گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 293620

دانشگاه تربیت مدرس جای محکومان امنیتی و مفسدان اقتصادی نیست

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس ضمن انتقاد از موافقت هیئت نظارت این دانشگاه برای حضور تعدادی از محکومان فتنه در دانشگاه گفت: دانشگاه تربیت مدرس جای محکومان امنیتی و مفسدان اقتصادی نیست.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از دانشجو، پهلوان زاده، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس ضمن انتقاد از موافقت هیات نظارت این دانشگاه برای حضور سعید حجاریان، عمادالدین باقی و غلامحسین کرباسچی به عنوان محکومین فتنه ۸۸ و مفسدین اقتصادی در این دانشگاه گفت: دانشگاه تربیت مدرس جای محکومین امنیتی و مفسدین اقتصادی نیست.

وی با بیان اینکه برای هیئت نظارت بر تشکل‌های دانشگاه تربیت مدرس به دلیل موافقت با حضور تعدادی از محکومین امنیتی، سیاسی و مفسدین اقتصادی در این دانشگاه متاسفیم، گفت: عمادالدین باقی و سعید حجاریان از محکومین فتنه سال ۸۸ هستند و بالاخره این افراد به عنوان محکومین امنیتی مدتی را در زندان به سر برده اند؛ با این وجود ما درک نمی‌کنیم که چگونه هیات نظارت دانشگاه با حضور این افراد موافقت کرده است.

پهلوان زاده تصریح کرد: سوال ما از اعضای هیات نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاه تربیت مدرس متشکل از رئیس دانشگاه، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و نماینده وزیر در این هیات این است که چگونه با اینکه تعدادی از محکومین امنیتی و مفسدین اقتصادی در دانشکده تحصیلات تکمیلی دانشگاهی که مولود انقلاب است، حضور پیدا کنند موافقت کرده اند؟! اصلا حضور این افراد در دانشگاه تربیت مدرس موضوعیت ندارد، چون این دانشگاه جای مفسدین اقتصادی و محکومین سیاسی و امنیتی نیست.

وی با بیان اینکه متاسفانه مسئول نهاد رهبری در دانشگاه تربیت مدرس نیز رای مثبت به حضور این افراد در دانشگاه تربیت مدرس داده است، تصریح کرد: ما در قبال این تصمیم سکوت نمی‌کنیم. کسانی که محکومین امنیتی و مفسدین اقتصادی را به فضای علمی دانشگاه دعوت می‌کنند باید عواقب و مسئولیت آن را هم بپذیرند.

پهلوان زاده تصریح کرد: آقایان همواره مدعی هستند که دانشگاه تربیت مدرس مولود انقلاب و از بطن انقلاب است، ولی همواره خلاف آن عمل کرده اند.

وی با بیان اینکه چرا دانشگاه تربیت مدرس باید در دعوت عده‌ای هنجارشکن که پروند‌های قطور امنیتی دارند و مواضع ضد نظام آن‌ها مشهود است پیشتاز باشد، اظهار کرد: ما مسئولیت این دعوت را متوجه هیات نظارت بر تشکل‌های دانشگاه می‌دانیم.

لازم به ذکر است، دعوت از سعید حجاریان، غلامحسین کرباسچی، عمادالدین باقی و غلامرضا ظریفیان در قالب برنامه‌ای با عنوان بازگشت به دانشگاه از سوی انجمن اسلامی دانشجویان پیشرو دانشگاه تربیت مدرس انجام شده است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.