گروه های خبری
یادداشت
آرشیو
ف
کد خبر: 273496

مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبر داد:

استفاده از ظرفیت خوابگاه‌های خودگردان در دانشگاه علوم پزشکی

مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: به دلیل سرریز شدن جمعیت دانشجویان پزشکی خوابگاه‌های فعلی جوابگو نیست و از ظرفیت خوابگاه‌های استیجاری و خودگردان استفاده کردیم.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از سایت علوم پزشکی اصفهان، حسین اسماعیلی اظهار داشت: با توجه به اینکه هر ساله با سرریز شدن جمعیت دانشجویان پزشکی مواجهیم بنابراین برای اسکان دانشجویان اقدام به اسکان آنها در حد یک ترم در خوابگاه‌های خودگران و استیجاری شدیم.

وی بیان داشت: در حال حاضر هشت خوابگاه ملکی تحت مالکیت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان است که دو مورد آن در بیرون از دانشگاه علوم پزشکی قرار دارد و ۶ مورد در داخل سایت پردیس دانشگاه است.

مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت:‌ به طور تقریبی در حدود دو هزار و ۲۰۰ نفر در خوابگاه‌های ملکی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اسکان دارند.

وی با بیان اینکه به دلیل سرریز شدن جمعیت دانشجویان پزشکی خوابگاه‌های فعلی جوابگو نیست، ادامه داد: برای حل این مشکل از ظرفیت خوابگاه‌های استیجاری و خودگردان استفاده کردیم که از حدود شش سال پیش اقدام به اسکان دانشجویان جدیدالورود به اندازه یک ترم می کنیم و پس از آن، دانشجویان وارد دانشگاه های ملکی می شوند.

اسماعیلی اعلام کرد: در خوابگاه‌های استیجاری تمام کادر و پرسنل خوابگاه از کارکنان خود دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هستند و به دلیل امنیت آن، دختران دانشجوی تازه وارد را در این خوابگاه‌ها جای دادیم.

وی با اشاره به اینکه به منظور اسکان دانشجویان در خوابگاه های استیجاری یک ترم، ۶۰۰ هزار تومان دریافت می‌شود و پس از آن وارد خوابگاه‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان قرار می‌گیرند، ادامه داد: در حال حاضر دو خوابگاه استیجاری موجود است.

مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: قیمت خوابگاه‌های تحت ملکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به نسبت تعداد دانشجویان بین ۱۸۰ تا ۲۵۰ هزار تومان است که دانشجو هزینه یک ترم آن را می دهد و مابقی اقساط با یک تنفس ۵ تا ۶ ماهه به صورت قسط بندی به صندوق رفاه پرداخت می شود.

وی همچنین ادامه داد: یک خوابگاه‌ استیجاری در سیدالشهدا داریم که ظرفیت ۳۰۰ نفری را برای اسکان دختران دانشجو دارد و یک خوابگاه استیجاری در سپاهان شهر با ظرفیت ۱۳۰ نفر موجود است و در کنار خوابگاه‌های استیجاری از توان خوابگاه خودگردان نیز استفاده کردیم که تامین تمام پرسنل و هزینه‌های آن بر عهده بخش خصوصی است و تنها دانشگاه علوم پزشکی، روی آن نظارت دارد.

اسماعیلی با اشاره به اینکه یک خوابگاه خودگران برای اسکان دانشجویان پسر داریم، گفت: سرویس ایاب و ذهاب دانشجویان به دانشگاه رایگان است و صبحانه، ناهار و شام با کمترین قیمت برای دانشجویان حساب می‌شود.

امنیت دانشجویان در خوابگاه‌های استیجاری و خودگران دیده شده است

وی با اشاره به اینکه به منظور تامین امنیت دانشجویان با اماکن و پلیس مکاتبه کردیم و از توان حراست دانشگاه استفاده شده است و به صورت شبانه روزی گشت های پلیس در رفت و آمد هستند، گفت: تاکنون هیچ مشکلی گزارش نشده است و دانشجویان دختر را از دم درب خوابگاه سوار و تا خود دانشگاه جابه جا می کنیم.

مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه طرح خوابگاه های خودگران از سه تا چهار سال گذشته به اجرا گذاشته شده است، ادامه داد: با توجه به اینکه، خوابگاه های استیجاری حالت سوئیت مانند دارد بنابراین بسیاری از دانشجویان پزشکی پس از یک ترم درخواست استقرار در همین خوابگاه ها را دارند اما به دلیل محدودیت این امکان نیست و باید پس از یک ترم به خوابگاه های ملکی ارجاع داده شوند.

وی از ساخت خوابگاه ۴۵۰ نفری در مرغ خبر داد و گفت: سفت کاری فاز اول این مکان به اتمام رسیده است و تا دو سال دیگر این خوابگاه در صورت تامین اعتبار به بهره برداری می‌رسد.

اسماعیلی هزینه ساخت یک خوابگاه را بین ۱۲ تا ۱۴ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: بخشی از هزینه های ساخت این خوابگاه را خیرین و بخشی را وزارت خانه تامین می کند.

وی در همین ارتباط افزود: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در میان دانشگاه های تیپ یک کشور در ردیف دانشگاه هایی قرار دارد که هر ساله تعداد زیادی دانشجو را جذب می کند بنابراین نیاز به توسعه خوابگاه‌های دانشجویی در این دانشگاه از اهمیت و ضروریت بیشتر برخوردار است.

مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در پایان سخنان خود با بیان اینکه ۲۰ سال گذشته خوابگاهی برای اسکان دانشجویان متاهل وجود داشت که به خاطر قدیمی بودن ساختمان در معرض فرسودگی و تخریب قرار گرفت که به دلیل هزینه بر بودن نوسازی آن، ساختمان به فروش رفت، اظهار داشت: از آن سال به بعد دیگر مکانی برای اسکان دانشجویان متاهل دیده نشد اما برای کمک هزینه به این نوع دانشجویان وام‌های دانشجویی در اختیار آنها قرار می گرفت.

نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.