده نیازی به برائت نیست او در فضای سیاسی خودش زمینه حذف خودش را فراهم کرده چوب به مرده می زنید