گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 288449

از شرایط لازم تا میزان وثیقه و ثبت‌نام؛

همه چیز درباره‌ی وام‌های دانشجویی +جدول

صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، برای نیم سال اول سال تحصیلی 97-98 شرایط و مبالغ را اعلام کرده است. این مسئله بهانه‌ای شد تا به کم و کیف پرداخت وام‌های دانشجویی و شرایط لازم، نحوه ثبت‌نام، وثیقه و ... بپردازیم.

به گزارش خبرنگار صنفی – آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ صندوق رفاه دانشجویی شرایط و زمانبندی ثبت نام وام دانشجویی را اعلام کرد. دانشجویان می توانند در صورت داشتن شرایط اخذ وام برای دریافت وام به سامانه ی صندوق رفاه دانشجویان و یا از طریق سامانه ی دانشگاه اقدام کنند.

این مسئله بهانه‌ای شد تا به کم و کیف پرداخت وام‌های دانشجویی و شرایط لازم، نحوه ثبت‌نام، وثیقه و ... بپردازیم.

شرایط آموزشی:
دانشجویان متقضی وام دانشجویی باید توجه داشته باشند که وام دانشجویی طبق سنوات آموزشی به دانشجویان پرداخت می شود.

باید توجه داشت، دانشجویانی که دو ترم مشروطی در کارنامه خود داشته باشند از دریافت وام محروم می گردند.

سند محضری:
اولین اقدام برای دریافت وام دانشجویی داشتن تعهد محضری است. تمامی متقاضیان استفاده از تسهیلات رفاهی صندوق رفاه دانشجویان که برای اولین بار متقاضی استفاده از این خدمات هستند ملزم به ارائه سند تعهد محضری می باشند. سند تعهد محضری سندی است که بر اساس اطلاعات ضامن و متقاضی در یکی از دفاتر ثبت اسناد رسمی کشور تنظیم شده باشد. با یک تعهد محضری دانشجویان می توانند از تمامی خدمات صندوق رفاه و در تمامی مقاطع استفاده نمایند.

انواع و میزان وام:
هر گروه از دانشجویان با توجه به مقطع تحصیلی و دیگر شرایط( از جمله مجرد و یا متاهل بودن) می تواند از وام های مختلفی که صندوق رفاه برای دانشجویان مشخص کرده است، استفاده نماید.

مبلغ هر کدام از وام های دانشجویی به شرح زیر می باشد

زمان بندی ثبت نام و پرداخت وام:
صندوق  رفاه دانشجویان وزارت علوم تقویم زمان بندی ثبت نام و پرداخت تسهیلات رفاهی نیم سال اول سال تحصیلی ۹۸-۹۷ را اعلام و تاکید کرده و اولویت ارائه وام با دانشجویان کم بضاعت دانسته و از دانشگاه ها درخواست کرد، اطلاع رسانی شود تا دانشجویان در بازه زمانی اعلام شده برای ثبت اطلاعات در سامانه فاز ۲ اقدام کرده و لیست ها به موقع به صندوق رفاه دانشجویان ارسال شود.

طبق گفته صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، سامانه دانشجویی برای ثبت تقاضای دانشجویان تا پایان نیمسال تحصیلی فعال است ضروری است تمام متقاضیان نسبت به تقاضای خود در سامانه اقدام کنند و با توجه به سیاست های جدید صندوق رفاه دانشجویان، دانشگاه های آزاد، غیرانتفاعی، و علمی و کاربردی جهت دریافتت وام شهریه به بانک طرف تعهد صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم مراجعه و وام شهریه دریافت کنند.

    

وام شهریه:
براساس اعلام صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، مهلت ثبت نام وام شهریه دانشجویی از امروز یک آبان ۹۷ آغاز شده و تا ۳۰ آذر ۹۷ ادامه خواهد داشت، مراکز آموزش عالی می توانند پس از تخصیص اعتبار در سامانه صندوق رفاه دانشجویان (فاز ۲) تا سقف اعتبار پیش بینی شده نسبت به ثبت نام دانشجویان متقاضی واجد شرایط اقدام کنند.

سقف مبلغ وام شهریه برای هر یک از مقاطع به شرح زیر است:

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.