گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 276981

بسیج دانشجویی صنعت هواپیمایی کشور خطاب به وزیر علوم:

مقابل تعطیلی دانشکده صنعت هواپیمایی کشور بایستید

متاسفانه در قدم های متوالی نسبت به تقلیل جایگاه آن از دانشکده به مرکز آموزش عالی و هم اکنون از اقدام برای تعطیلی آن از هیچ تلاشی فرو گذار نکرده اند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ بسیج دانشجویی دانشکده صنعت هواپیمایی کشور خطاب به وزیر علوم نوشت:

در دو سال اخیر و با توجه به منع جذب دانشجو از طریق کنکور سراسری در مرکز آموزش عالی هوانوردی و فرودگاهی کشور و مورد توجه قرار دادن نیاز روز افزون صنعت هواپیمایی کشور به تربیت نیروی متخصص و متعهد در شرایطی که تحت ظالمانه ترین تحریم ها به ویژه در این حوزه قرارگرفته ایم برخود دانستیم مطالبی را جهت یادآوری و تذکر در این باب به استحضار مسئولان آن وزارت و سیاست گذاران آموزش عالی برسانیم:

با توجه به سبقه هفتاد ساله دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری که تنها مرکز حائز صلاحیت تربیت نیروی متخصص متناسب با نیاز صنعت هوانوردی کشور در چهار رشته : مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما ،مهندسی مراقبت پرواز ، مهندسی مخابرات هواپیمایی و مهندسی الکترونیک هواپیمایی در کشور است و حجم تجربیات و امکانات موجود در آن که زمینه ساز ایجاد دید مناسب دانش آموختگان نسبت به صنعت می باشد و نیاز کشور را از به کارگیری نیروی خارجی در این زمینه برطرف نموده ، به نکته ی قابل توجهی می رسیم و آن عدم مدیریت منطقی مسئولان و برنامه ریزی آشفته سیاستگذاران در حوزه آموزش صنعت و تلاش بی سابقه برخی مدیران دولتی برای تضعیف جایگاه این مرکز علمی است.

جای بسی تاسف است که تمامی کشور های توسعه یافته غربی و شرقی و حتی کشورهای حاشیه خلیج فارس در پی گسترش و توسعه ی دانشگاه های هوانوردی و ایجاد قطب علمی هوانوردی در منطقه هستند ، حال آنکه در کشور ما نه تنها اقدامی برای توسعه و خروج از بحران سیاست زدگی و اصلاح شیوه ی مدیریتی این مرکز آموزش تخصصی دولتی صورت نگرفته بلکه در قدم های متوالی نسبت به تقلیل جایگاه آن از دانشکده به مرکز آموزش عالی و هم اکنون از اقدام برای تعطیلی آن از هیچ تلاشی فرو گذار نکرده اند.

با نهایت تاسف باید گفت که فرآیند تربیت نیروی انسانی صنعت به مراکز علمی-کاربردی ای واگذار شده است که در سال های اخیر به صورت قارچ گونه در بستر مدیریت ناکارامد توسعه یافته اند و به محلی برای تامین منافع شخصی بعضی افراد ناکاردان تبدیل شده اند . مراکزی که از ابتدایی ترین امکانات آموزشی و کارگاهی و استانداردهای بین اللملی برخوردار نیستند و هیچ گونه سنجش و ارزیابی از سطح توانایی افراد متقاضی به عمل نمی آورندو بستر لازم برای شکل گیری شخصیت علمی و شغلی دانشجو را که تنها در یک محیط دانشگاهی که دارای عضو هیات علمی و کادر آموزشی متخصص است محقق می شودبرآورده نمی سازند .

ادامه یافتن این رویه ضربه مهلکی به ساختار مهندسی و منابع انسانی صنعت هوانوردی وارد خواهد کرد که گویا با بی تدبیری مسئولان ذی ربط در آینده ای نه چندان دور شاهد به بار نشستن آن خواهیم بود .

علی رغم پیگیری های صورت گرفته و تاکید مسئولان بالادستی سازمان هواپیمایی کشوری مبنی بر لزوم تربیت دانشجوی زبده و در تراز انقلاب اسلامی در این صنعت ، سیاست های اعمالی آن وزارتخانه محترم برخلاف منافع ملی و در جهت تضعیف آموزش در حوزه صنعت هوانوردی می باشد.

نظر به اهمیت موضوع در شرایط کنونی انتظار میرود در سال جاری و در اندک فرصت باقی مانده ، شاهد بازگشت سیاست های اعمالی به ریل توسعه و گسترش تنها مرکز دولتی آموزش تخصصی صنعت هوانوردی کشور باشیم.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.