گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 273128

گلایه دانشجویان دختر دکتری دانشگاه قم از کمبود امکانات

یکی از دانشجویان دختر مقطع دکتری دانشگاه قم گفت: اگر به اتاق دانشجویان دختر مقطع دکتری در این دانشگاه نگاهی بیندازید، متوجه خواهید شد که با اتاق دانشجویان آقا بسیار متفاوت است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از خبرگزاری دانشجو، یکی از دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه قم در خصوص مشکلات این دانشگاه در رسیدگی به دانشجویان دختر مقطع دکتری گفت: دانشگاه قم، چون به صورت تفکیک جنسیتی خانم و آقاست؛ لذا باید بودجه نیز به صورت مساوی تقسیم شود، اما واقعیت اینطور نیست.

این دانشجوی معترض ادامه داد: اگر به اتاق دانشجویان دختر مقطع دکتری در این دانشگاه نگاهی بیندازید متوجه خواهید شد که با اتاق دانشجویان آقا بسیار متفاوت است و و اتاق دختران هیچگونه امکاناتی ندارد.

دانشجوی دانشگاه قم افزود: داشتن این اتاق نیز نتیجه پیگیری و مطالبه از رییس دانشگاه است وگرنه همین اتاق نیز برای دانشجویان دختر دکتری وجود نداشت.

وی تصریح کرد: دانشگاه قم برای دانشجویان دختر رشته‌های فنی ارزشی قائل نیست و نیاز‌های علمی دانشجویان دختر برای این دانشگاه جا نیفتاده است.

دانشجوی معترض دانشگاه قم اظهار داشت: نبود نرم افزار‌های تخصصی روی کامپیوتر‌های سایت از دیگر کمبود‌های رسیدگی با دانشجویان دختر است که مجبوریم با سیستم و لپ تاپ‌های شخصی کار‌ها را انجام دهیم.

دانشجوی مقطع دکتری دانشگاه قم گفت: همه دانشگاه‌ها خوابگاه تابستانی دارند که خوابگاه همه دانشجویان ارشد و دکتری هستند و دانشجویان این مقاطع تابستان و غیرتابستان نمی‌شناسند و در زمان تمرکز روی پایان نامه کارش مداوم است، اما دانشگاه قم خوابگاه را در تابستان تعطیل می‌کند.

وی با بیان اینکه حدود دو سال به دلیل فشار دانشجویان دانشگاه موافقت کرده با پرداخت مبلغی از سوی دانشجویان یک ماه بیشتر خوابگاه را باز نگه دارد، افزود: خوابگاه در منطقه‌ای بیابانی در داخل دانشگاه واقع شده و از چهار طرف باز است و هر روز مشغول کشتن جانورانی، چون عقرب و رتیل هستیم.

این دانشجوی معترض اظهار داشت: اتاق ۴ نفره را به ۸ نفر اجاره می‌دهند و عمدا شرایطی را به وجود می‌آورند تا دانشجو خودش از ماندن در خوابگاه پشیمان شود.

دانشجوی مقطع دکتری دانشگاه قم تصریح کرد: ساختمان این خوابگاه حدود ۴ سال است به بهره برداری رسیده و نوساز است، اما هر روز جایی از خوابگاه نقص دارد و شاهد حضور نیرو‌های تاسیساتی هستیم که این امر آرامش ما را مختل کرده است.

وی با اشاره به اینکه حتی خاموش و روشن کردن کولر در دست دانشجویان نیست و سرپرست خوابگاه هروقت خودش تشخیص بدهد و در روز دوتا دوساعت کولر روشن خواهد شد.

دانشجوی معترض مقطع دکتری دانشگاه قم در پایان با بیان اینکه از سال ۹۱ در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستم، گفت: از زمان ورود به دانشگاه تا به امروز روند دانشگاه قم نزولی بوده و شرایط برای روز به روز بدتر شده است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.