گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 273841

پروازی که به دلیل ارز دولتی لغو شد

اسدی اظهار کرد: پرواز‌های کیش ایر به دلیل غیر عملیاتی شدن چند فروند از هواپیما‌های این شرکت ناشی از عدم تخصیص ارز دولتی از طرف بانک مرکزی و بروز مشکلات فنی طی یک ماه گذشته با تاخیرات زیاد مواجه شده است.
به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از افکار، مدیر روابط عمومی کیش ایرگفت: در صورت عدم تخصیص ارز دولتی به کیش ایر از سوی بانک مرکزی زمینگیری هواپیمای این شرکت قابل پیش بینی است.
اسدی اظهار کرد: پرواز‌های کیش ایر به دلیل غیر عملیاتی شدن چند فروند از هواپیما‌های این شرکت ناشی از عدم تخصیص ارز دولتی از طرف بانک مرکزی و بروز مشکلات فنی طی یک ماه گذشته با تاخیرات زیاد مواجه شده است.
وی افزود: از زمان بروز مشکلات ارزی در داخل کشور و اتخاذ تدابیر توسط دولت بمنظور تخصیص ارز دولتی به دستگاه‌های دولتی منجمله کیش ایر از طریق بانک مرکزی متاسفانه این شرکت موفق به اخذ ارز دولتی نشده و این معضل منجر به زمینگیری دو فروند هواپیمای استیجاری شرکت شده است.
بیشترین تاخیر پروازی سهم کدام ایرلاین شد؟
وی بیان کرد: این معضل قطعاً فعالیت سایر هواپیما‌های شرکت را به دلیل لزوم تامین قطعات که منشاء تامین خارجی داشته و باید از طریق شرکت‌های تامین کننده خارجی تهیه شود را تحت الشاع قرار خواهد داد و با ادامه این روند عدم امکان فعال شدن دو فروند هواپیمای زمینگیر MD و F۱۰۰ این شرکت و همچنین زمینگیری سایر هواپیما‌های شرکت به دلیل خالی شدن انبار لوازم و قطعات قابل پیش بینی است.
وی اضافه کرد: متاسفانه طی دو ماه اخیر سه فروند هواپیمای این شرکت به دلایل غیر مترقبه فنی منجمله برخورد جسم خارجی به هواپیما، برخورد پرنده به موتور هواپیما و از کار افتادن موتور هواپیما دیگر در زمان take off غیر عملیاتی شد و این معضلات در مجموع امکان ارائه خدمات پرواز در شان مردم فهیم ایران اسلامی را از این شرکت سلب کرد و پرواز‌های کیش ایر را با تاخیر زیاد مواجه کرد.
مدیر روابط عمومی کیش ایر اظهار کرد: با توجه به تعهد این شرکت به مسافرین پروازی تمامی سعی و تلاش جهت اجاره هواپیما از سایر شرکت‌های هواپیمایی به منظور انجام پرواز‌ها در موعد مقرر بکار گرفته شد لکن علیرغم همکاری سایر ایرلاین‌ها به دلایل برون سازمانی پرواز‌ها با تاخیر مواجه شد.
وی تاکید کرد: در حال حاضر تنها راهکار موقت جهت خارج شدن از این شرایط کاهش پرواز‌های این شرکت و در نظر گرفتن یک هواپیما از هواپیما‌های فعال شرکت بصورت جایگزین (BACK UP) است و قطعا این تصمیم شرکت از لحاظ اقتصادی به نفع کیش ایر نخواهد بود لکن در راستای حفظ اصل مشتری مداری و اخذ رضایت مسافران از ابتدای هفته آتی این تصمیم عملیاتی می‌شود.
وی ادامه داد: لذا ضمن عذرخواهی از مسافران پرواز کیش ایر بابت تاخیرات پروازی -لغو برخی پروازها- طی یکماه گذشته ذکر این مهم است که این اقدام راهکار موقت بوده و در صورت عدم تخصیص ارز دولتی به کیش ایر از سوی بانک مرکزی زمینگیری هواپیمای این شرکت قابل پیش بینی است.
پرواز ساعت ۱۸ امروز تهران-استانبول کیش ایر به دلیل مشکلات مربوط به عدم تخصیص ارز و اعتراضات ناشی از آن لغو شد
مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.