گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 276583

رئیس دانشگاه امیرکبیر خبر داد

دانشگاه امیرکبیر ۱۴ هزار دانشجو و ۵۲۵ استاد دارد

رئیس دانشگاه امیرکبیر از جذب ۹۱ عضو هیات علمی طی سه، چهار سال گذشته خبر داد و گفت: ۸۲ استاد این دانشگاه طی این مدت بازنشسته شده اند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، در چهاردهمین نشست معاونان و مدیران بین‌الملل دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی که در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، در حال حاضر سیاست‌ها و مسائل بین‌الملل روی بخشی از کار دانشگاه‌ها اثر می‌گذارد.

این همایش در مقطع خوبی برگزار شده و امیدوارم تمهیدات لازم در این همایش اتخاذ شود و اثرات منفی شرایط موجود به حداقل برسد تا ما بتوانیم در جاهایی از فرصت‌ها استفاده کنیم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: ما در دانشگاه صنعتی امیرکبیر ۱۴ هزار دانشجو و حدود ۵۵۰ استاد داریم که هر ۲ متغیر است. در مهر سال گذشته ۱۴ هزار و ۵۰۰ دانشجو داشتیم که هر چه به سمت شهریور می‌رود با توجه به اینکه دانشجویان فارغ التحصیل می‌شوند این عدد متغیر شده و به ۱۴ هزار دانشجو می‌رسد.

وی ادامه داد: اساتید ما نیز تعدادشان متغیر است در سه تا چهار سال گذشته ما ۹۱ استاد جذب کرده‌ایم. این در حالی است که در همین مدت ۸۲ استاد ما بازنشسته شده‌اند. به ویژه که در اسفند ماه سال گذشته ۳۰ استاد ما بازنشسته شدند. در حال حاضر ۵۲۵ استاد داریم.

معتمدی تصریح کرد: البته این موضوع این حسن را دارد و ما می‌توانیم از نیروی جوان استفاده کنیم که این نیرو می تواند در بخش بین‌الملل بسیار اثرگذار باشد.

وی ادامه داد: از زمانی که مسئولیت من در این دانشگاه شروع شد بحث‌های بین‌الملل را پیگیری کردیم و برای آن برنامه‌های اجرایی دقیقی تهیه شد. یکی از برنامه‌های مهم ما رسیدن به ۲۰۰ و یا ۱۰۰ دانشگاه رتبه اول دنیا است که البته این کار ساده ای نیست. دانشگاه ما دارای نقاط قوتی است به طوری که در رتبه بندی QS در بخش پژوهش رتبه ۲۸ را کسب کرد و ما باید ضعف‌هایمان را در بخش های بین‌الملل جبران کنیم و رتبه‌های بالاتری به دست بیاوریم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: ما در بخش بین‌الملل فعالیت‌های زیادی انجام داده‌ایم، رشد ما دو برابر شده اما باید فعالیت‌های بیشتری در این زمینه انجام داد، یکی از کارهایی که ما در این زمینه انجام دادیم این بود که معاونت بین‌الملل ایجاد کردیم و ۲ معاونت خود را ادغام کردیم که جوابی که از آن گرفتیم مثبت بود. در بخش جذب دانشجوی خارجی فعالیت‌های خوبی انجام دادیم در حال حاضر ۲۳۰ الی ۲۴۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر مشغول تحصیل هستند که تعداد دانشجویان خارجی ما در حال حاضر دو برابر شده است.

معتمدی افزود: در بخش همکاری اساتید خارجی با دانشگاه نیز رشد بسیار خوبی داشته‌ایم. ۲۰ استاد و همکار خارجی داریم اما باید تعداد این اساتید نیز افزایش یابد. در بخش مقالات بین‌المللی خوب حرکت کرده‌ایم. چهار مقاله به ازای هر استاد در این دانشگاه ارائه می‌شود و فکر می‌کنم در این زمینه مقام اول را در کشور داریم به لحاظ کیفی نیز باید اساتید و دانشجویان دکتری را تشویق کنیم که در این زمینه فعالیت کنند.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به دیگر فعالیت‌هایی که در بخش بین‌الملل در این دانشگاه صورت گرفته است، اشاره کرد و گفت: از برنامه‌های دیگری که در حال اجراست تمرکز بر روی تفاهم نامه‌های بین‌المللی است که برنامه ما تبدیل این تفاهم‌نامه‌ها به قرارداد است.

وی ادامه داد: ما باید با تمام دانشگاه‌های خوب اروپا ارتباط برقرار کنیم و البته با بهترین دانشگاه‌های اروپا همکاری داریم که برخی از آنها جزو صد دانشگاه برتر هستند البته آنها خود نیز برای ارتباط با دانشگاه ما اشتیاق دارند با توجه به اساتید و دانشجویان خوبی که دانشگاه صنعتی امیرکبیر دارد دانشگاه‌های خوب دنیا برای ارتباط با آن مشتاق هستند.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: امیدوارم با توجه به وضعیت موجود و مشکلاتی که وجود دارد بتوانیم گام های اساسی در حوزه بین‌الملل برداریم.

نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.