گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 290954

مسئولان علوم پزشکی یاسوج اجازه برگزاری «همایش انقلابیون» را ندادند

دانشجویی رشته پزشکی دانشگاه یاسوج گفت: متاسفانه سالن‌های آمفی تئاتر و سرویس‌های دانشگاه در اختیار همه قرار می‌گیرد؛ اما به ما دانشجویان که می‌رسد نه خبری از سالن است و نه از سرویس!

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ محمدرضا کرمی، مسئول بسیج دانشگاه علوم پزشکی یاسوج  در گفتگو با خبرگزای دانشجو گفت: همایش انقلابیون جوان در سالن سینما انقلاب یاسوج در حالی برگزار شد که حواشی متعددی نیز به همراه داشت، از جمله این حواشی می‌توان به ایجاد منع خروج دانشجویان از خوبگاه، در اختیار نگذاشتن سرویس ایاب و ذهاب به دانشجویان، ممانعت از اجرای همایش در سالن دانشگاه ها، حرکت دانشجویان با پای پیاده و طی مسافت طولانی از خوابگاه‌ها تا سالن همایش و غیره اشاره کرد.

کرمی تصریح کرد: با توجه به حواشی که به وجود آمد، دانشجویانی که به این رفتار مدیران و مسئولان دانشگاه اعتراض داشتند، نماینده خود را پشت تریبون فرستاند تا صحبت هایشان را به گوش مسئولان برسانند.

همچنین در پایان از طرف دانشجویان به مسئولان و مدیران کشوری رب گوجه‌ای به پاس خدماتشان و همچنین وضعیت اقتصادی موجود اهدا شد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خطاب به مسئولان شهرستان و استان گفت: رفتار‌های دوگانه در دانشگاه باعث شد تا اگر روزی مجبور شدیم به دلیل عدم اجازه دانشگاه‌ها، چنین همایشی را در فضای باز برگزار کنیم، از ما مجوز نخواهند.

وی تصریح کرد: دانشجویان حاضر در این نشست، دانشجویان دانشگاه‌های همین  شهر یاسوج هستند، نه از آسمان فرود آمده اند و نه از اعماق زمین امده اند؛ اما با پای پیاده و برخی هم  با پول جیبشان به این همایش خود را رساندند.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: مدیران دانشگا‌ها اجازه نمی‌دهند نظیر چنین همایش‌های دانشجویی به صورت تجمیعی در سالن‌های دانشگاه‌ها که خانه خود دانشجوهاست، برگزار شود و سالن‌های دانشگاهی در اختیار هر برنامه‌ای  به غیر از برنامه‌های دانشجویی قرار می‌گیرد.

کرمی اظهارکرد: برای تودیع و معارفه‌های ادارات، همایش‌های سیاسی احزاب، همایش‌های دولتی و همایش‌های  تجاری به راحتی مجوز حضور به دست می‌آید

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: چند سالی است که دانشگاه به دانشجویان مخصوصا بسیج دانشجویی اجازه برگزاری همایش عمومی را در سالن‌های دانشگاهی به آنان نمی‌دهند یا ابتدا موافقت می کند و چند ساعت و یا حتی چنددقیقه مانده به اجرا، برنامه را به بهانه‌های واهی  کنسل می‌کنند.

کرمی تاکید کرد: یکی از موارد دیگر این است که دانشگاه به دانشجویان خوابگاهی اجازه حضور در چنین برنامه‌هایی را نمی‌دهند، اما می‌بینیم که برای اجرای برنامه‌های  سیرک  و خود دانشگاه دانشجویان را به این برنامه‌ها هدایت می‌کنند.

وی گفت: متاسفانه دانشگاه اجازه نمی‌دهند برای شرکت در این برنامه‌ها از سرویس‌های دانشگاه استفاده شود؛ این درحالی است که ما شاهد هستیم که وقتی برنامه‌ای  مطابق میل مدیران دانشگاه باشد، همه چیز فراهم است و همه قشر‌ها و حتی مسئولان شاخه‌های احزاب و قشر‌های غیردانشگاهی به راحتی حضور دارند، ما این جا مجبوریم هزینه سینما، سرویس ایاب و ذهاب را پرداخت کنیم تا به برنامه‌ای بیایم که برای جامعه و  شهرمان مفید است.

این فعال دانشجویی اظهار داشت: مسئولان استانی و شهرستانی توجه داشته باشند که اگر روزی ما مجبور شدیم همایش را در فضای باز برگزار کنیم، توقع مجوز از ما نداشته باشند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.