گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 285755

رئیس دانشگاه خبر داد:

راه اندازی برنامه سلامت در دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد از از راه اندازی برنامه سلامت در دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: سعی داریم واحدهایی را از علوم اجتماعی و مهندسی در حوزه سلامت به کار گیریم.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، به نقل از وزارت بهداشت، دکتر محمدمهدی طهرانچی در نشست مشترک با دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت، گفت: یکی از حوزه هایی که به طور دقیق باید در مورد آن برنامه ریزی شود و از طرفی در تعامل نزدیک با وزارت بهداشت است، حوزه پزشکی، علوم پزشکی و پیراپزشکی و به کارگرفتن سایر علوم در رابطه با نظام سلامت است.

وی افزود: یکی از مباحثی که در دوره جدید به دنبال آن هستیم، ایجاد تعامل نزدیک با مسئولین و سیاست ها در حوزه وزارت علوم، وزارت آموزش و پرورش و وزارت ورزش و جوانان است تا با این دستگاه ها تعامل نزدیک داشته باشیم و بتوانیم از توان و ظرفیت این دستگاه ها به نحو بهینه و به صورت هم افزا استفاده کنیم.

طهرانچی یادآور شد: یکی از حوزه هایی که به طور دقیق باید در مورد آن برنامه ریزی شود و از طرفی در تعامل نزدیک با وزارت بهداشت است، حوزه پزشکی، علوم پزشکی و پیراپزشکی و به کارگرفتن سایر علوم در رابطه با نظام سلامت است.

وی گفت: چرا که بین سایر علوم و علوم مرتبط با نظام سلامت فاصله افتاده و سعی داریم واحدهایی را از علوم اجتماعی و علوم مهندسی در حوزه سلامت به کار گیریم تا فاصله بین دانشگاه های پزشکی و غیر پزشکی کمتر شود و با هماهنگی های موثر و نظام برنامه ای، از ظرفیت های حوزه پزشکی در سایر علوم بهره گیری شود.

رئیس دانشگاه آزاد از راه اندازی برنامه سلامت در دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: در دانشگاه آزاد اسلامی برنامه سلامت راه اندازی کرده ایم و در این راستا، در واحد تهران غرب، موضوع پایان نامه ها به سمت موضوعات سلامت گرایش پیدا کرده است، اما شکل گیری بهتر این موضوع مستلزم تعامل بهتر با وزارت بهداشت است.

وی خاطرنشان کرد: بودجه دانشگاه آزاد اسلامی به دولت وابسته نیست و از منابع خصوصی تامین می شود. از طرفی حاکم شدن نگاه دولتی در مدیریت بودجه می تواند، بحران ایجاد کند، لذا باید ملاحظات خاص در این زمینه لحاظ شود.

طهرانچی تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی آمادگی دارد، در توسعه و رفع مشکلات کشور، دولت و نظام و همچنین آموزش پزشکی فعالیت کند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.