گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 263018

سیدحسین حسینی

احمدی‌نژاد و سودای کسب قدرت

خیلی وقت است که آقای احمدی نژاد با تز عدالتخواهی در پی کسب قدرت و بازگشت به عرصه نامداری است و این طبیعی است با توجه به شناختی که از روحیه ایشان داریم؛انتظار می رفت که ایشان تاب نیاورند و بازهم بخواهند برسر زبان ها باشند اما شاید کمتر کسی فکر میکرد ایشان تا این حد زاویه پیدا کند با انقلاب و رهبری!

خبرنامه دانشجویان ایران: سیدحسین حسینی*// اتفاقات اخیر بسیار تامل برانگیز است؛ شاهدیم کسانی که یک روز قدرت داشتند و یا امروز صاحب قدرت اند کاری نه کرده و نه می کنند و درمقابل انتظار بهبود وضع توسط رهبری رادر جامعه رواج می دهند؛این افراد شباهت بسیاری دارند با قوم حضرت موسی که میگفتند:(فَاذْهَبْ أَنْتَ وَ رَبُّکَ فَقاتِلا إِنَّا هاهُنا قاعِدُونَ)

اما وقتی نگاه به پرونده این افراد می کنیم نه خبری از عدالتخواهی است و نه مبارزه با فساد اما زبانشان ماشاالله!

خیلی وقت است که آقای احمدی نژاد با تز عدالتخواهی در پی کسب قدرت و بازگشت به عرصه نامداری است و این طبیعی است با توجه به شناختی که از روحیه ایشان داریم؛انتظار می رفت که ایشان تاب نیاورند و بازهم بخواهند برسر زبان ها باشند اما شاید کمتر کسی فکر میکرد ایشان تا این حد زاویه پیدا کند با انقلاب و رهبری!

چهره این روزهای آقای احمدی نژاد بسیار شبیه به آیت الله منتظری در نیمه دوم دهه شصت است؛شاید بیشترین تشابه را بتوان در بیت و اطرافیان هر دو مشاهده کرد،همان جایی که طبق فرمایش امام باعث افول و انحطاط این شخصیت بزرگ شد.شاید کمتر کسی باور می کرد کسی که خود روزی کتابی برای ولایت فقیه نوشته یک روز ولایت فقیه را انکار کند!

کاملاً مشهود است که مسیر احمدی نژاد دقیقا مسیر منتظری است؛وقتی که هر عمل آقای احمدی نژاد سنگی است بر شیشه انقلاب و در مقابل گلی برای معاندین انقلاب!انحراف مسیر عدالتخواهی آقای احمدی نژاد را می توان نتیجه همان اطرافیان وی دانست!مطمئناً همان پیام نوروز شصت و هفت برای آقای منتظری،جوابی کامل است برای آقای احمدی نژاد چراکه ایشان هم دچار همان خبط و گناه آقای منتظری شده اند.البته عدم مقبولیت جریان بهاری امری عادیست چراکه مردم امروز بسیار آگاه هستند و فریب نمایش چندنفر را نخواهند خورد!

اینکه این روزها سختی و مشکلات معیشتی مردم هر روز بیشتر از روز قبل می شود امری مشهود است و این جار و جنجال های احمدی نژادی ها سودی برای مردم ندارد جز اینکه دولت را پناه می دهد و فرصت مطالبه گری درست را از مردم میگیرد. اقتصاد روبه شکست دولت آقای روحانی و کابینه های منفعل وی کشور را علناً دربین منگنه قرار داده است و اگر سریعتر رسیدگی های لازم نشود باید منتظر عواقب بسیار تلخی بود!

عملکردی که در دولت آقای روحانی میبینیم بسیار شبیه به دولت زمان آقای موسوی هست جایی که آقای موسوی شدیداً میل به انحصارگرایی در دولت داشتند و اقتصادی کاملا دولتی را پیش گرفته بودند که درهمان روزها مخالفت های علنی با این تفکر اجازه نداد که دولت بیش از این وارد حریم خصوصی ملت شود!اما امروز در سکوتی که به نفع دولت شده آقای روحانی میتواند با پیشبرد اهدافش دولت را کاملا ر جان و مال مردم سیطره بدهد!

مطمئناً بر هیچکس ضعف و نقص در قوای سه گانه و دیگرنهاد های نظام پوشیده نیست اما آیا هوچی گری روش مقابله است؟البته اگر هدف آقایان در تیتر خبرها و درچشم بودن است که هیچ اما اگر واقعابه دنبال عدالت هستند امروز باید در کنار همه مسئولین ایستاد وبرای بهتر انجام دادن مسئولیتشان آنهارا یاری نمود وبا نقد منصفانه از کج روی ها جلوگیری کرد!

*عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.