گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 268482

قابل توجه دانشجویان علاقه‌مند در سال تحصیلی ۹۷-۹۸؛

اعلام شرایط پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه اطلاعات

یکی از ابهامات داوطلبین کنکور سراسری برای مرحله انتخاب رشته، نحوه انتخاب، ثبت نام و پذیرش در دانشگاه‌های خاص است. انتخاب دانشکده اطلاعات در فرم انتخاب رشته و قصد تحصیل در این دانشکده، معمولا جذابیت‌های خاص خود را برای دانشجویان به همراه دارد و البته شرایط و ظوابط خاصی را هم می طلبد.

به گزارش خبرنگار صنفی - آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ انتخاب دانشکده اطلاعات در فرم انتخاب رشته و قصد تحصیل در این دانشکده، معمولا جذابیت‌های خاص خود را برای دانشجویان به همراه دارد.

بر همین اساس شرایط عمومی و اختصاصی پذیرش دانشجو در دانشکده اطلاعات و توضیحاتی پیرامون این دانشکده و شیوه های دیگر جذب در وزارت اطلاعات را در ادامه می‌خوانید.

دانشکده اطلاعات در ثبت‌نام کنکور سراسری در ردیف دانشگاه‌های خاص در کنار دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه علوم قضایی، دانشگاه بقیه‌الله(عج) و امام صادق(ع) قرار می‌گیرد.

دانشکده امام محمد باقر(ع) وابسته به وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی است و پس از قبولی سه برابر ظرفیت در آزمون این دانشگاه، مراحل معاینات بدنی، تست هوش، شخصیت شناسی و مصاحبه و نیز تحقیقات محلی آغاز می‌شود.

معاینات بدنی در وزارت اطلاعات همانند دانشگاه افسری امام علی(ع) و یا دانشکده علوم و فنون فارابی نیست و فقط سلامتی داوطلب از نظر جسمی کفایت می‌کند.

اما آزمون تست هوش و شخصیت شناسی وزارت اطلاعات، سخت ترین قسمت پروسه پذیرش در این دانشکده است.

شرایط عمومی و اختصاصی پذیرش دانشجو مقطع کارشناسی دانشکده اطلاعات
علاقمندان تحصیل در دانشکده اطلاعات پس از ثبت‌ نام و انتخاب رشته و قبولی در آزمون اختصاصی دانشکده، آمادگی خود را برای طی مراحل گزینشی اعلام نمایند تا در صورت پذیرش نهایی، در رشته‌های تحصیلی دانشکده اطلاعات مشغول به تحصیل شده و از مزایای دانشجویی و استخدام در وزارت اطلاعات نیز بهره‌مند گردند.

همچنین داوطلبان باید:
1- نسبت به انتخاب بنداعلام علاقه‌مندی به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشکده اطلاعات مندرج در فرم تقاضانامه‌ی اینترنتی ثبت‌نام آزمون سراسری سال1394، اقدام نمایند.
2- پس از اعلام نتایج اولیه‌ی آزمون سراسری، کد رشته‌های تحصیلی دانشکده‌ی اطلاعات را قبل از اولویت بیستم، در فرم انتخاب رشته‌ی اینترنتی درج نمایند

شرایط عمومی:
1- تدین به دین مبین اسلام.
2- تابعیت جمهوری اسلامی ایران.
3- اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران .
4- متقاضیان تحصیل در این دانشگاه می بایست دارای مدرک کارشناسی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشند.
5- پذیرش دانشجو در رشته های تحصیلی این دانشگاه منحصراً از میان برادران انجام خواهد شد.

شرایط و ضوابط اختصاصی:
1- پس از اعلام نتایج اولیه، داوطلبان مجاز به انتخاب رشته از طریق دانشگاه برای انجام مصاحبه دعوت خواهند شد. لازم به ذکر است در صورت عدم کسب شرایط اولیه
برای پذیرش در این دانشگاه، داوطلب برای مصاحبه دعوت نخواهد شد.
2- احراز صلاحیت استخدامی برابر ضوابط گزینش وزارت اطلاعات.
3- برخورداری از سلامت روانی و جسمی به تشخیص مراجعپزشکی وزارت اطلاعات.
4- داوطلبان نمی بایست در استخدام و متعهد به سازمان یا وزارتخانه دیگری باشند.
5- حداکثر سن داوطلبان 27 سال تمام (متولدین 1370 به بعد) می باشد .
6- پذیرفته شدگان این دانشگاه پس از فارغ التحصیلی، در صورت احراز شرایط گزینش و استخدام در وزارت اطلاعات، با سپردن تعهد، خدمت در وزارت اطلاعات، دوران سربازی را در این وزارتخانه می گذرانند.
7- دانشجویان در طول دوره تحصیل از امکانات رفاهی و خوابگاه دانشجویی (خوابگاه دانشجویی صرفاً برای دانشجویان مجرد) برخوردار خواهند بود.
8- پذیرفته شدگان پس از فارغ التحصیلی و احراز شرایط گزینش وزارت اطلاعات، به استخدام وزارتخانه درخواهند آمد.
9- پذیرفته شدگان در صورت انصراف از تحصیل می بایست خسارت مالی ناشی از طی مراحل گزینش و هزینه های تحصیل را پرداخت نمایند .
10- به فارغ التحصیلان دانشگاه پس از انجام تعهدات، دانشنامه مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعطاء می گردد.

امتیازات و تسهیلات
1- دانشجویان دانشکده اطلاعات پس از اتمام تحصیل و در صورت احراز صلاحیت‌های علمی و گزینشی، به استخدام وزارت اطلاعات در خواهند آمد.
2- فارغ التحصیلان دانشکده اطلاعات، پس از اتمام تعهد خدمتی،کارت معافیت از خدمت سربازی دریافت خواهند نمود.
3- دانشجویان در طول دوره تحصیل، از کمک هزینه تحصیلی و سایر امتیازات برخوردار خواهند بود.
4- به دانشجویان مجرد واجد شرایط، خوابگاه دانشجویی تعلق خواهد گرفت.
5- انصراف از تحصیل،پس از گزینش نهایی و اشتغال، خسارت مالی ناشی از گزینش و تحصیل را در پی خواهد داشت.
6- به دانشجویان پس از فارغ التحصیلی و انجام تعهدات، گواهی‌نامه مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعطاء می‌گردد.

رشته هایی که دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی دانشجو می پذیرد:
1-مدیریت اطلاعات
2-حفاظت اطلاعات
3-مطالعات امنیتی ایران
4-پژوهشگری امنیت
5-بیو تروریسم
6-علوم جرم شناسی
7-مهندسی مخابرات امنیتی
8-مهندسی فناوری اطلاعات و امنیت

توضیحات ضروری:
الف) داوطلبان گرامی توجه نمایند اعلام علاقمندی به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشکده اطلاعات، به منزله ثبت‌نام قطعی نبوده و متقاضیان باید علاوه بر علامت گذاری این بند، کد رشته‌های تحصیلی دانشکده مزبور را قبل از اولویت بیستم خود در فرم انتخاب رشته اینترنتی، درج نمایند.

ب) مشخصات و اطلاعات مربوط به ثبت نام و شرکت داوطلبان  در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشکده اطلاعات،به صورت محرمانه نزد سازمان سنجش آموزش کشور محفوظ بوده و فقط در اختیار دانشکده اطلاعات قرار خواهد گرفت.

* اما شیوه‌ی دیگری هم برای استخدام در وزارت اطلاعات وجود دارد و آن از طریق معرفی علاقمند به استخدام در وزارت اطلاعات توسط یکی از کارکنان وزارت اطلاعات است .

معمولا کارکنان وزارت اطلاعات افرادی را که ارتباط خویشاوندی با خود دارند را از این طریق به واحد گزینش اداره کل اطلاعات استان معرفی می‌نمایند . در این شرایط افرادی که از سوی واحد گزینش آن اداره کل اطلاعات تایید می‌شوند وارد سیکل گزینش می‌شوند . ابتدا این افراد به درمانگاه اداره کل اطلاعات در هر استان معرفی می‌شوند . شایان ذکر است که اداره اطلاعات در هر استان دارای یک درمانگاه بسیار مجهز است. پس از تایید سلامتی داوطلب ، فرد برای آزمون تست هوش و آزمون شخصیت شناسی به اداره کل اطلاعات استان همدان معرفی می‌شوند و اگر در این آزمونها مردود شوند فرد را رد می‌کنند و اگر پذیرفته شود وارد فاز بعدی که مصاحبه است می‌شود .

مصاحبه شامل مسائل فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور است .

مدت مصاحبه و تحقیقات در این شیوه 9 ماه و گاهی 2 سال طول می‌کشد؛ چنانچه فرد در مصاحبه و تحقیقات محل پذیرفته شود، برای مدت 12 ماه به دانشگاه امام محمد باقر رفته تا آموزش‌های اطلاعاتی را ببیند و سپس با توجه به استعداد فرد او را در یکی از معاونت‌های وزارت اطلاعات در یکی از استان‌ها و یا استان محل سکونتش بکار می‌گمارند .

میزان حقوق در وزارت اطلاعات بسته به نوع معاونت محل خدمت متفاوت است. اما معاونت‌های ضد جاسوسی و امنیتی و نیز حفاظت اطلاعات بیشترین میزان حقوق را دریافت می‌کنند.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد تا تاریخ سه شنبه 22 خرداد تمدید شده است و داوطلبین براساس نحوه ذکر شده در دفترچه انتخاب رشته می توانند جهت انتخاب این رشته های تحصیلی اقدام نمایند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.