گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 268702

چند درصد خوابگاه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی ملکی هستند؟

بر اساس آمار تعداد خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بر حسب تاهل، جنسیت و نوع مالکیت در سال ۹۶، مجموعا ۴۵۶ خوابگاه کار اسکان دانشجویان را عهده‌دار هستند که ۶۹ درصد از کل خوابگاه‌ها، ملکی هستند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مفدا، آمار تعداد خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در سال ۹۶ بر اساس وضعیت تاهل، جنسیت و نوع مالکیت خوابگاه‌ها از سوی اداره کل دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد که بر اساس این آمار، در مجموع ۴۵۶ خوابگاه متشکل از خوابگاه‌های ملکی، وقفی، استیجاری، مشارکتی و خودگردان کار اسکان دانشجویان نیاز به خوابگاه را برعهده دارند.

از ۴۵۶ خوابگاه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، ۳۱۶ خوابگاه ملکی، ۱۱ خوابگاه وقفی، ۳۹ خوابگاه استیجاری، ۱۸ خوابگاه مشارکتی و ۷۲ خوابگاه خودگردان، در سراسر کشور ، اسکان دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را پوشش می‌دهند.

همچنین بر اساس آمار تفکیکی خوابگاه‌های مجردی دخترانه و پسرانه، ۱۱۹ خوابگاه ملکی مربوط به پسران و ۱۷۴ خوابگاه ملکی مربوط به دختران و ۲۳ خوابگاه ملکی مربوط به دانشجویان متاهل است.

بنا بر این گزارش، از ۱۱ خوابگاه وقفی، ۲ خوابگاه وقفی مربوط به پسران، ۷ خوابگاه مربوط به دختران و یک خوابگاه وقفی کار اسکان دانشجویان متاهل را برعهده دارد.

در مجموع از ۲۵ خوابگاه متاهلی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که در فهرست آمار رسمی سال ۹۶ اداره کل دانشجویی وزارت بهداشت قرار دارند، ۲۳ خوابگاه ملکی، یک خوابگاه وقفی و یک خوابگاه استیجاری هستند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.