گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 286815

سنگاپور دومین اقتصاد رقابتی در جهان را داراست

تحقیقات برخی نهادهای جهانی نشان می دهد که سنگاپوردر جنوب شرق آسیا دومین اقتصاد رقابتی در جهان را به خود اختصاص داده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از ایرنا، نتایج تازه ترین بررسی های مجمع جهانی اقتصاد مستقر در ژنو سوئیس نشان می دهد که آمریکا نخستین اقتصاد رقابتی جهان را به خود اختصاص داده و پس از آن سنگاپور در جنوب شرق آسیا جایگاه دوم را کسب کرده است.

این مرکز که هر سال برگزار کننده بزرگترین اجلاس اقتصادی جهان است، در گزارشی جدید اعلام کرد: اقتصاد آمریکا برای نخستین بار پس ازعبور از بحران مالی 2007-2009 عبور کرده توانسته جایگاه نخست اقتصاد رقابتی در جهان را به خود اختصاص دهد.

براساس این بررسی که نتایج آن عصر گذشته منتشر شده، سنگاپور نیز پس از آمریکا رتبه دوم و پس از آن به ترتیب آلمان، سوئیس و ژاپن در جایگاه سوم تا پنجم جدول اقتصادهای رقابتی جهان قرارگرفته اند.

مرکز تحقیقات مجمع جهانی اقتصاد که هرساله کنفرانس بین المللی داووس را میزبانی می کند، اعلام کرد که برای تهیه گزارش 2018 خود راهبرد جدیدی را با بکارگیری فناوری های نوین دیجیتالی برای بررسی سال جاری مورد توجه قرار داده است.

در این بررسی 140 اقتصاد کشورهای مختلف جهان در 98 شاخص در 12 ستون مورد مقایسه قرار گرفته است.

برخی از این شاخص ها شامل بررسی وضعیت و فعالیت موسسات اقتصادی، زیرساخت ها،شرایط ثبات اقتصاد کلان، پویایی تجاری و قابلیت های نوآوری در کشورها بوده است.

سنگاپور دراین بررسی با کسب 83.5 امتیاز توانست در رده دوم این جدول تطبیقی اقتصادهای جهان قرار گیرد.

دو شاخص سیستم بهداشت و سلامت و زیر ساخت های بازرگانی و تجارت باز در این کشور در بالاترین امتیازها قرار گرفتند.

براین اساس عملکرد خوب اقتصادی در بازار کار، بازارهای مختلف و زیربناها و موسسات قوی اقتصادی از جمله علل اخذ نمره بالا توسط آمریکا و سنگاپور بوده است.

طبق این گزارش امتیاز دریافت شده توسط سنگاپور به آمریکا بسیار نزدیک بوده است.

آمریکا با امتیاز 85.6 در میان 140 کشور جهان بالاترین اقتصاد رقابتی را براساس شاخص های مورد بررسی دریافت کرده است.

دولت – شهر سنگاپور با حدود 6 میلیون جمعیت در سال جاری میلادی رشد تولید ناخالص داخلی 2.5 تا 3.5 درصدی را ثبت کرده است.

پیشتر یکی دیگر از مراکز تحقیقات اقتصاد جهانی در سوئیس موسوم به 'آی ام دی' با انتشارگزارش سالانه ای در مورد وضعیت رقابت پذیری اقتصاد کشورهای مختلف جهان درسال 2018 ، سنگاپور را در رده سومین اقتصاد رقابتی جهان قرار داده بود.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.