گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 268049

بیانیه جنبش عدالتخواه پیرامون سفر نمایندگان به جام جهانی

آیا بهتر نیست هزینه سفر به جام جهانی برای مناطق زلزله زده و بازسازی منازل مسکونی مردم در این مناطق هزینه شود؟!

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ انتشار خبر سفر برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به روسیه برای حضور در مسابقات جهانی فوتبال اعتراض برخی از تشکل‌ها و فعالان دانشجویی را در پی داشته است.

جنبش عدالتخواه دانشجویی در همین رابطه به سفر این نمایندگان به روسیه انتقاد کرده و نوشته است:

در خبرها آمده بود که 6 نماینده برای نظارت بر تیم ملی در جام جهانی عازم روسیه می شوند!

در این زمینه چند نکته را باید بیان نمود:

1 - در این وضعیت بد اقتصادی و معیشتی مردم، چه لزومی دارد 6 نماینده مجلس با هزینه حداقل 300 میلیونی برای تماشای جام جهانی، به روسیه بروند؟!
2 - با توجه به پوشش کامل جام جهانی از سوی صدا و سیما، آیا این نمایندگان نمی توانند از این طریق بر تیم ملی ایران نظارت کنند؟!
3 - هزینه سفر 6 نماینده مجلس به جام جهانی، از چه طریق تامین می شود؟! بعید است این هزینه از جیب نمایندگان مستضعف مجلس تامین گردد!
4 - اما سوال مهتر این است که تا به حال چند نماینده مجلس برای نظارت بر بازسازی مناطق زلزله زده سرپل ذهاب به آنجا رفته اند؟
5 - آیا بهتر نیست هزینه سفر به جام جهانی برای مناطق زلزله زده و بازسازی منازل مسکونی مردم در این مناطق هزینه شود؟!
6 - با توجه به گزارشات، مردم مناطق سرپل ذهاب هنوز هم در چادرهایی زندگی می‌کنند که فقط برای اسکان چند روز مناسب است و حتی به آن اسکان موقت هم نمی‌گویند. آیا بهتر نیست به جای دیدن فوتبال در جام جهانی به این مردم مظلوم و مستضعف پرداخت؟

اما به طورکلی در این زمینه باید گفت که مردم مردم گفتن نمایندگان مجلس تا آنجایی است که منافع آنها تامین گردد وگرنه این جماعت درد مردم را ندارند!

مجلسی که در آن حساسیتی نسبت به آینده کشور و مردم وجود ندارد و لوایح مهم را در 20 دقیقه تصویب می کند، همان بهتر که نمایندگانش برای رفتن به جام جهانی با هم رقابت کنند!

یاد آن بزرگ مرد خمین بخیر که به مجلس شورای اسلامی توصیه می‌کرد "طرح‌ها و پیشنهادهایى که مربوط به عمران و رفاه حال ملت خصوصاً مستضعفین است انقلابى و با سرعت تصویب کنید، و از نکته سنجی‌ها و تغییر عبارات غیر لازم که موجب تعویق امر است اجتناب کنید، و از وزارتخانه‌ها و مأموران اجرا بخواهید که از کاغذ بازی‌ها و غلط کاری‌هاى زمان طاغوت اجتناب کنند و رفاه ملت مظلوم و عقب افتادگی‌هاى آن‌ها را به طور ضربتى تحصیل و ترمیم کنند." (صحیفه امام ، ج 12، ص: 364)

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.