گروه های خبری
یادداشت
آرشیو
ف
کد خبر: 273617

بعد از بارها تکذیب و هجمه به رسانه‌ها در حاشیه جلسه هیئت دولت صورت گرفت؛

اعتراف تلخ آقای وزیر

باید منتظر ماند و دید دیگر چه اقدامات محرمانه‌ای در وزارت علوم رخ داده که وزیر ومدیران وزارت علوم با پوشش تصمیم شورای عالی امنیت ملی کشور سعی در مخفی نگه داشتن و بعدا توجیه آن داشته باشند؟ آیا فقط این سه دانشگاه مورد بازرسی قرار گرفته‌اند؟

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ قریب به یک ماه گذشته بود که در فضای مجازی اخباری مبنی بر بازرسی سرزده بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی از دانشکده برق دانشگاه علم و صنعت منتشر شد. خبری که بلافاصله توسط مسئولان آموزش عالی کشور مورد هجمه قرار گرفت.

ابتدا این بازرسی‌ها قویا تکذیب شد اما با گذشت چند روز مسئولان اعلام کردند اطلاعی از آن ندارند و سرانجام وزیر علوم در حاشیه جلسه هفتگی هیئت دولت این بازرسی‌ها را تایید کرد. البته باید یادآوری کرد که اخباری مبنی بر بازرسی از دانشگاه های صنعتی شریف و شهید بهشتی نیز به گوش می‌رسد. بازرسی‌هایی که با توجه به نحوه و ماهیت آنها بیشتر به بازجویی شبیه است. منصور غلامی وزیر علوم صبح امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، تلویحا بازدید آژانس بین المللی انرژی اتمی از یکی از دانشگاه ها را تایید کرد و اظهار داشت: این تصمیمات بر اساس تصمیم شورای عالی امنیت ملی بوده و همه سازمان ها باید از این تصمیمات تبعیت کنند. وی افزود: موضوع دانشگاه مربوطه با هماهنگی وزارت علوم نبوده است و دانشگاه مربوطه گزارشی هم به ما نداده است.

بیشتر بخوانید// روند تجاوز به حریم دانشگاه توسط عناصر اطلاعاتی را متوقف کنید

بیشتر بخوانید// بازرسی یا بازجویی؟

با توجه به این روند ناشیانه خبری از سوی مسئولان آموزش عالی کشور که به سبک دو دهه پیش عمل می‌کنند می‌توان حدس زد که عمق فاجعه بیشتر از این چند بازرسی سرزده است. این ادعای وزیر علوم که با وزرات علوم هیچ هماهنگی نشده است بیشتر شبیه طنز است تا واقعیت. با فرض صحت چنین خبری نباید از وزیر علوم بازخواست کرد که خود شما به عنوان یک استاد و فردی از جامعه علمی کشور چرا از حرمت دانشگاه دفاع نکرده‌اید؟

بازدید سرزده بدون اطلاع وزیر یعنی نابودی حیثیت و اعتبار جامعه علمی کشور که توسط مدیران این وزارتخانه فدای سیاسی‌کاری شده است. نکته مهم دیگر اینکه وزیر علوم و سایر مدیران این وزارتخانه ضعف خود در دفاع از حیثیت جامعه علمی کشور را زیر پوشش تصمیم شورای عالی امنیت ملی کشور پنهان می‌کنند، در حالیکه در بدبینانه ترین حالت حداقل باید نامه‌ای برای اطلاع وزیر ارسال می‌کردند و اگر این اتفاق نیز رخ نداده (بنابر سخنان امروز وزیر علوم) باید گفت که استقلال دانشگاه‌ها به دست عناصر اطلاعاتی دشمن پیش چشم مسئولانش در حال نابودی است.

باید منتظر ماند و دید دیگر چه اقدامات محرمانه‌ای در وزارت علوم رخ داده که وزیر ومدیران وزارت علوم با پوشش تصمیم شورای عالی امنیت ملی کشور سعی در مخفی نگه داشتن و بعدا توجیه آن داشته باشند؟ آیا فقط این سه دانشگاه مورد بازرسی ماموران آژانس قرار گرفته‌اند یا سایر دانشگاه‌ها نیز بازرسی شده‌اند؟ دقیقا چه اطلاعاتی در این بازرسی‌ها به دست دشمن افتاده است؟ کدام استاد و دانشمندی این بار مورد بازجویی قرار گرفته است؟

اینها سوالاتی هستند که جامعه علمی کشور منتظر پاسخ آن البته به صورت شفاف از زبان وزیر علوم هستند.

* گزارش از میلاد امیری

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
[1397/04/28 - 00:30]
کودکستانی با کودکان خیلی خیلی پیر ، خیلی خیلی سیر و خیلی خیلی از خود راضی، محل مناسبی برای امید است.