گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 278228

پیام‌ سخنان اخیر نصرالله برای سعد حریری

یک رسانه لبنانی نوشت سخنرانی اخیر سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان حامل پیام‌های مهم منطقه ای و داخلی لبنان بود و ضمن جدی بودن تهدیدها علیه اسرائیل به مثابه پاسخی برای شخص سعد الحریری بود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم، سخنرانی اخیر سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان حامل پیام های مهم منطقه ای و داخلی لبنان بود و جایگاه و تاثیر تهدیدها علیه اسرائیل را به تصویر کشیده و در عین حال به مواضع سعد الحریری نخست وزیر لبنان در ارتباط با سوریه نیز پاسخ داد.

وی به این موضوع اشاره کرد که ارتش اسرائیل سرگرم آماده کردن نقشه مقابله با احتمال ورود مقاومت به الجلیل است و این بیانگر جایگاه تهدیدهای نصر الله در بین اسرائیلی ها است .

هرچند نخستین بار نبود که نصرالله از افزایش توانمندی حزب الله سخن گفت، اما اشاره به این موضوع که حزب الله قوی تر از ارتش اسرائیل است، بی تردید حامل این پیام به اسرائیلی ها است که حزب الله امروز سلاح منحصر به فردی در اختیار دارد که تا چندی پیش نداشت.

دبیر کل حزب الله سپس با اشاره به اوضاع داخلی لبنان در خصوص دولت در چند کلمه به مواضع سعد الحریری در ارتباط با رابطه با سوریه اینگونه پاسخ داد: امیدواریم گفتگو به تشکیل دولت منتهی شود، بر لزوم حفظ امنیت در لبنان تاکید داریم، ما از همان نخست درخواست های اندکی داشته و داریم و اگر ثابت شود برخی به تغییرات منطقه ای چشم دوخته اند این حق ماست که در خواسته هایمان تجدید نظر کنیم.

این اظهارات نصرالله حامل پیام های متعددی از جمله به شخص سعد الحریری است مبنی بر اینکه حزب الله نه تنها تاکید دارد که موضوع تشکیل دولت از اوضاع منطقه ای دور باشد، بلکه این خواسته حزب الله است تا نخست وزیر بار پرونده هایی که قادر به تحمل آن نیست، به دوش نکشد.

اظهارات او بیانگر تشویق سعد الحریری به تشکیل دولت و تسلیم نشدن در برابر خواسته های منطقه ای است از جمله که ایشان تاکید کردند نباید بحران بین المللی شود که این نشان می دهد تا این لحظه راه حل به دست لبنانی ها است.

وی همچنین با اشاره به مبارزه با فساد گفت، روند امور در طول یک شبانه روز تغییر نخواهد کرد به ویژه اینکه آنچه حزب الله در حال انجام است، مبتنی بر چند محور است از جمله همکاری بین گروه های مختلف و نیز بخش مرتبط با قانونگذاری و در این خصوص یک گروه از کارشناسان حزب الله سرگرم آماده کردن مجموعه قوانینی برای مبارزه با فساد هستند.

تردیدی نیست چنانچه نخست وزیر نتواند دولت را تشکیل دهد، در مرحله آینده تحولات دراماتیک رخ خواهد داد و موضع حزب الله دیگر مانند امروز نخواهد بود و در صورتی که محوری که شکست خورده است شکست خود را در لبنان جبران کند، حزب الله تلاش خواهد کرد پیروزی محور مقاومت را در این کشور به تصویر بکشد.

 

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.