گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 266338

اعتراض سه تشکل اصلاح‌طلب به نداشتن تریبون در افطاری رییس جمهور

نادیده گرفتن جوانان و دانشجویان، که به گواه بسیاری، مؤثرترین نقش را در انتخابات گذشته داشتند، در مراسمی که در سال‌روز این انتخابات برگزار می‌شود، پیام مثبتی را به جامعه و دانشگاه منتقل نمی‌کند.

خبرنامه دانشجویان ایران: سه تشکل اصلاح طلب بیانیه ای را درباره عدم اختصاص تریبون به دانشجویان در مراسم اخیر افطاری رئیس جمهور صادر کردند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

《اُوفوا بِالعهدِ؛ اِنَّ العهدِ کانَ مسئولاً》
به عهد و پیمان خود وفا کنید چرا که از وفای به عهد قطعا سوال خواهد شد.

دانشجویان قشر پیشروی جامعه هستند که همواره در بن‌بست های تاریخی، شعله‌های امید را در جامعه زنده نگه می‌دارند.

با گذشت یک سال از انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ که دانشجویان و جوانان هر آنچه در توان داشتند را به عرصه عمل آورده و به صورت آگاهانه ‌و فعالانه اثرگذاری خود را ثابت کردند، مع‌الاسف امروز شاهد بی‌مهری و بی‌توجهی آگاهانه‌ی مسئولین در شنیدن صدای این قشر مظلوم هستیم.

عملکرد دولت پس از انتخابات شباهت اندکی به وعده‌های داده شده‌ی قبل از آن داشته است. متأسفانه در این میان نقش مخرب اطرافیان ریاست جمهوری در این تغییر رویه به خصوص در قبال جوانان و دانشجویان مشهود است. چنانچه در مراسم روز دانشجو نیز بر خلاف رویه سال‌های گذشته بنا بر نشنیدن صدای دانشجویان گذاشته شد.
دردناک تر، اکنون نیز در ضیافت افطاری ریاست جمهوری به جوانان و دانشجویان، شاهد آن هستیم که به قشر پیشروی جامعه تنها به چشم #زینت_‌المجالس نگریسته شده و اراده‌ای از طرف ریاست جمهوری و اطرافیان ایشان بر شنیدن مطالبات آنها دیده نمی‌شود.

نادیده گرفتن جوانان و دانشجویان، که به گواه بسیاری، مؤثرترین نقش را در انتخابات گذشته داشتند، در مراسمی که در سال‌روز این انتخابات برگزار می‌شود، پیام مثبتی را به جامعه و دانشگاه منتقل نمی‌کند.

از این رو، ۳ تشکل‌ دانشگاه‌های تهران ضمن ابراز تأسف از این روند و بر حذر داشتن شخص رییس جمهور و دولت او از ادامه این بدعهدی‌ها، انصراف خود را از شرکت در مراسم امشب و تریبون‌های فرمایشی آن اعلام می‌داریم.

انجمن اسلامی دانشجویان پیشرو دانشگاه  تربیت مدرس
انجمن اسلامی دانشجویان آزادی‌خواه دانشگاه  شهیدبهشتی
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه  صنعتی شریف

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.