گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 293676

ضرغامی: جمله روحانی در مورد مقاومت مردم مفهومی ندارد

رئیس اسبق رسانه ملی با بیان اینکه به دلیل راهبرد غلط پنج سال عقب ماندیم گفت: جمله رئیس‌جمهور در مورد مقاومت مردم در شرایط کنونی معنی و مفهومی ندارد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از خبرگزاری دانشجو، عزت الله ضرغامی، عضو شورای عالی فضای مجازی که به دعوت از انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد در مراسمی به مناسبت روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشجویان حضور یافت، به تحلیل و بررسی مسائل روز پرداخت و گفت: ما در حوزه عدالت اجتماعی مشکلات زیادی در داخل کشور داریم و نتوانستیم تا کنون شعار‌های عدالتخواهانه را به درستی ادا کنیم.

ضرغامی اظهارداشت: متاسفانه در کشور عقب ماندگی داریم و به دلیل راهبرد غلط پنج سال گذشته عقب ماندیم و جمله رئیس جمهور در مورد مقاومت مردم در شرایط کنونی معنی و مفهومی ندارد.

رئیس سابق صدا و سیما تصریح کرد: ما دل به آمریکایی‌ها بستیم و مسئولیت خودمان را برای ادامه راه خون شهدا فراموش کردیم چراکه زندگیمان شرطی شده و عقب ماندگی داریم. امروز مردم به دنبال عدالت هستند و باید به زندگی و معیشت مردم رسیدگی کنیم، چرا که وضع مردم نیز دچار عقب ماندگی شده است.

ضرغامی همچنین به افتخارات رسانه‌ملی کشور اشاره کرد و افزود: ما در رسانه ملی با شبکه‌هایی از جمله پرس تی وی و هیسپان تی وی توانستیم با امریکا رقابت کنیم تا ۲۶ مدار ماهواره‌ای موجود ما را از۲۵ مدار ماهواره‌ای خارج کنند.

وی جنبش دانشجویی امروز را نسبت به گذشته خیلی ضعیفتر دانست و گفت: از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا که نقش پررنگی در رویه استکبارستیزی کشور داشت، تا تأسیس نهاد‌های انقلابی مثل جهاد سازندگی، اقداماتی بود که نقش دانشجویان در آن برجسته بوده، اما جنبش دانشجویی در سال‌های اخیر به دلیل برخی سیاست زدگی‌ها و سوءاستفاده جریان‌های سیاسی از رسالت‌های اصلی خود فاصله گرفته که همراه نبودن اقدامات صلبی دانشجویان با فعالیت‌ها ایجابی اصلی‌ترین مشکل امروز است.

ضرغامی با اشاره به چهل سالگی پیروزی انقلاب، خواستار آسیب شناسی عرصه‌های مختلف شد و افزود: انقلاب اسلامی دست آورد‌های بی نظری داشته و با تکیه به پروردگار و به برکت پشتیبانی مردم توانسته دشمنان را ناکام بگذارد، اما همان طور که مقام معظم رهبری نیز فرمودند: در حوزه عدالت اجتماعی با ضعف‌هایی روبرو هستیم.

عضو شورای عالی فضای مجازی تصریح کرد: شعار‌های مردم در زمینه عدالتخواهی محقق نشده و در حوزه عدالت خطی مشی لازم را داریم، اما رویه‌هایی که در پیش گرفتیم نیاز به اصلاح و بازنگری دارد.

ضرغامی بسیاری از مشکلات امروز را نتیجه انتخاب‌های غلط در ۵ سال اخیر دانست و اظهارداشت: به دلیل انتخاب‌های غلط در پنج سال گذشته کشور امروز دچار عقب ماندگی شده و بسیاری از مردم خواهان این هستند تا زندگی شان به شرایط سال ۹۲ بازگردد، چرا که وضعیت اقتصادی امروز کشور به دلیل دل بستن به وعده‌های دروغین آمریکا است.

رئیس سابق صداوسیما با اشاره به سانسور‌های صداوسیما خاطرنشان کرد: در ابتدای دوره ریاست رویه متفاوتی را در پیش گرفتیم و با خلق پدیده‌ روتوسکوپی در ویرایش فیلم‌ها و سریال‌های خارجی به جای حذف و یا سانسور بسیاری از صحنه‌ها با روتوش کردن، آن‌ها را در قالب ضوابط صداوسیما برای پخش در شبکه‌های ملی آماده می‌کردیم. اگر فیلم سازانی که فیلم آن‌ها روتوسکوپی شده به تماشای فیلم اصلاح شده بنشینند قطعا متوجه ویرایش‌های انجام شده نخواهند شد.

عضو شورای عالی فضای مجازی کشور در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در خصوص حضور مسئولان در توییتر بیان کرد: در زمان حال دشمنان ما از همه جوانب در حال جنگیدن با ما هستند و علیه انقلاب و نظام اسلامی در حال برنامه ریزی هستند تا بتوانند در کشور خلل وارد کنند و توییتر نیز یکی از فضا‌هایی است که بیشتر جنبه فکری دارد.

ضرغامی حضور نیرو‌های انقلابی برای مقابله با جریانات تخریب کننده در توییتر را خواستار شد و افزود: به دلیل فیلتر بودن فضای مجازی توییتر ظاهر آن با قانون مخالف است و حضور مسئولین را در این فضا می‌توان نوعی تعارض عنوان کرد ولی امروز نیز باید نیرو‌هایی برای مقابله با عوامل تخریب کننده دشمن در این فضای مجازی به فعالیت انقلابی بپردازند.

رئیس سابق صداوسیما با اشاره به فتنه ۸۸ گفت: بحث تقلب در انتخابات آن‌هم در حد ۱۲ میلیون رأی؛ موضوعی است که هم مسئولین ستاد موسوی و کروبی در همان ایام به کذب بودن آن اشاره کردند و هم با فرآیند انتخابات کشور، چنین تقلبی غیر ممکن است.

وی به دیدار خود با موسوی پس از انتخابات و در شب ۲۵ خرداد ۸۸ هنگام شکل گیری آشوب‌های خیابانی اشاره و بیان کرد: در آن دیدار از موسوی دعوت شد تا در برنامه گفتگوی تلویزیون حاضر شود و نکات خود را مطرح کند و با صحبت‌های خود باعث آرام‌تر شدن شرایط کشور شود و حتی پیشنهاد برنامه ضبطی را دادیم، اما موسوی قبول نکرد و خواستار صحبت با مردم به طور زنده و بدون حضور مجری شد که این برای ما میسر نبود.

ضرغامی اظهارداشت: در دیداری که با موسوی داشتم، به او گفتم رأی خوبی آورده و اگر با دشمنان و بیگانگان مرزبندی کند و تحت تأثیر فضاسازی‌های آن‌ها و جو به وجود آمده قرار نگیرد، می‌تواند جریان سیاسی خوبی به راه بیندازد و با برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری در انتخابات بعدی موفق شود، اما متأسفانه رویه دیگری پیش‌گرفته شد که برای کشور، انقلاب و مردم دردسرساز شد و هزینه‌ها و لطمه‌های آن اتفاقات که موجب امیدواری دشمنان شد، هنوز هم باقی است.

وی دیدارش با مقامات و شخصیت‌ها و نشر در فضای مجازی را تبلیغات برای انتخابات آینده ندانست و با تکذیب این موضوع ادامه داد: نیرو‌های انقلابی یا درصحنه و وسط میدان حاضر هستند و مجاهدانه تلاش می‌کنند یا درزمانی که به‌اصطلاح نیمکت نشین هستند خود را آماده نگه می‌دارند، تا هم به‌موقع درصحنه موردنیاز حاضر شوند و هم کارآمد باشند.

ضرغامی تلاش خود را در این مدت در مسیر تبیین انقلاب اسلامی و چالش‌های پیش روی نظام و روشنگری و تقویت جبهه انقلاب دانست و افزود: اینکه کسی تصور کند، فردی با چند دیدار و با عکس گرفتن با هنرمندان و... می‌تواند رئیس‌جمهور شود، یا خیلی ساده‌اندیش است یا ریاست جمهوری را دست‌کم گرفته است.

رئیس اسبق صداوسیما تأکید کرد که برنامه‌ای برای حضور در انتخابات آینده ندارد و آنچه در این مورد مطرح می‌شود بی‌اساس است.

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.