گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 293345

بیانیه شوراهای صنفی دانشگاه‌های علوم پزشکی بمناسبت روز دانشجو

طریقت ما دانشجوها، طریقتِ هوشیاری، ایستادگی، قیام و جهاد است و بر عهدی که با هم پیمانانمان خود، برای اعتلای مادی و معنوی کشور و دانشگاهمان بسته ایم ایستاده ایم. و در این راه هیچ مرزی جز مرز عقلانیت و شریعت نمی شناسیم.

به گزارش خبرنگار صنفی - آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ شورای صنفی مرکزی دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه های سراسر کشور به مناسبت روز دانشجو بیانیه ای را صادر کرد.

متن این بیانیه بدین شرح است:

دانشجو ستیزه گر است...
دانشجو ستیزه گر است در برابرِ هر آنچیزی که بویی از توطئه و وابستگی کشور و ملت عزیزمان بدهد.

این همان شعار پر مغزی است که برای تحققش در آذرماه 1332 خون هم صنف های ما بر زمین ریخته شد.

بله دانشجو ستیزه گر است ستیزه گر است در برابر خودکامگی ستیزه گر است در برابر وابستگی ستیزه گر است در برابر جنایت های خارجی، ستیزه گر است  در برابر توطئه ها و خیانت های داخلی، ستیزه گر است در برابر هر گونه بی راهه و کج راهه ای که  مسیر کشور و ملتمان را از مسیر استقلال دور کند.

شعار دانشجو شعار انقلاب است، شعار دانشجو آزادی خواهی است، شعار دانشجو عدالت طلبی است، شعار دانشجو پیشرفت است شعار دانشجو حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم است، شعار دانشجو رشد و ارتقا است، شعار دانشجو قرار گرفتن دانشگاه بر روی ریل رسیدن به دانشگاهِ ترازِ انقلاب است.

همه بدانند!
طریقت ما دانشجوها، طریقتِ هوشیاری، ایستادگی، قیام و جهاد است و برعهدی که با هم پیمانانمان خود، برای اعتلای مادی و معنوی کشور و دانشگاهمان بسته ایم ایستاده ایم.
و در این راه هیچ مرزی جز مرز عقلانیت و شریعت نمی شناسیم.

شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور با گرامی داشت ۱۶ آذر"روز دانشجو"؛ روز قربانی کردن سه دانشجوی استکبار ستیز و مطالبه گر در مقابل اعادی استکبار؛ دانشجویان را به کسب آگاهی و ایجاد فضای آگاهی بخشی عمومی در دانشگاه و جامعه دعوت می کند، چرا که ما معتقدیم آگاهی زیربنای توسعه در دانشگاه ها و به تبع آن میهن عزیزمان می باشد.

ما با اعتماد به درایت هم صنفانمان در شناخت شرایط زمان و عدم فریب در برابر نقشه های شوم دشمنان این مرز و بوم که سعی در برهم زدن نظم عمومی جامعه  از طریق ایجاد تشویش در دانشگاه ها را دارند،  از دانشجویان میخواهیم به دور از هرگونه منفعت طلبی شخصی و حزبی با ایجاد فضای مطالبه گری و شفافیت در جامعه و دانشگاه ها در حاکم شدن قانون و از بین بردن فساد، نظام اسلامی مان را یاری دهند.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.