گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 266373

ستاد پیگیری منویات رهبری در دانشگاه فرهنگیان تشکیل شد

ستاد پیگیری منویات مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان تشکیل شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، حجت الاسلام سید امین‌الله دادگر، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان گفت: حضور رهبرمعظم انقلاب اسلامی در دانشگاه فرهنگیان افتخار بزرگی است که در یکصدمین سال تربیت معلم و به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم و سالگرد شهادت استاد مطهری نصیب این دانشگاه شد.

وی با بیان اینکه با تشریف فرمایی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تکریم مضاعفی نسبت به مقام معلم و دانشگاه معلم‌پرور فرهنگیان صورت گرفت، اظهار کرد: معظم له با قدوم مبارک خویش به دانشجو معلمان، استادان و خدمتگزاران در دانشگاه فرهنگیان عنایت ویژه داشتند.

حجت الاسلام دادگر ادامه داد: در همین راستا و با تصویب هیات رئیسه و ریاست دانشگاه فرهنگیان در جلسه هفته گذشته، هیات رئیسه دانشگاه بعنوان ستاد پیگیری منویات مقام معظم رهبری تعیین شد.

وی با بیان اینکه طبعا هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان از حیث نقش، جایگاه و اختیارات به عنوان ستاد پیگیری انتظارات و رهنمود های معظم له، می تواند مناسب تر انجام وظیفه نماید، تصریح کرد: در همین راستا هیات رییسه دانشگاه به منظور تعیین تکلیف و هم افزایی مناسب، در هر استان برای برخورداری از نظرات و نیز تشکیل کمیته ها و یا کارگروه های تخصصی و کارشناسی، (در زمینه های آموزشی، فرهنگی، پژوهشی، دانشجویی و ....) تصمیمات و پیگیری لازم را اتخاذ خواهد کرد.

حجت الاسلام دادگر در ادامه اعلام کرد: در آینده نزدیک و به همت مدیران استانی و مسئولان دفاتر نهاد، برای ایجاد فرصتِ زمانی مناسب و مشارکت فکری و علمی استان ها، نشست هم اندیشی استادان، هم اندیشی دانشجویی و نیز نشست هم اندیشی مدیران و کارکنان تشکیل خواهد شد تا ضمن تبیین دیدگاه ها؛ پیشنهادات و راهکارهای تحقق و عملیاتی سازی رهنمودهای مقام معظم رهبری، بررسی و استفاده شود.

وی تصریح کرد: در برنامه‌های سال ۱۳۹۷، معاونت پژوهشی دانشگاه نیز با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری؛ در هر منطقه دانشگاه، همایش علمی با مشارکت دانشگاه های هر منطقه و همایش علمی بصورت ملی نیز با رویکرد کاربردی و با همکاری دانشگاه‌های شاخص، برای دست یابی به ویژگی های معلم طراز انقلاب اسلامی بر اساس انتظارات و رهنمودهای مقام معظم رهبری برگزار می‌کند و پیگیری جدی برای بازخوانی و بازتنظیم برنامه‌های تربیت معلم صورت خواهد گرفت.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان با اشاره به دغدغه های رهبر معظم انقلاب درمورد جذب و گزینش، ویژگی ها و صلاحیت‌های معلمی در بدو ورود و طول مدت تحصیل و پس از دانش آموختگی دانشجو معلمان، گفت: در این همایش های کاربردی وضعیت بررسی و با استخراج راهکارهای عملیاتی تبدیل به برنامه عملیاتی و نهایتا این برنامه‌ها باز تنظیم می شوند.

وی با اشاره به دانشجو معلمان دانشگاه به عنوان جوانانی هوشمند، با انگیزه، مومن و دارای استعدادها و قابلیت های شایسته، گفت: در همین راستا ایده‌های برتر و موفق دانشجویی بعد از بررسی هیات داوران، تبدیل به محصول خواهد شد که این گام اقدام مناسبی در راستای شکوفایی استعدادهای آنان خواهد بود.

حجت الاسلام دادگر با اشاره به نگاه راهبردی مقام معظم رهبری نسبت به دانشگاه فرهنگیان، گفت: به عنوان یک طلبه و سرباز همه ما مفتخریم در چنین دانشگاهی که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) باور عمیق، جدی و واقعی نسبت به آن دارند، خدمت می‌کنیم.

وی با تاکید بر اهمیت راهبردی و استراتژیک دانشگاه فرهنگیان، گفت: این دانشگاه حقیقتا دانشگاه مادر است؛ چرا که نه تنها برای تعلیم و تربیت، معلم تولید و تربیت می کند، بلکه ورودی عرصه‌های دیگر نیز توسط معلمان و دبیران تربیت می‌شوند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در پایان خاطرنشان کرد: رهبرمعظم انقلاب اسلامی حجت را نسبت به آموزش و پرورش خصوصا دانشگاه فرهنگیان بر همه مسئولان و مدیران تمام کردند؛ لذا همه متولیان، مدیران و مسئولان دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور باید به درک، همدلی و فهم مشترک در زمینه انتظارات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) رسیده و تلاش خستگی ناپذیر کنند تا به فضل الهی دانشگاه به رشد و نقطه مطلوب دست یابد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.