گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 283643

واکنش تشکل‌های دانشجویی به حضور بازرسان وزارت علوم در دانشگاه مازندران

برخی تشکل‌های دانشجویی دانشگاه مازندران نسبت به نحوه اطلاع‌رسانی دانشگاه در خصوص حضور تیم بازرسی وزارت علوم در این دانشگاه اعتراض کردند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از خبرگزاری دانشجو، ۲۴ شهریورماه ۹۷، یک تیم بازرسی از سوی وزارت علوم برای تحقیق و تفحص به دانشگاه مازندران آمد و دانشگاه نیز برای اطلاع دانشجویان، خبری را در سایت خود در این رابطه با این عنوان که «هیاتی از دفتر نظارت، ارزیابی، تضمین کیفیت و رسیدگی به شکایات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور بررسی نظرات و رسیدگی به شکایات دانشگاهیان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی استان مازندران، از امروز (شنبه ۲۴ شهریور ماه) تا پایان وقت اداری روز یکشنبه (۲۵ شهریور) در سالن کنفرانس سازمان مرکزی دانشگاه مازندران حضور خواهند داشت.» منتشر کرد.

حضور این هیات بازرسی و اعلام آن به دانشجویان درست در زمانی صورت گرفت که اعضای تشکل‌های دانشجو در دانشگاه نبودند و یا امکان آمدن آن‌ها به دانشگاه وجود نداشت و همین موضوع باعث نارضایتی بعضی از تشکل‌های دانشجویی شد.

مشایخ، دبیر انجمن اسلامی دانشگاه مازندران در این رابطه به خبرنگار ما می گوید: مسئولان دانشگاه بدون اینکه به تشکل‌ها اطلاع‌رسانی کنند، جلسه‌ای را با حضور دانشجویان همسوی مسئولان، برای گفتگو با بازرسان وزارت علوم تدارک دیدند.

مشایخ اضافه می‌کند: آنچه که مورد توجه است، اطلاع ندادن مسئولان دانشگاه به تشکل‌های اسلامی است. آیا غیر از این است که مسئولان برای تطهیر و موجه نشان دادن خود، انجمن‌ها و تشکل‌های همسو و پادوی خود را در این جلسه دعوت کرده‌اند و از اطلاع دادن به تشکل‌های اسلامی ابا کردند؟

این فعال دانشجویی تاکید می‌کند: بدیهی است این اقدام مسئولان به دلیل پنهان کردن حضور نمایندگان وزارت علوم در دانشگاه مازندران، واکنش‌هایی را از جانب تشکل‌های اسلامی به همراه خواهد داشت که تبعات آن بر عهده دانشگاه است.

همچنین محمدرضا عباس زاده، مسئول بسیج دانشگاه مازندران در این مورد به خبرنگار ما می‌گوید: چند روز پیش هیاتی از دفتر نظارت، ارزیابی، تضمین کیفیت و رسیدگی به شکایات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه مازندران مستقر شدند.

وی می‌افزاید: با آمدن این بارزسان جلسه با تشکل‌های دانشجویی تشکیل شد و هر دانشجویی یا تشکلی که نقدی داشت در این جلسه حضور داشتند. تمام تشکل‌های دانشجویی در جریان آمدن بازرس به دانشگاه بودند و حتی بارزسان شماره خود را در اختیار دانشجویان قرار داده اند تا اگر بعدها موردی پیش آمد بتوانند با وزات علوم تماس بگیرند و پیگیری می‌کنند.

جانعلی زاده، معاون فرهنگی دانشگاه مازندران نیز با اشاره به حضور بارزسان ورازت علوم در این دانشگاه به خبرنگار ما می‌گوید: هیاتی از دفتر نظارت، ارزیابی، تضمین کیفیت و رسیدگی به شکایات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه مازندران مستقر شدند و روابط عمومی دانشگاه در سایت هم این اطلاع رسانی را انجام داد.

جانعلی زاده در مورد اینکه چرا بعضی از تشکل‌های دانشجویی در جلسه بارزسان حضور نداشتند، تاکید می‌کند: دغدغه ای وجود نداشت که بخواهیم به تشکل خاصی بگوییم و یا به انجمن و تشکلی اطلاع رسانی نکینم.

معاون فرهنگی دانشگاه مازندران می گوید: علت اصلی حضور بارزسان در دانشگاه مازندان به خاطر این بود که شکایاتی از طرف بعضی از دانشجویان به ورزات علوم مطرح شده بود و آن‌ها برای بررسی این موضوع آمده بودند و ما هم از نتیجه بازرسی‌ها بی اطلاع هستیم.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.