گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 281932

۵ نکته ساده برای پذیرفته‌شدگان کنکور

به‌طور نمونه مرکز آموزشی صدرالمتالهین که به صدرا معروف است، از پرحاشیه‌ترین مراکز آموزشی طی یک سال گذشته بوده و برگزاری کلاس‌ها در یک محیط غیراستاندارد اعتراضات زیادی را در پی داشت.

خبرنامه دانشجویان ایران: 1- سرانجام کنکور 97 با اعلام نهایی نتایج این آزمون به پایان رسید و ۴۰۹ هزار و ۳۵۳ نفر در رشته‌های تحصیلی دوره‌های روزانه، نوبت دوم، پیام‌نور، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان، ظرفیت مازاد و دانشگاه فرهنگیان محل تحصیل خود را شناختند. این آزمون در روزهای هفتم و هشتم تیرماه ۹۷ برگزار شد و تعداد یک میلیون و ۵۴ هزار و ۲۱۸ نفر در آزمون ثبت‌نام کردند که از این میان، تعداد ۹۱۰ هزار و ۷۶۷ نفر در جلسه آزمون حاضر بودند. از این تعداد ۹۱۰ هزار و ۲۵۱ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند که از بین آنها ۵۹۲ هزار و ۹۲۲ نفر انتخاب رشته کرده بودند.

2- پس از اعلام نتایج نهایی، سازمان سنجش در اطلاعیه‌ای روند چگونگی ثبت‌نام در دانشگاه‌ها، اعم از جدول زمانبندی، مدارک موردنیاز جهت ثبت‌نام و چگونگی ثبت‌نام در دوره‌های غیرمتمرکز را تشریح کرده است. بر این اساس برنامه زمانی ثبت‌نام از پذیرفته‌شدگان برای آن‌دسته از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش‌عالی که برنامه‌زمانی برای ثبت‌نام در پایگاه اینترنتی خود اعلام نکرده‌اند به این صورت است که شنبه 24 شهریورماه افرادی که حرف اول نام خانوادگی آنها «الف – ب – پ – ت – ث –ج – چ» باشد، یکشنبه «ح – خ- د – ذ– ر – ز- ژ – س»، دوشنبه «ش – ص- ض – ط – ظ- ع – غ – ف – ق – ک» و سه‌شنبه «گ – ل – م – ن – و - هـ - ی» باید جهت ثبت‌نام به دانشگاه محل قبولی مراجعه کنند. البته تعدادی از دانشگاه‌ها نیز زمان‌بندی جداگانه‌ای را برای این ثبت‌نام‌ها در نظر گرفته‌اند.

3- از نکات قابل‌تامل دیگر این اطلاعیه، صفر شدن پذیرش چند دانشگاه غیرانتفاعی است، به‌طوری که براساس اعلام دفتر گسترش آموزش‌عالی وزارت علوم درخصوص حذف پذیرش دانشجو در موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی فرهمند (لاریجان)، نژند (ارومیه)، دیلمان (لاهیجان)، ابرار (تهران)، ثامن (نیشابور)، شمس تبریزی (خوی)، مجازی رایانه‌ای (تهران)، صدرالمتالهین (تهران) و شکوه شرق (زاهدان)، در کدرشته‌محل‌های موسسات مذکور هیچ داوطلبی به‌عنوان پذیرفته‌شده نهایی اعلام نخواهد شد. به‌طور نمونه مرکز آموزشی صدرالمتالهین که به صدرا معروف است، از پرحاشیه‌ترین مراکز آموزشی طی یک سال گذشته بوده و برگزاری کلاس‌ها در یک محیط غیراستاندارد اعتراضات زیادی را در پی داشت.

4- از دیگر نکات مهم این اطلاعیه برای پذیرفته‌شدگان صرفا با سوابق تحصیلی است. بر این اساس ارائه ‌اصل کارنامه تحصیلی برای هر یک از پذیرفته‌شدگانی که دارای مدرک دیپلم‌ متوسطه‌ نظام‌جدید (سال سوم نظام جدید آموزش متوسطه) با امضا و ممهور به مهر دبیرستان یا سازمان آموزش و پرورش برای دیپلمه‌های (ریاضی‌ فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف‌اسلامی) سال‌های 1396 و قبل‌‌ آن ‌که ‌امتحانات‌ آنان ‌به صورت کتبی ‌و سراسری ‌برگزار شده است، در هنگام ثبت‌نام ضروری است.

5- و نکته آخر اینکه نتایج مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی متعاقبا اعلام خواهد شد و بدیهی است داوطلبانی که هم در ردیف پذیرفته‌شدگان یکی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی قرار می‌گیرند، توجه داشته باشند که منحصرا می‌توانند در یکی از کدرشته‌محل‌های قبولی ثبت‌نام کنند و به عبارتی مجاز به ثبت‌نام در هر دو محل قبولی نیستند، در غیر این صورت مطابق ضوابط با آنها رفتار خواهد شد.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.