گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 263983

شرایط بررسی و پذیرش تقاضای میهمانی در دانشگاه شهید بهشتی

براساس شرایط بررسی و پذیرش تقاضای میهمانی در دانشگاه شهید بهشتی ، این دانشگاه درخواست های میهمانی دائم را نمی پذیرد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، براساس شرایط بررسی و پذیرش تقاضای میهمانی در دانشگاه شهید بهشتی، دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه های تحت پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تقاضای میهمانی خود را از تاریخ یک لغایت ۳۱ اردیبهشت در سامانه جامع امور دانشجویان سجاد به نشانی:  http://portal.saorg.ir  ثبت کنند.

نتیجه درخواست در نیمه اول شهریور در سامانه سجاد و سایت دانشگاه قابل مشاهده است لذا مراجعه حضوری به دانشگاه و تماس تلفنی جهت پیگیری نتایج ضروری نیست و نتایج خارج از سامانه اعلام نخواهد شد.

سقف پذیرش دانشجوی میهمان در هر سال تحصیلی مطابق آیین نامه انتقال و میهمانی ۲۰ درصد ظرفیت پذیرش دانشجو برای همان سال در نظر گرفته می شود. در شرایط برابر، اولویت میهمان شدن با متقاضیانی است که شرایط خاص ذکر شده در آیین نامه میهمانی را دارا هستند.

پیش از شروع میهمانی در دانشگاه شهید بهشتی، گذراندن ۲ نیمسال تحصیلی در دانشگاه مبدا با رعایت کف معدل ذکر شده در آیین نامه و کسب حداقل معدل مورد نظر واحدهای آموزشی الزامی است.

مدت میهمانی برای مقطع کارشناسی بین ۱ تا ۲ نیمسال است. بررسی تقاضای میهمان در نیمسال دوم سال تحصیلی صورت نمی پذیرد.

در صورت مشروطی دانشجو در یک نیمسال، امکان ادامه میهمانی در سال بعد وجود ندارد. مسئولیت اخذ موافقت دانشگاه مبدا با فهرست دروس اخذ شده در این دانشگاه به عهده دانشجوی میهمان است.

بررسی تقاضای میهمانی در شرایط خاص برای سال دوم منوط به کسب حداقل میانگین معدل در هر رشته تحصیلی است. دانشجوی میهمان موظف به رعایت تمام ضوابط دانشگاه از جمله پرداخت شهریه طبق مصوبه هیات امناء دانشگاه است.

دانشگاه شهید بهشتی درخواست های میهمانی دائم را نمی پذیرد. در موارد خاص صرفا درخواست متقاضیانی بررسی خواهد شد که جز چند نفر برتر گروه آموزشی مربوطه باشند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.