گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 290108

لباس پلیس دوربین‌دار می‌شود

رئیس پلیس پیشگری ناجا گفت: ۵ هزار پلیس کشور در مرحله نخست طرح نظارتی این نیرو به لباس های دوربین دار مجهز می شوند.

به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد شرفی افزود: تجهیز ۵ هزار پلیس به لباس های دوربین دار در سال جاری در برنامه پلیس پیشگیری بوده که تا کنون یک هزار مورد از آن در اختیار نیروها قرار گرفته است.

وی افزود: این طرح در راستای برنامه های نظارتی پلیس پیشگیری از ماموران و همچنین در راستای حفظ حقوق شهروندی و متهمان اجرا می شود که یک هزار مورد از آن در جغرافیای تهران بزرگ، فرودگاه امام خمینی (ره)، استان های اصفهان، خراسان رضوی و آذربایجان غربی توزیع شده است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا تصریح کرد: تحقق شاخص های حقوق شهروندی یکی از تکالیف نیروی انتظامی است که در این راستا و برای توسعه کمی و کیفی شاخص های ارائه خدمات انتظامی به مردم تاکنون تمامی نظرگاه های کشور زیر پوشش تصویری رفته است.

سردار شرفی با اشاره به اینکه این طرح به منظور رعایت حقوق متهمان تحت نظر راه اندازی می شود خاطرنشان کرد: با ایجاد این امکان هم اکنون فرماندهان ارشد انتظامی استان ها و کشور می توانند به صورت بهنگام (آنلاین) تمامی این نظرگاه ها را زیر نظر داشته باشند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه نیروی انتظامی به دنبال تسریع در خدمات به مردم راه اندازی ۱۰۰ کلانتری سیار تا پایان سال جاری را در دستور کار خود قرار داده است، اظهار داشت: این کلانتری ها با توجه به تغییر جغرافیای جرایم در نقاط جرم خیز ایجاد می شوند که طراحی و تجهیز  آن کاملا بومی و از سوی نیروهای داخلی انجام شده است.

وی ادامه داد: منابع ایجاد و راه اندازی این کلانتری ها از محل های مختلف مشخص شده اما عدم تامین اعتبارات، مهمترین مشکل نیروی انتظامی برای به نتیجه رسیدن این برنامه است.

سردار شرفی آموزش به مردم و نیروها را در راستای پیشگیری از وقوع جرایم از دیگر برنامه های این نیرو اعلام کرد و گفت: در سال جاری ۱۰۰ هزار همیار پلیس پس از ارائه آموزش های مختلف سازماندهی شده اند.

وی افزود: در کنار ارائه آموزش ها تکمیل حلقه های پیشگیری از جرایم توسط این نیرو از دیگر برنامه های در دست اقدام است که از جمله آن می توان به پلیس افتخاری، نگهبان محله، همیار پلیس و در نهایت تشکل های مردمی اشاره کرد.

سردار شرفی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی در صدد است با اتصال این حلقه ها در راستای اجرای برنامه های ناجا ساختار اجتماعی را به سمت موفقیت بیشتر در برنامه های پیشگیری هدایت کند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه رعایت شاخص های حقوق شهروندی و دادرسی از تکالیف نیروهای انتظامی است، گفت: طبق داده های آماری سامانه ۱۹۷ این نیرو، ۸۷ درصد مردم از رفتارهای نیروها رضایت دارند.

سردار شرفی خاطرنشان کرد: همچنین ۸۵ درصد از مراجعه کنندگان به یگان های انتظامی نیز از عملکرد نیروها رضایت دارند و پلیس در نظر دارد با جدیت کامل تحقق برنامه های مختلف از جمله کلانتری سیار، ساماندهی همیاران پلیس و لباس های دوربین دار را پیگیری کند.

وی با بیان اینکه همایش سالیانه مدیران و فرماندهان با هدف بررسی عملکرد استان و نظارت بر تحقق فرامین، سیاست ها و خطی و مشی ها در استان ها تشکیل می شود.

سردار شرفی بیان کرد: در سال جاری نیروی انتظامی حدود ۶ اولویت را به استان ها اعلام کرده که یکی از آن ها را می توان ارتقاء توان عملیاتی و دفاعی در استان ها برشمرد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا خاطرنشان کرد: استان کردستان در راستای این اولویت ها و همچنین ارتقاء کیفی آموزش و تجهیزات یکی از استان های برجسته کشور در یک سال گذشته است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.