گروه های خبری
آرشیو
ف
کد خبر: 293926

بر اساس اعلام وزارت بهداشت؛

شرایط استفاده از سهمیه مناطق محروم در آزمون دستیاری تغییر کرد

شرایط استفاده از سهمیه مناطق محروم در چهل و ششمین دوره آزمون دستیاری پزشکی تغییر کرد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، ثبت نام در چهل و ششمین دوره آزمون دستیاری پزشکی از شنبه ۱۷ آذر آغاز شده است و تا یکشنبه ۲۵ آذر ادامه دارد. داوطلبان باید علاوه بر دفترچه راهنمای ثبت نام به اطلاعیه های مرکز سنجش آموزش پزشکی درباره سهمیه ها و شرایط پذیرش نیز مراجعه کنند.

بر اساس اعلام مرکز سنجش آموزش پزشکی شرایط استفاده ازسهمیه مناطق محروم در چهل و ششمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی تغییر کرده است.

متقاضیان استفاده از سهمیه مناطق محروم در چهل و ششمین دوره آزمون دستیاری پزشکی
با توجه به رای صادره در هشتاد و نهمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی ۲ تیر ۹۷ شرایط استفاده از سهمیه مناطق محروم به شرحی که در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دستیاری آمده، تغییر یافته است.

شرایط استفاده از سهمیه بومی مناطق محروم در چهل و ششمین دوره آزمون دستیاری پزشکی بر اساس رای صادره در شورای آموزش پزشکی:

فرد متقاضی استفاده از سهمیه بومی مناطق محروم باید به طور کامل دارای یکی از شرایط زیر را بر اساس رای صادره در هشتاد و نهمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی ۲ تیر ۹۷ داشته باشد:

1: متولد استان مورد تقاضا (ارسال اسکن شناسنامه)

2: گذراندن دو مقطع تحصیلی کامل از مقاطع تحصیلات قبلی در استان مورد تقاضا اعم از متوالی یا متناوب (فرم بومی بند ۲)

3: محل تولد یکی از والدین و یا همسر و ۵ سال اقامت اخیر در استان مورد تقاضا (ارسال اسکن شناسنامه والدین یا همسر و مدرکی دال بر ۵ سال اقامت داوطلب در آن استان)

4: استخدام پیمانی، رسمی آزمایشی یا رسمی قطعی دانشگاه های علوم پزشکی کشور و سازمان های وابسته به وزارت بهداشت با حداقل ۵ سال سابقه خدمت اخیر در همان استان (فرم بومی بند ۴)

5: پزشکان عممومی پیمانی یا رسمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور و سازمان های وابسته به وزارت بهداشت با حداقل ۳ سال سابقه مدیریتی یا سرپرستی در مناطق محروم استان متقاضی به عنوان رئیس شبکه بهداشتی درمانی و یا رئیس بیمارستان (ارسال اسکن مدارک دال بر تایید شرایط)

6: دارا بودن حداقل ۳ سال سابقه خدمت به عنوان پزشک اورژانس در مراکز اورژانس تحت پوشش وزارت بهداشت (اعم از بیمارستانی، درمانگاهی،...) برای داوطلبان واجد شرایط متقاضی سهمیه بومی در همان استان برای رشته تخصصی طب اورژانس (ارسال اسکن مدارک دال بر تایید شرایط)

7: متقاضیان تحصیل در مقطع تخصصی که سابقه حداقل ۷ سال خدمات مرتبط با مدرک دوره ماقبل در همان استان را داشته باشند. (فرم بومی بند ۷)

مرتبط ها
نظرات
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین جمهوری اسلامی ایران و آموزه‌های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.