گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 274404

عضو ارشد جنبش مجاهدین فلسطین: مقاومت برای هر سناریوی احتمالی آماده است

یکی از اعضای جنبش مجاهدین فلسطین با اشاره به نقض آتش بس از سوی رژیم صهیونیستی، تاکید کرد این رژیم از معادله پاسخ موشک در برابر حملات موشکی وحشت دارد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، "سالم عطاالله" عضور دبیرخانه جنبش مجاهدین فلسطین در گفتگو با تسنیم اظهار داشت: مقاومت برای هر سناریویی آماده است و اسرائیل از معادله پاسخ موشک در برابر موشک وحشت دارد.

اسرائیل مدعی است، بمباران برخی مواضع در غزه در پاسخ به حمله برخی از راهپیمایان فلسطینی به خط حائل و ادامه حملاتی صورت گرفت که با استفاده از بالون های آتش زا انجام می گیرد حال آنکه این ادعای ارتش اسرائیل کذب است چرا که این رژیم سخت در تلاش برای از بین بردن فرصت ها و ادامه گزینه های نظامی و سلب رویکرد مردمی راهپیمایی بازگشت است که صدای فلسطینی ها را به جهان می رساند.

حمله اسرائیل به غزه نقض آشکار آتش بس است زیرا دشمن صهیونیستی سخت به دنبال این بود که توافق آتش بس شامل توقف راهپیمایی های بازگشت شود، اما مقاومت به صراحت اعلام کرد این راهپیمایی ها مردمی و خودجوش بوده و رویکرد مسالمت آمیز دارد و وابسته به اقداماتی که در چارچوب نظامی انجام می گیرد، نیست از همین رو امکان به زانو در آوردن و یا ساکت کردن آن از طریق توافقنامه ها وجود نخواهد داشت.

در این میان توافق فرونشاندن شدت مواضع صهیونیستی در برابر آتش بس گروههای نظامی در غزه انجام گرفت و نقاط آتش بس نیز همان نقاطی است که در سال2014 توافق شده بود.

ترس اسرائیل از معادله موشک جواب موشک
عطاالله در ادامه این گفتگو تصریح کرد: تمام تلاش دشمن صهیونیستی متوقف کردن راهپیمایی های بازگشت و اولویت دادن رویکرد نظامی است و دغدغه اصلی آن چگونگی رها شدن از تنگنای داخلی و از بین بردن این راهپیمایی ها است که دنیا را شگفت زده کرده است از همین رو انتظار سناریوهای زیادی می رود اما دشمن امروز متوجه است که مقاومت قادر است موجب درد و رنج  این رژیم شود و معادله بمباران در برابر بمباران بنیامین نتانیاهو و وزیر جنگ او و سایر رهبران این رژیم را غافلگیر و ناامید کرده است تا جایی که شاهدیم دشمن با وجود تمام امکانات و حمایت سیاسی و مالی در جهان در برابر ایمان و اراده جوانان فلسطینی شکست خورده است.

عطاالله در ادامه تاکید کرد: رژیم صهیونیستی یک موجودیت متزلزل و سست است از همین رو هرگونه حمله ای می تواند به عمق آن و در شهرک های صهیونیستی  نفوذ کرده و این نکته ای است که اسرائیل آن را بسیار دردآورمی داند و بر این اساس در ارتکاب هرگونه حماقتی تردید دارد .

ما به دنبال بزرگنمایی توانمندی های مقاومت نیستیم اما این رژیم اشغالگراست که به توانمندی های مقاومت از جمله افزایش قدرت مدیریت نبرد اعتراف کرده است و اذعان دارد که دقت و هوشیاری آن بیش از جنگ های گذشته است و از هر جنگی مهارت و قدرت بیشتری به دست می آورد.

با این توضیحات باید گفت دشمن صهیونیستی متوجه خطر تجاوزات خود است و می داند اکنون با معادله قدرت ملت فلسطین روبه رو است از همین رو تلاش دارد با اقداماتی مانند حملات نظامی پراکنده و یا حمله به اهداف مهم انسانی و یا میدانی و زیر ساختی مقاومت، تا حدودی آّبروی خود را حفظ کند.

آمادگی گروههای مقاومت برای هر سناریویی
عطاالله ادامه داد:  در خصوص هرگونه سناریوی جدید اسرائیل نیز باید گفت، گروههای مقاومت بین بازوهای نظامی غزه اتاق عملیات مشترک تشکیل دادند و در مورد راهکار واکنش یکپارچه و ماهیت پاسخ به اسرائیل در هر مرحله و زمانی به توافق رسیدند .

اکنون اتاق عملیات مشترک پیشرفت کرده و بیش از گذشته نظم یافته و ساماندهی شده است و گروههای مستقر در غزه شبانه روز آماده دفاع از ملت فلسطین و نبرد آزادسازی کامل و گسترده هستند زیرا وضعیت انسانی در غزه به اوج وخامت رسیده است و همزمان با تشدید تحریم و محاصره از سوی رژیم صهیونیستی رو به رو است و  تشکیلات خودگردان در رام الله نیز محدودیت ها و محاصره را شدت بخشیده است، با این حال دشمن می داند هرگونه توطئه علیه غزه بهای سنگینی برایش خواهد داشت از همین رو چه بسا تلاش پیگیر مصر برای توقف شدت مواضع به درخواست رژیم صهیونیستی باشد.

هرچند اسرائیل زبان به تهدید گشوده است اما واقعیت این است که به شدت از جنگ می ترسد زیرا چیزهای زیادی برای از دست دادن دارد، اما ملت فلسطین دیگر از اینکه چیزی را از دست بدهد بیمی ندارد و آماده است جان ومال خود را در مسیر جهادی و راهپیمایی های بازگشت بدهد و مقاومت برای دفاع از خاک و ناموس فلسطین ادامه دارد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.