گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 293501

سخنرانی دانشجویان در مقابل طهرانچی

نمایندگان دانشجویان فعال فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم گرامیداشت روز دانشجو به ارائه برنامه ها، مطالبات و پیشنهادات خود در حوزه های فرهنگی و دانشجویی پرداختند.

به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، نمایندگان دانشجویان فعال فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم گرامیداشت روز دانشجو که با حضور محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در واحد تهران جنوب برگزار شد، به ارائه برنامه ها، مطالبات و پیشنهادات خود در حوزه های فرهنگی و دانشجویی پرداختند.

در ابتدای این مراسم محمد کریمی دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان در زمینه اردوهای جهادی گفت: امروز گروه های جهادی متشکل از دانشجویان، اساتید و فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی توانسته اند در مناطق کمتر برخوردار، خدمات بی نظیری در حوزه های بهداشت و درمان، علمی، آموزشی، کارآفرینی و... ارائه کنند.

وی پیشنهاد داد که جهت ثمربخش شدن اردوهای جهادی، مرکزی در دانشگاه آزاد اسلامی با محوریت بسیج دانشجویی راه اندازی شود تا بتواند سازوکاری تنظیم کند که اعضای هیات علمی براساس تخصص خود، حضور پررنگی در اردوهای جهادی داشته باشند.

همچنین ساماندهی پایان نامه ها به سمت حل مشکلات اجتماعی حاشیه شهر، حضور مسئولان و روسای واحدها در اردوهای جهادی و اختصاص کلینیک های درمانی دانشگاه آزاد اسلامی به محرومان از جمله مطالبات این دانشجوی فعال فرهنگی بود.

احسان ابراهیمی دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه نیز در این مراسم در زمینه کانون های دانشجویی، گفت: نهادینه کردن ارزش های انقلاب اسلامی، شناسایی استعداد و رفع نیازهای دانشجویان و برنامه ریزی برای اوقات فراغت دانشجویان از جمله وظایف کانون های دانشجویی است که در دانشگاه آزاد اسلامی با جدیت پیگیری می شود.

حمایت ویژه از کانون های دانشجویی، حرکت به سمت برنامه های تربیت‌محور در موضوعات فرهنگی و بازبینی آیین نامه های فرهنگی دانشگاه از جمله مطالبات این دانشجو بود.

سخنران بعدی که در این مراسم حضور یافت، خانم زهرا محمدرضایی دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب و نماینده دانشجویان در زمینه اردوهای آموزشی و معرفتی بود.

وی با اشاره به برگزاری اردوهای شمیم معرفت و اردوی 20 روزه اندیشه رضوی در دانشگاه آزاد اسلامی، خاطرنشان کرد: برگزاری این اردوها نشان دهنده اهمیت کار در دانشگاه است که امیدواریم استمرار داشته باشد.

از جمله مطالبات مطرح شده توسط این دانشجو، برگزاری کرسی های آزاداندیشی و امکان ایجاد قرارگاه های فرهنگی در استان ها برای تبادل افکار در مسائل فرهنگی بود.

در ادامه، محمدجواد فراهانی دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب و سخنران دانشجویی در زمینه نشریات دانشجویی، تأکید کرد: مسئولان دانشگاه اجازه ندهند حرکات تنش‌زا سیاسی در قالب های علمی و فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی پدیدار شده و اندیشه غرب‌زده در واحدها به وجود آید.

محمدرضا آبدار دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات و سخنران دانشجویی در زمینه پیاده‌روی اربعین با ارائه گزارشی از فعالیت های موکب اربعین دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: موکب دانشجویان جهان اسلام در دو سال گذشته راه‌اندازی شده و دانشگاه آزاد اسلامی افتخار داشته در قالب این موکب به عزاداران اباعبدالله‌الحسین (ع) خدمات ارائه کنند.

حضور قوی دانشگاه آزاد اسلامی در میدان‌داری و حرکت کاروانی اربعین و حضور پررنگ روسا و مسئولان واحدهای دانشگاهی در بخش اعزام و خدمات رسانی به شرکت کنندگان در مراسم اربعین ازجمله مطالبات و پیشنهادات این دانشجو بود.

اختصاص واحد عملی راهیان نور برای درس «آشنایی با درس دفاع مقدس»
در ادامه این مراسم، مجید قربانی دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین و نماینده اردوهای راهیان نور گفت: راهیان نور در چند سال اخیر وسعت بسیار زیادی یافته و میلیون ها نفر از داخل و خارج کشور در قالب اردوهای راهیان نور از مناطق عملیاتی بازدید می کنند.

وی حضور دانشگاه آزاد اسلامی را در برگزاری اردوهای راهیان نور بسیار قوی ارزیابی کرد و گفت: برگزاری اردوی راهیان نور به صورت تخصصی و اختصاص یک واحد عملی راهیان نور برای درس آشنایی با دفاع مقدس می تواند در این حوزه موثر باشد. ایجاد یک شورای عالی اندیشه‌ورز متشکل از دانشجویان که بتواند در مسائل دانشگاه نظر بدهد، دیگر مطالبه این دانشجو بود.

عرشیا بادی دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند و نماینده انجمن های علمی دانشجویی نیز در این مراسم خواستار نقش پررنگ دانشگاه آزاد اسلامی در رسیدن به اهداف سند علم و فناوری 1404 با سیاست‌گذاری های صحیح شد.

وی همچنین خواستار ایجاد یک فضای صمیمی برای تبادل بین اساتید و دانشجویان، ایجاد کارآفرینی و کسب و کار در دانشگاه و انجام کارورزی به صورت با ضابطه در شرکت های دانش بنیان دانشگاه شد.

همچنین علیرضا کریمی کشتی‌گیر تیم ملی ایران که دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهریار است و در سال گذشته از مبارزه با حریف رژیم صهیونیستی امتناع کرده بود، در این جلسه به ایراد سخنانی کوتاه پرداخت.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.