گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 272318

همراه با انتخابات خانه نشریات؛

انتخابات «شورای مرکزی ناظر بر نشریات علوم پزشکی» برگزار می شود

انتخابات نمایندگان مدیران مسئول در «شورای مرکزی ناظر بر نشریات» و انتخابات «خانه نشریات دانشجویی» وزارت بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت (مفدا)، این انتخابات به صورت همزمان در هفته دوم مرداد ماه ۹۷ در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار می‌شود.

بر این اساس دانشجویان فعال نشریات که علاقه‌مند به شرکت و کاندیداتوری در هر دو انتخابات هستند از تاریخ ۱۷ تا ۲۴ تیرماه فرصت دارند در سامانه http://www.khanehnashriat.ir/ ثبت نام کنند.

شرایط شرکت در انتخابات شورای مرکزی خانه نشریات وزارت بهداشت با حق رای صرفا نمایندگان (اصلی و علی البدل)  مدیران مسئول در کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه‌ها در این انتخابات حق رای دارند.

دانشجویانی می‌توانند اعلام کاندیداتوری کنند که نماینده (اصلی یا علی البدل) مدیران مسئول در کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه باشد، حداقل ۲ ترم از تحصیل ایشان بدون احتساب ترم جاری باقی مانده باشد و معدل آخرین ترم تحصیلی متقاضی کمتر از ۱۴ نباشد، در شش ماه گذشته حداقل یک شماره از نشریه خویش را منتشر کرده باشد.

همچنین عدم محکومیت نشریه آنها به محرومیت موقتِ مدیر مسئول نشریه از تصدی این سمت تا ۶ ماه و بالاتر بر اساس ماده ۴۰ دستورالعمل اجرایی ضوابط ناظر بر فعالیت نشریات دانشگاهی از دیگر شرایط شرکت در انتخابات شورای مرکزی است.

شرایط کاندیداتوری خانه نشریات دانشجویی وزارت بهداشت
هر نشریه در انتخابات خانه نشریات و کارگاه‌ها یک حق رای و سهمیه دارد که این حق و سهمیه متعلق به مدیر مسئول نشریات دانشجویی است و در صورت عدم حضور وی در اختیار سردبیر قرار می‌گیرد. چنانچه سردبیر نیز در انتخابات حضور نداشته باشد، حق رأی به صاحب‌امتیاز حقیقی نشریه منتقل می‌شود.

نشریه باید بطور میانگین در یک سال گذشته در هر نیمسال تحصیلی، حداقل یک شماره، منتشر شده باشد به عبارت دیگر نشریاتی که از اول بهمن سال ۹۶  تا ۱۰ تیر ماه سال جاری مجوز گرفته‌اند باید حداقل یک شماره و نشریات قدیمی تر باید دو شماره منتشر کرده باشند.

شرایط کاندیداتوری در خانه نشریات:
فرد باید شرایط حق رای در انتخابات خانه نشریات را داشته باشد. مدیرمسئول نشریه باشد. تاریخ دریافت مجوز انتشار نشریه‌ ایشان حداقل اول دی ماه سال ۱۳۹۶ باشد. حداقل دو نیمسال تحصیلی بدون احتساب نیمسال جاری از تحصیل وی باقی‌مانده باشد.

در یکسال گذشته حداقل طبق جدول اعلام شده نشریه خود را منتشر کرده باشند. دوره انتشار برای روزنامه ۴۸، برای هفته‌نامه ۱۲، برای دوهفته‌نامه ۸، برای ماهنامه ۴، برای دو ماهنامه ۳، برای گاهنامه ۳ و برای فصلنامه ۲ است.

همچنین در کنار برگزاری انتخابات شورای مرکزی خانه نشریات و شورای مرکزی ناظر بر نشریات وزارت بهداشت، کارگاه‌های آموزشی نشریات توسط اداره کل فرهنگی وزارت بهداشت برگزار می‌شود. دانشجویان علاقه‌مند می‌توانند با حضور در سامانه خانه نشریات نسبت به ثبت نام و حضور در ۱۸ عنوان کارگاه‌های آموزشی اقدام کنند.

گواهی کارگاه تنها برای کارگاه ثبت نام شده در سامانه صادر خواهد شد و امکان تغییر کارگاه پس از تایید نهایی اطلاعات وجود نخواهد داشت.

عناوین کارگاه‌های آموزشی شامل خبرنویسی، مصاحبه، گزارش، ویراستاری، طنزنویسی، کاریکاتور، گرافیک و صفحه‌آرایی، عکاسی خبری، حقوق نشریات دانشجویی، فن‌بیان و اجرا برای نشریات صوتی، روزنامه‌نگاری چندرسانه‌ای، روزنامه‎نگاری علمی، تولید محتوا برای مطبوعات، اینفوگرافی، نویسندگی خلاق، تیتر و تولید محتوا برای وب است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.