گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 282272

با اعلام نتایج نهایی؛

بیش از ۳۰۰ نفر در آزمون دستیاری دندانپزشکی پذیرفته شدند

نتایج نهایی سی و دومین آزمون ورودی پذیرش دستیار در رشته های تخصصی دندانپزشکی سال تحصیلی ۹۷-۹۸ اعلام شد و ۳۴۶ نفر در آزمون پذیرفته شدند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، اسامی پذیرفته شدگان سی و دومین دوره آزمون ورودی پذیرش دستیار در رشته های تخصصی دندانپزشکی سال تحصیلی ۹۷- ٩٨ در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام شد.

در سی و دومین دوره آزمون ورودی پذیرش دستیار در رشته های تخصصی دندانپزشکی از ١ هزار و ٨٢١ نفر داوطلب حاضر در جلسه آزمون کتبی، ٧١٢ نفر مجاز به انتخاب رشته/محل شدند که از این میان ۳۴۶ نفر در دوره های دولتی و شهریه پرداز (دانشگاه های آزاد اسلامی و بخشی از ظرفیت دانشگاه شاهد) پذیرفته شده اند.

از تعداد ۳۴۶ نفر پذیرفته شده نهایی ١١٧ نفر (۳۳.۸۲ درصد) مرد و ٢٢٩ نفر (۶۶.۱۸ درصد) زن هستند.

پذیرفته شدگان لازم است جهت ثبت نام، بر اساس رشته و دانشگاه محل قبولی، اصل، کپی و اسکن مدارک مورد نیاز را آماده و طبق زمانبندی که در سامانه اینترنتی دانشگاه ها اعلام می شود، به آن دانشگاه مراجعه کنند.

زمان و نحوه ثبت نام در سامانه اینترنتی دانشگاه ها اعلام می شود، پذیرفته شدگان پیش از مراجعه حضوری به دانشگاه های محل قبولی، باید به سامانه های مذکور مراجعه کنند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام باید به دانشگاه محل پذیرش ارائه شود و این مدارک توسط دانشگاه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در صورت محرز شدن الف) عدم رعایت ضوابط و مقررات توسط داوطلب، ب) واجد شرایط نبودن فرد جهت شرکت و پذیرش در آزمون، ج) مغایرت و عدم صحت مدارک و د) مغایرت اطلاعات اعلام شده، از ادامه تحصیل فرد جلوگیری شده و ضمن لغو قبولی، داوطلب به هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمونها معرفی خواهد شد.

عدم مراجعه و ثبت نام در زمان مقرر، به منزله انصراف بوده و هیچگونه اعتراضی در این مورد پذیرفته نخواهد شد.

پذیرفته شدگانی که پس از ثبت نام، انصراف دهند یا برای ثبت نام مراجعه نکنند، حق شرکت در آزمون دوره بعد را ندارند. پذیرفته شدگان رشته محل هایی که ملزم به پرداخت شهریه هستند (دانشگاه آزاد اسلامی و بخشی از ظرفیت دانشگاه شاهد) مشمول مقررات این بند نمی شوند.

یکی از شرایط پذیرش در سهمیه ها، کسب نمره حد نصابی است که قانون معین کرده است. بنابراین، در صورتی که داوطلبان این سهمیه ها حد نصاب لازم را کسب نکرده باشند، حائز شرایط پذیرش نشده اند. همچنین، ممکن است نفرات بالاتر آن سهمیه (با نمره بیشتر) ظرفیت را پُر کرده و داوطلب به رغم کسب حد نصاب، پذیرفته نشود.

برای افرادی که انتخاب رشته/محل انجام داده اند (اعم از پذیرفته شدگان و مردودان) کارنامه نهایی صادر می شود که جایگاه داوطلب را در رشته/محل های انتخابی اش، در مقایسه با سایر داوطلبانی که آن رشته/محل را انتخاب کرده اند، نشان می دهد.

پذیرفته شدگان سهمیه بومی (مناطق محروم)، هنگام ثبت نام موظف به سپردن تعهد محضری به دانشگاه محل تعهد هستند. افرادی که با «تعهد خاص بومی» پذیرفته شده اند، این موضوع در کارنامه شان قید شده است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.