گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 272637

اقدام جهادی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل؛

توزیع ۴۰۰۰ جعبه بطری آب معدنی بین مردم روستاهای آبادان

متأسفانه بدلیل پایین آمدن AC آب، بسیاری از گاو و گوسفند ها یا تلف شدند یا کور و نقص عضو پیدا کردند که آنها هم بزودی تلف میشوند. وقتی میگویم دام، یعنی کل بودجه سال خانواده و این یعنی نابودی روستایی و روستا. فاجعه انسانی، یعنی ایجاد فقر مطلق، بیماری های ایجاد شده واقعا غیر قابل کنترل هستند.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ پس از بوجود آمدن آلودگی آب و قطعی آب مصرفی اهالی آبادان و خرمشهر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل در اقدامی داوطلبانه به تهیه 4000 جعبه بطری آب معدنی پرداخته و آن را بین اهالی روستاهای آبادان توزیع کردند.

در این بین یکی از فعالین دانشجویی دلنوشته‌ای از وضعیت نامناسب مردمان روستاهای این شهر پرداخته که در ادامه می‌خوانید:

بسم الله الرحمن الرحیم

گفتند اوضاع چطور است در آبادان؟ گفتند شرح بده. گزارش بده.

فاجعه انسانی یعنی 7-8 روستا فقط در آبادان در این چند روزه خالی از سکنه شدند.

دارایی و منبع درآمد یک روستایی در آبادان چیست؟

یا گاو و گوسفند که دامداری کند یا نخل است که از محصولش درآمد کسب کند.

متأسفانه بدلیل پایین آمدن AC آب، بسیاری از گاو و گوسفند ها یا تلف شدند یا کور و نقص عضو پیدا کردند که آنها هم بزودی تلف میشوند. وقتی میگویم دام، یعنی کل بودجه سال خانواده و این یعنی نابودی روستایی و روستا.

نخل ها هم که چه عرض کنم؟ بخاطر عدم توازن ورود و خروج آب به نخل و گرمای سوزان، بزودی نخل ها از بالا آتش گرفته و آنهایی که امید یک سال شان به درآمد حاصل از این نخل بود ناامید شدند.

دو خاطره کوتاه از دوستان جهادی:

1. مردی آب معدنی را به جای فرزندش به گاو گوسفند میدهد و وقتی میپرسی چرا؟ مگر فرزندت تشنه نیست؟ میگوید این دام ها هستند که آینده همین فرزند را تضمین میکنند!

2. مردی که چند روز است از خانه بیرون نمی آید و برای آب معدنی اهدایی و تانکر های آب شرب هم حاضر نیست در را باز کند. میگویند چرا در را باز نمیکنی؟ میگوید طاقت ندارم ببینم نخل هایم جلوی چشمانم نابود میشوند.

این یعنی فاجعه انسانی، یعنی ایجاد فقر مطلق، بیماری های ایجاد شده واقعا غیر قابل کنترل هستند.

تنها راه حل علاج دائمی این فاجعه احیای کارون است تا دیگر پسآب اش به سمت خرمشهر و آبادان نیاید.

خدایا هرمسئولی در هر جایی با حرف و عمل و تلاشش باری از دوش این مظلومان برمیدارد بر توفیقاتش بیفزا.

خدایا هرمسئولی، خوزستانی یا غیر خوزستانی، در هرلباسی با حرف و سکوت و عمل و بی خیالی اش ضربه به منافع این مظلومان میزند، الساعه داغ عزیزانش را به دلشان بنشان!

تصاویری از توزیع آب در بین مردم آبادان:

 

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.