گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 288916

نماینده دانشجویان بسیجی در محضر معظم انقلاب:

نگاه به غرب موجب استیصال مسئولین در حل مشکلات کشور است/ جنبش دانشجویی عضو پیشران و محرک حرکت‌های انقلابی

امروز در شرایطی سخنان خود را عرض میدارم که شاهد آنیم که انقلاب اسلامی پس از ۴۰ سال با فراز و نشیب‌های فراوان توانسته است که موانع داخلی و خارجی بسیاری عبور کرده و با فتح قلوب ملت‌ها آرمان‌های خود را به تمام دنیا صادر کند به طوریکه اکثر کشور‌های منطقه با تأسی از این جریان وارد مغناطیس انقلاب اسلامی شده‌اند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، صابر باغخانی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی امروز در دیدار جمعی از دانشجویان و دانش آموزان با رهبر معظم انقلاب که در آستانه روز استکبارستیزی انجام شد، گفت: خداوند متعال را شاکریم که توفیقی حاصل شد تا بلافاصله پس از سفر اربعین حسینی که به حق تامین‌کننده توشه معنوی انسانهاست خدمت حضرتعالی و جمع حاضر باشم تا به بیان نکاتی بپردازم.

متن کامل این سخرانی را در ادامه بخوانید:
بدون شک اربعین سید و شهدا بزرگترین بستر اجتماعی ملت‌های آزاده و ایجاد پیوند‌های عمیق فرهنگی و ضد استکباری جهان اسلام است و این هم از جریانات شکل گرفته بین جوانان مقاومت در بین ملت‌های مختلف قابل تشخیص است.

شکل گرفتن روحیه ضداستکباری در بین ملل مختلف را می‌توان از نشانه‌های صدور مفاهیم انقلاب اسلامی در بین مردم این کشور‌ها در این بستر دانست چرا که قیام سیدالشهدا خود نمونه بارزی از جریان استکبار ستیزی و پیوند بین انسان‌های آزاده حول مفهوم آزادگی است.

امروز در شرایطی سخنان خود را عرض میدارم که شاهد آنیم که انقلاب اسلامی پس از ۴۰ سال با فراز و نشیب‌های فراوان توانسته است که موانع داخلی و خارجی بسیاری عبور کرده و با فتح قلوب ملت‌ها آرمان‌های خود را به تمام دنیا صادر کند به طوریکه اکثر کشور‌های منطقه با تأسی از این جریان وارد مغناطیس انقلاب اسلامی شده‌اند

جنبش دانشجویی از ابتدای جریان انقلاب عضو پیشران و محرک حرکت‌های انقلابی بوده و با شکستن ابهت استکبار جهانی در موارد متعددی همچون فتح لانه جاسوسی به موتور پیش‌برنده قطار انقلاب تبدیل شد و این در حالی است که جوانان انقلابی همچنان به فتح قله‌های تمدنی آرمان انقلاب اسلامی تعهد دارند که دستاورد‌های هسته‌ای نانو، موشکی و... از این جمله است.

اگر در شرایط فعلی کشور در برخی از حوزه‌ها همچون اقتصاد با معضلات و مشکلاتی روبرو هستیم و بدنه مدیریتی کشور در حل آن با چالش‌های جدی مواجه است بدان دلیل است که هرگاه نرم افزار انقلاب در روحیه مسئولین وجود داشته مسائل پیش رفته است و مصداق بارز آن دوران دفاع مقدسی می‌باشد که کشور علیرغم وجود تحریم‌های فراوان یک تنه مقابل ظالمی ایستادگی کرد که بلوک‌های شرق و غرب حامی آن بودند حال چه شده است که همان مسئولینی که همچنان بر صندلی‌های مدیریتی و مسند‌های تصمیم‌گیری تکیه زده‌اند در حل مشکلات راه حل داری دچار استیصال شده و خواسته یا ناخواسته ناامیدی را به جامعه القا می‌کنند و دقیقا همین فراموشی شعار نه شرقی و نه غربی و نگاه به غرب است که استیصال را به وجود آورده است و این جریان سازی چه آگاهانه باشد چه ناآگاهانه از مصادیق خیانت محسوب می‌شود، اما اکنون اگر قرار است نرم افزار انقلاب در تفکر مسئولین نهادینه شود و حرکت رو به جلوی انقلاب اسلامی شتاب بیشتری بیابد لزوم استفاده از ظرفیت جوانان انقلابی با انگیزه بیش از پیش احساس می‌شود.

مستکبرین جهانی امروز در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی قصد آن دارند با ایجاد تنگنا و مضیقه در معیشت مردم و پوشاندن دستاورد‌های چهل ساله انقلاب حکومت اسلامی را ناکارآمد جلوه بدهند.

سلسله بد عهدی‌های ناتمام دولت آمریکا در معاهدات بین المللی نظیر پیمان جهانی آب و هوای پاریس، برجام و اقدامات نژادپرستانه نظیر قانون منع مهاجرت نشان داد که ایالات متحده مستقل از هر دولتی با هر گرایش سیاسی رویه‌ای سلطه جویانه و قدرت طلبانه در مواجهه با سایر کشور‌ها اتخاذ می‌کند که در واقع این همان منطق جنگل است.

با وجود توصیفات فوق از استکبار باید این نکته را توجه داشت که این جزء لاینفک ذات مستکبرین است و نکته تعجب آور وجود تفکر تعامل با استکبار در میان برخی مسئولین کشور است باید دانست که این راه قبلاً پیموده شده و اکنون فرصت عبرت گرفتن از آن است این تفکر در نظر قاطبه مردم در آزمون عملی انقلابی گری و استکبار ستیزی مردود شده و جایی در محاسبات جمهوری اسلامی نباید داشته باشد.

به عنوان برادران بزرگتر خود در دانشگاه این توصیه را از ما پذیرا باشید که باید توجه داشت که انسان در هر کجا که باشد باید در آن محیط تاثیر گذار باشد برای تاثیرگذاری در دانشگاه باید مقدمات را از دوران دانش‌آموزی و مدرسه شروع کرد و نباید در این محیط محصور ماند بلکه فعالیت در دوران دانش‌آموزی باید زمینه‌ای برای رشد و تاثیرگذاری در دانشگاه باشد البته وجه دیگر تحقق این قضیه درک این موضوع توسط مسئولین مجموعه‌های انقلابی دانش آموزی است که متاسفانه چیزی که مشاهده می‌شود آن است که اهتمامی وجود ندارد.

در پایان لازم می‌بینم بگویم که فرزندان انقلابی شما در دانشگاه‌ها هرگز از آرمان‌های انقلاب و مبارزه با استکبار دست بر نخواهند داشت و آمادگی کامل خود را برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی اعلام می‌دارند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.