گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 286091

مشکلات صنفی دانشجویان دانشگاه سهند تبریز وارد فاز جدیدی شده است؛

زندانی کردن دانشجویان دانشگاه سهند در اتوبوس +عکس

راننده بعد از رسیدن به ایستگاه فجر و فحاشی به دانشجویان درب را بست و چراغ‌ها را خاموش کرد و دانشجویان را زندانی کرد. دانشجویان با پلیس تماس گرفتند و بعد از حضور پلیس و بازرسان شرکت اتوبوسرانی راننده به دانشجویان حمله کرد و بعد از درگیری هم گواهینامه شخص خاطی ضبط شد.

به گزارش خبرنگار صنفی- آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ گویا حاشیه‌های صنفی دانشگاه سهند تبریز تمامی ندارد. بعد از اعتراضات دانشجویان به کیفیت غذا و مشکلات خوابگاهی این‌بار مشکلات عدیده در سرویس‌های رفت‌و‌برگشت دانشجویان مسئله ساز شده است.

برخی دانشجویان این دانشگاه در گزارش‌هایی که برای «خبرنامه دانشجویان ایران» ارسال کرده‌اند، روایت‌های دست اولی از این مشکلات دارند.

یکی از دانشجویان از بدرفتاری رانندگان می‌گوید و اینکه نهایتا پای پلیس به این ماجرا دعوا باز شده و توقیف گواهینامه راننده خاطی پایان یکی از این دعواهای هرروزه بود. این دانشجو چنین می‌گوید: «سلام.این سرویس ها شورش را درآوردند. جسارتشون به حدی رسیده که با لحن بد به دانشجویان امرونهی می‌کنند و با فحش دادن جلو دانشجویان و به خصوص جلوی خانوم‌ها بی ادبی می‌کنند.

روز گذشته راننده سرویس با بدترین لحن با دانشجویان حرف زد و وقتی با اعتراض دانشجویان مواجه شد، درب را باز نکرد تا دانشجویان پیاده شوند و با دشنام و تهدید به اینکه اگر مرد هستید بیایید ایستگاه فجر تا با هم حرف بزنیم جلوی هیچ ایستگاهی توقف نکرد تا دانشجویان پیاده شوند. بعد از رسیدن به ایستگاه فجر و درگیری با دانشجویان درب را بست و چراغ ها را خاموش کرد و دانشجویان را زندانی کرد. دانشجویان با پلیس تماس گرفتند و بعد از حضور پلیس و بازرسان شرکت اتوبوسرانی راننده به دانشجویان حمله کرد و بعد از وساطت نیروی انتظامی گواهینامه شخص خاطی ضبط شد. نکته مهم عدم پاسخگویی مسئولین دانشگاه به تماس های دانشجویان بود، در حالی که چند بازرس اتوبوس رانی و پلیس در محل حضور داشتند ولی کسی جز دانشجو نبود تا از حقش دفاع کند. امیدوازم مسئولین از دانشجویان دفاع کنند ودانشجویان بیدار شوند تا حلوی اینگونه رفتارها را بگیرند.»

زندانی کردن دانشجویان دانشگاه سهند در اتوبوس +عکس

همچنین یکی دیگر از دانشجویان از جزئیات فعالیت این اتوبوس ها خبرهای جدیدی می‌دهد:« در مورد سرویس‌ها قضیه اینگونه است که شرکت اتوبوسرانی تبریز روزی نزدیک ۵۰-۶۰ سرویس اتوبوس در اختیار دانشگاه قرار میدهد و طبق اخباری که منتشر شده، این قرارداد با قیمت پایینی این قرارداد بسته شده است و به همین دلیل مسئولین دانشگاه وقتی اعتراض میکنند، شرکت اتوبوسرانی به تهدید میگوید که اگردوست ندارید از فردا این اتوبوس ها رو هم نفرستیم. به همین دلیل همین مسئولین دانشگاه هم نمیتوانند چیزی بگویند.

زندانی کردن دانشجویان دانشگاه سهند در اتوبوس +عکس

به نظر می‌رسد با توجه به سابقه اعتراضات و تحصن‌های دانشجویان به دلیل مشکلات صنفی در این دانشگاه طی چندسال اخیر، باز باید منتظر یک واکنش عمومی در این دانشگاه باشیم. واکنشی که با توجه به تصایر و اخبار رسیده به «خبرنامه دانشجویان ایران» به نظر شدت بیشتری خواهد داشت.

* گزارش از امین خلیق

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.