گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 281605

گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» از مراسم تکریم و معارفه حجج‌اسلام محمدیان و رستمی؛

محمدیان: همه ما بدهکار انقلاب هستیم/ رستمی: خروجی دانشگاه‌ها با خواسته رهبر انقلاب فاصله دارد +تصاویر

مراسم تکریم رئیس سابق نهاد رهبری در دانشگاه‌ها و معارفه رئیس جدید این نهاد امروز با حضور شخصیت‌ها و مسئولان دانشگاهی و کشوری در دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ مراسم تکریم حجت الاسلام والمسلمین محمدیان رئیس سابق دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها و معارفه حجت الاسلام والمسلمین رستمی رئیس جدید این نهاد امروز در تالار علامه امینی دانشگاه تهران با حضور مسئولین کشوری و دانشگاهی برگزار شد.

دکتر منصور غلامی وزیر علوم، دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، حجت الاسلام والمسلمین گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، حجت الاسلام والمسلمین قمی معاون دفتر رهبری در امور بین‌الملل، دکتر مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر طیبی رئیس جهاد دانشگاهی، دکتر تهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمود نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران، دکتر محمود فتوحی رئیس دانشگاه شریف، دکتر حسین سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی، دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی وزیر علوم، دکتر محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی وزیر بهداشت، دکتر سورنا ستاری معاون علم و فناوری ریاست جمهوری، دکتر محمدحسین امید رئیس دانشگاه علمی کاربردی، دکتر صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای، حجت الاسلام رشاد عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر للگانی مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، مدیران دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها، اعضای شورای انقلاب فرهنگی، روسای دانشگاه‌های تهران و برخی دیگر از مسئولان و اساتید دانشگاهی از جمله مهمانان این مراسم بودند.

گزارش تصویری مراسم تکریم رئیس سابق نهاد رهبری در دانشگاه‌ها و معارفه رئیس جدید

محمدیان: همه ما بدهکار انقلاب هستیم  +تصاویر

در این مراسم از فعالیت‌ها و اقدامات 13 ساله حجت الاسلام والمسلمین محمدیان تجلیل و قدردانی شد و حجت الاسلام والمسلمین رستمی به عنوان رئیس جدید دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها معرفی شد.

قرائت حکم انتصاب حجت الاسلام رستمی توسط آیت‌الله محمدی گلپایگانی
در آغاز این مراسم آیت الله محمدی گلپایگانی در مراسم تودیع و معارفه رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: بنده حامل سلام گرم حضرت آقا به همه شما هستم و ایشان همه شما را سلام رساندند.

وی ضمن قرائت حکم مقام معظم رهبری برای انتصاب حجت الاسلام رستمی به عنوان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: دوستان در مورد جناب آقای محمدیان مستوفاً صحبت کردند و قطعا کسانی که با ایشان همراه بوده اند بیش از من آقای محمدیان را می‌شناسند، اما آنچه که بنده در زمان حضور ایشان در دفتر رهبر معظم انقلاب شاهد بودم چیزی جز حسن خلق و دلسوزی نبوده است.

وی ضمن آرزوی توفیق برای رئیس جدید نهاد رهبری در دانشگاه‌ها با قرائت حکم رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: در این حکم ضمن تقدیر و تشکر فراوان از تلاش دلسوزانه و سلوک مهربانانه‌ی حجت الاسلام محمدیان خطاب به حجت الاسلام رستمی آمده است: شما از فضلای جوان و پرانگیزه و آشنا و مرتبط با محیط دانشگاه می‌باشید، به پیشنهاد شورای نهاد، به ریاست نهاد مزبور منصوب می‌کنم.

محمدیان: همه ما بدهکار انقلاب هستیم  +تصاویر

متن کامل سخنان آیت الله محمدی گلپایگانی

همه بدهکار انقلاب هستیم
حجت الاسلام محمدیان، رئیس سابق نهاد رهبری در دانشگاه‌ها در مراسم تودیع و معارفه مسئولان نهاد که امروز در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: همکاران عزیز مواردی را که مطرح کردند لطف به بنده بود من خیلی چیز‌ها از مسئولان دانشگاهی یاد گرفتم آنچه که در حق ما گفته شد در خودم نمی‌بینم. لطف و بزرگواری همکاران است و از خدا تقاضا می‌کنم که با همین نگاه خطاپوش با ما رفتار کند.

وی افزود: اگر از این مسئولیت کناره گیری کردم نه برای این است که خسته شدم نه اینکه به پست بالاتری بروم بلکه خدمت در مجموعه دانشگاهی بالاترین خدمت است نه برای این است که به آینده ناامید هستم بلکه آینده کشور را آینده‌ای درخشان می‌بینم اعتقاد شخصی خودم بودم که مدت زمان حضور در این مسئولیت‌ها بیش از هشت تا ده سال نباید باشد چرا که هر چه قدر خلاقیت داشته باشید در این مدت ظهور و بروز پیدا می‌کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بیشترین کمک را دانشگاهیان به من داشتند از همکاری و همدلی تمام مسئولانی که در سیزده سال فعالیت من در نهاد رهبری همکاری کردند تشکر می‌کنم دانشگاه آزاد نیز فراز و نشیب زیادی داشت، اما خوشبختانه به ریل آموزش عالی برگشته و امیدواریم بتواند انتظارات را برآورده کند.

محمدیان: همه ما بدهکار انقلاب هستیم  +تصاویر

متن کامل سخنان حجت الاسلام محمدیان

خروجی دانشگاه‌ها با خواسته رهبر انقلاب فاصله دارد
حجت الاسلام مصطفی رستمی،ریاست جدید  نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، در مراسم تودیع و معارفه  گفت: در فضای کنونی آنچه وجهه همت دشمن به آن متوجه شده است هدف قرار دادن نقطه قوت نظام است.

وی ادامه داد: معنویت نظام و همراه و همدلی بین امت و امام نقاطی است که دشمن هدف قرار داده است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت:دشمن با هدف قرار دادن امید مردم و جایگزین کردن آن با یاس به دنبال زمین زدن نظام است.

وی ادامه داد: کدام کانون در جامعه ایران اسلامی این توانمندی را دارد که از این نقاط دفاع کند. یکی از کانون های دفاع دانشگاه ها هستند.

رستمی ادامه داد: دانشگاه موتور پیشران کشور به سمت تمدن اسلامی است.

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: دانشگاه سکولار بود اما آنچه در عمل اتفاق افتاد غیر از آن چیزی بود که دشمن به دنبال آن بود.

متن کامل سخنان حجت الاسلام رستمی

نقش حجت الاسلام محمدیان، رئیس سابق این نهاد در بسیاری از پیشرفت های دانشگاه‌ها بی بدیل بوده است.
همچنین حمدرضا مخبر دزفولی، امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها که در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: تحولات زیادی را در دانشگاه‌ها شاهد بوده ایم و پیشرفت‌های خوبی در کشور اتفاق افتاده است.

وی افزود: در ۱۰ سال اخیر پیشرفت‌های علمی کشور آن قدر گسترده بوده که خوب است جلساتی را بگذاریم و همه به ویژه دانشمندان را نسبت به پیشرفت‌ها آگاه کنیم.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه اگر امروز ایران توانسته ۲ درصد تولید علم دنیا را در حوزه فناوری‌های پیشرفته به خود اختصاص دهد و در سایر علوم حرف‌های جدی داشته باشد، گفت: این مهم دلایل مختلفی دارد که نهادهای مختلف هر کدام در این پیشرفت‌ها سهم خود را دارند.

وی افزود: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها فقط مسئولیت فرهنگی نداشته، بلکه در سایر زمینه‌های انقلابی و ملی نقش ایفا کرده است و در این راستا نقش حجت الاسلام محمدیان، رئیس سابق این نهاد در بسیاری از مسائل بی بدیل بوده است.

متن کامل سخنان دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

اجتهاد و تشخیص دانشجویان تشکلی یکی از ویژگی‌های شاخص آقای محمدیان است/ حجت الاسلام رستمی فهم خوبی نسبت به جایگاه پدری نهاد دارند و امیدواریم این فهم را تسری دهند.
محمدامین سلیمی، دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی در مراسم تودیع و معارفه رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور که در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد با اشاره به ویژگی‌های حجت الاسلام محمدیان گفت: توجه به اجتهاد و تشخیص دانشجویان تشکلی یکی از ویژگی‌های شاخص آقای محمدیان است.

وی با بیان اینکه حجت الاسلام محمدیان همواره تلاش می‌کرد که سهم خود از تشکل‌های دانشجویی را به بدنه نهاد نیز انتقال دهد، تصریح کرد: او معتقد بود که دانشجویان تشکلی نسل جوان هستند و قرار است که در فضای تشکل براساس آزمون و خطا کار کنند.

سلیمی افزود: آفتی که مجموعه‌های منتسب به رهبر معظم انقلاب دارند و بعضا هزینه‌هایی را نیز ایجاد می‌کنند این است که مثلا در مورد موضوعی می‌گویند «تصمیم آقاست» با این حال این کد محوری در آقای محمدیان نبود و او معتقد بود که دانشجویان باید خودشان اجتهاد کنند از این رو با انتصاب مسائل به رهبری ممانعتی در کار تشکل‌ها ایجاد نمی‌کردند.

متن کامل سخنان دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجوییپ

دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها از جمله مراکزی هستند که می‌توانند در رونق این کرسی‌ها و تحقق تضارب آراء تاثیرگذار باشند
سید حسن هاشمی در مراسم تکریم رئیس سابق نهاد رهبری در دانشگاه‌ها و معارفه رئیس جدید این دفتر که امروز در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، خاطرنشان کرد: از نگاه دشمنان وقتی جمهوری اسلامی به پیروزی رسید به این دلیل بود که وحدت بین دانشگاه و حوزه اتفاق افتاد که اگر این امر صورت نمی‌گرفت این پیروزی بزرگ حاصل نمی‌شد، چرا که بزرگ‌ترین اتفاق، اتصال دانشگاهیان با روحانیون بود و شهید مطهری، ‌شهید بهشتی، ‌باهنر، مفتح و بخشی از بزرگان دیگر از جمله کسانی بودند که برای ایجاد این وحدت تلاش‌های زیادی کردند.

دکتر هاشمی همچنین تاکید کرد: روحانیون باید اصرار بیشتری برای شکل‌گیری ارتباط حوزه و دانشگاه و جاودانگی این رابطه داشته باشند و در شرایط فعلی از روحانیون انتظار بیشتری برای تقویت این حلقه ارتباطی می‌رود که البته یکی از این وظایف بر عهده دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها است و باید این دفاتر در شکل‌گیری فضای معنوی و رشد بینش سیاسی در محیط دانشگاه و همچنین هدایت فکری تشکل‌های دانشجویی و دانشگاهی با جدیت تلاش کنند. در این صورت است که خودباوری، استقلال فکری و رشد شکوفایی در محیط‌های علمی ایجاد خواهد شد و در این صورت است که دانشگاهیان می‌توانند به موفقیت‌های بیشتری دست یابند.

متن کامل سخنان وزیر بهداشت

حجت‌الاسلام محمدیان سلامت خود را برای دانشجویان به خطر انداختند
محمدمهدی طهرانچی، سرپرست دانشگاه آزاد در مراسم تودیع و معارفه مسئولان نهاد دانشگاه‌ها که امروز در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: حجت الاسلام محمدیان برای مهربانی مجاهدت‌ها و تلاش‌های زیادی کردند گاهی یک تنه برای اینکه در ثبت در تاریخ بشود مجاهدانه تلاش کردند و کوتاه نیامدند و دانشگاه آزاد را که با نهاد رهبری در دانشگاه‌ها فاصله داشت آشتی دادند و با تک تک دانشجویان رابطه خوبی داشتند و حتی سلامتی خودشان را برای به ثمر نشستن این هدف به خطر انداختند.

متن کامل سخنان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

دانشجویان ایرانی به عنوان نماد علم در دنیا شناخته شده‌اند
منصور غلامی امروز در مراسم تودیع و معارفه مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها که در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: امروز ذکر خیر و تقدیری از بزرگواری‌های حجت الاسلام محمدیان داریم و سال‌هایی که در محضر وی بودیم به خصوص در دو سال استفاده زیادی از ویژگی‌های اخلاقی و عنایت وی به خانواده دانشگاهیان بردیم. ایشان خود را متعلق به خانواده دانشگاهیان می‌دانسته و می‌داند و این تعلق با حس مسئولیت عمیق بوده و راه حل‌های وی همواره برای مشکلات دانشگاه‌ها راهگشا بوده است.

وی افزود: حجت الاسلام محمدیان توانست این حس را به مسئولان نهاد در دانشگاه‌ها منتقل کرده و این عملکرد در دانشگاه‌ها نمود داشته است که یک اثر ماندگار خواهد بود. خانواده دانشگاهیان وظیفه اصلی خود را پیروی از منویات مقام معظم رهبری، اهداف و راهبردهای انقلاب و اهداف کلیدی که معمار کبیر انقلاب امام خمینی (ره) برای دانشگاه ترسیم کرده اند، می دانند.

متن کامل سخنان وزیر علوم

ضرورت تعامل هر چه بیشتر دفاتر نهاد رهبری با بدنه دانشگاه‌ها
دکتر محمود نیلی احمد آبادی در مراسم تکریم رئیس سابق و معارفه رئیس جدید دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها که امروز در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد نقش این نهاد و مدیریت آن در دانشگاه‌ها را نقشی مهم و با جایگاه ویژه توصیف کرد و گفت: دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها از یک طرف باید منویات مقام معظم رهبری را پیاده نمایند و از طرفی دیگر با غاطبه دانشگاهیان که پرسشگر، علاقمند و فعال هستند مواجه شوند که البته این مواجهه دارای ارزش معنوی می‌باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: نقش فرهنگی دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها حضور در شورای عالی انقلاب فرهنگی، حضور در شورای تحول، دروس معارف و عرصه‌های دیگر از جمله مسئولیت‌های مهم دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌ها است که این مسئولیت با ارتباطی که دفتر نهاد با روحانیون در دانشگاه‌ها دارند ایفا می‌شود. به همین دلیل مسئولیت بسیار بزرگ و خطیری بر عهده آنها گذاشته شده است و مسئولین آنها شخصیت‌هایی هستند که توفیقات دریافت حکم از سوی رهبر انقلاب را دریافت نمودند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: من به دلایل مختلف و دوره‌های مختلف همواره خدمت حجت الاسلام والمسلمین محمدیان رئیس سابق دفتر نهاد رهبری در دانشگاه‌های می‌رسیدم و تعامل بسیار خوب و نزدیکی با دفتر ایشان داشتم که خوشبختانه آن بزرگوار با روح بزرگی که داشتند پشتیبانی‌های بسیاری از دانشگاه‌ها در عرصه‌های مختلف انجام می‌دادند.

متن کامل سخنان رئیس دانشگاه تهران

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.