گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 268511

تجمع امروز دانشجویان پزشکی مقابل وزارت بهداشت

درحال حاضر خواست جامعه پزشکی با توجه به بی تفاوتی مجلس شورای اسلامی از وزیر محترم بهداشت و درمان است تا با تشکیل کمیته ای برای یافتن راهکارهای پیش رو، در اسرع وقت جهت جلوگیری از تضییع حق پزشکانی که سالها برای آمادگی این آزمون تلاش کرده اند، قدم بردارند.

خبرنامه دانشجویان ایران به نقل از ایسنا؛ جمعی از شرکت کنندگان آزمون دستیاری پزشکی 97 امروز در اعتراض به اعمال سهمیه 5 درصدی ایثارگران در آزمون دستیاری وزارت بهداشت در مقابل ساختمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تجمع کردند.

میثم رضایی فعال صنفی و از شرکت کنندگان این تجمع در گفت‌وگویی اظهار کرد: معترضین به اعمال سهمیه جدیدی که تحت عنوان ۵ درصدی ایثارگران در حال اجراست اما عملا موجب کاهش ۲۰ تا ۲۵ درصدی پذیرش متقاضیان سهمیه آزاد میشود، اقدامات زیادی از جمله ملاقات های متعدد با مسوولین و نمایندگان مجلس شورای اسلامی داشته اند که متاسفانه با توجه به نیاز دو سوم آرای مجلس برای بازنگری در قانون، راهگشا نبوده است.

وی ادامه داد: تصویب این قانون بی اعتمادی جامعه پزشکی را نسبت به قانون گذاران موجب شده، چرا که میان سایر آزمون ها از قبیل پذیرش کاردانی و آزمون پذیرش دستیار تخصصی و فوق تخصصی تفاوتی  نشده‌اند، مضافا بین فرزند شاهد و فرزند رزمنده با سابقه ۶ ماه جبهه هم برای بهره گیری از این سهمیه تمایزی وجود ندارد. حدنصاب ۷۰ درصد نمره آخرین فرد قبولی به هیچ وجه شایستگی لازم برای یک پزشک جهت تحصیل در دوره تخصصی را نشان نمی‌دهد و این مورد باعث یأس و سرخوردگی جامعه پزشکی می‌شود.

تجمع امروز دانشجویان پزشکی مقابل وزارت بهداشت

این فعال صنفی دانشگاه علوم پزشکی ایران اظهار کرد: جامعه پزشکی اعمال این سهمیه جدید و بی ضابطه را بیش از همه ظلم به خانواده معزز شهدا میداند و به همین دلیل فرزندان شاهد در اعتراض به این موضوع همراه سایر داوطلبان هستند.

رضایی گفت:  درحال حاضر خواست جامعه پزشکی با توجه به بی تفاوتی مجلس شورای اسلامی از وزیر محترم بهداشت و درمان است تا با تشکیل کمیته ای برای یافتن راهکارهای پیش رو، در اسرع وقت جهت جلوگیری از تضییع حق پزشکانی که سالها برای آمادگی این آزمون تلاش کرده اند، قدم بردارند.

این دومین تجمعی است که طی سال جاری در اعتراض به اعمال سهمیه 5درصدی برای خانواده‌های ایثارگاران و جانبازان زیر 25 درصد از سوی داوطلبان و شرکت کنندگان آزمون دستیاری صورت می‌گیرد. هفته گذشته نیز تجمعی در مقابل دانشگاه علوم پزشکی تهران در اعتراض به این موضوع برگزار شد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.